Google, Telekom Avında!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Open Technology Institute'a katılan Google, internet servis sağlayıcıların hangi aktivitelerini denetleyecek?

Google, internet servis sağlayıcılarının kullanıcılar arasındaki trafiği önleyip önlemediğini tespit etme amacıyla Open Technology Institute'a katıldı. Özellikle torrent transferler hızının kesintiye uğrayıp uğramadığını denetleyen Google, bu amaçla açtığı Measurement Lab(Ölçüm Laboratuvarı), kısa adıyla M-Lab aracılığıyla çeşitli olanaklar sunuyor.

Değmesin Bağlantıma Namahrem Eli

M-Lab'a giriş yaparak internet bağlantınızla ilgili çeşitli testler uygulayabilirsiniz. Glasnost adındaki Java aracı, torrent hızınızın, servis sağlayıcıları tarafından kısıtlanıp kısıtlanmadığını görmek için ideal.

Henüz beta aşamasında olan M-Lab, son haline geldiğinde 12 bölgedeki 36 Google sunucusu tarafından desteklenecek. Diğer bir deyişle, şimdilik testlerde arıza çıksa da, yakın zamanda kesin sonuçlar alabileceksiniz.

:: Google'ın bu çalışmasını destekliyor musunuz?

Bilgi İçin : M-Lab
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yusufsan21 sen bide filistini destekliyosun niye gogıl ne yaparsa desteklerim diyorusun ki

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
destekleyebilirdim tabiki ama calissaydi.. hepsinde error verdi yapamadi bisi..ama torrentide kullaniyorum emuleyi de kullaniyorum downloadimi da yapiyorum :)
cokta güzel yapiyoum...