Google pixel 5

Bu konuyu okuyanlar

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Arkadaşlar yeni aldıgım telefonumun sık sık problemler yaşatması sonucu değiştirip güzel bir telefon almak istiyorum. Google Pixel serisi çok hoşuma gitmesine rağmen ülkemizde satışı yok. acaba nasıl alabilirim veya ülkemize gelirmi ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Gelmez. Yurdışından bu tarz cihazları getiren yerlerden alabilirsiniz.

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
rica etsem bana bir link veya site ismi verirmisin kankam

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Arkadaşlar yeni aldıgım telefonumun sık sık problemler yaşatması sonucu değiştirip güzel bir telefon almak istiyorum. Google Pixel serisi çok hoşuma gitmesine rağmen ülkemizde satışı yok. acaba nasıl alabilirim veya ülkemize gelirmi ?
Evet bende seviyorum ancak Google burada çok satmıyacağını düşünmediği için Türkiye de satılmıyor.

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
tamamdır bakalım. s20 alasım vardı exynox kötü falan dediler note 10+ baktım yine aynı durum s20 fe baktım ondada ekynox varmış oppo realme xiaomi 2-3 güncelleme verip kesicek gibi leblebi gibi telefon çıkarıyorlar bu yüzden safkan birşey olsun istiyorum. iphone den 2 haftada tiksindim sorunlarından s20 konusuna ne diyorsunuz peki

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
O paraya değmez, ben direk burada satılırsa alırım, yoksa yaş iş ben uğraşamam, tabii konu sahibi nasıl düşünür onu bilemiyorum.
aslında s20 çok güzel görünüyor fakat yok pil performansı kötü yok işlemcisi ısınıyor kötü diyor herkes çin markalarada güvenemiyorum aldımmı 3-4 yıl götürsün istiyorum.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
aslında s20 çok güzel görünüyor fakat yok pil performansı kötü yok işlemcisi ısınıyor kötü diyor herkes çin markalarada güvenemiyorum aldımmı 3-4 yıl götürsün istiyorum.
Benim pixel sevmemin sebebi. Kılılıfları çok güzel (orijinal olan), güncelleme ve garanti süresi 5 sene, üzerinde değişiklik yapmak, bootloader kırmak vs. Çok basit

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
tamamdır bakalım. s20 alasım vardı exynox kötü falan dediler note 10+ baktım yine aynı durum s20 fe baktım ondada ekynox varmış oppo realme xiaomi 2-3 güncelleme verip kesicek gibi leblebi gibi telefon çıkarıyorlar bu yüzden safkan birşey olsun istiyorum. iphone den 2 haftada tiksindim sorunlarından s20 konusuna ne diyorsunuz peki
Hangi iphone?

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Evet doğru ya siz indirme yavaşlığı, ekran dokunmatiği falan diyordunuz.
indirme yavaşlıpı vodafondan kaynaklıymış genel merkezle görüştüm problem kalmadı sorun iş yerince çalışırken whatsapp dan sesli mesaj yolluyoruz mikrofona basınca bildirim sesi en yüksek seviyede cıkıyor. kısılmıyorda millet rahatsız oluyordu seside kısamıyoruz bankada calısıyorum o yüzden. ayrıca kulaklıkdada sorun vardı

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
indirme yavaşlıpı vodafondan kaynaklıymış genel merkezle görüştüm problem kalmadı sorun iş yerince çalışırken whatsapp dan sesli mesaj yolluyoruz mikrofona basınca bildirim sesi en yüksek seviyede cıkıyor. kısılmıyorda millet rahatsız oluyordu seside kısamıyoruz bankada calısıyorum o yüzden. ayrıca kulaklıkdada sorun vardı
Neyse benim anladığım kadarıyla telefonu aldığınızdan belli içiniz rahat etmemiş vazgeçmek için yol aramışsınız. Demek ki hayırlısı değilmiş.

Ben Oneplus markasına da bir bakın derim. Samsung S20 yurtdışı versiyonu SD liyi sanırım.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
11 i verdim babama kendime android alıcam s20 veya pixel 5 düşünüyorum
S20 alacaksan Teknomehmet yada Doğubank tarafından Yurtdışı Snapdragon 865 li al kafan rahat kullan.S20 dışında Oneplus 8t de alabilirsin.Oneplus 8t de Snapdragon 865 işlemci,65w hızlı şarj,Dolby destekli stereo hoparlör,Full HD plus 120hz amoled ekran,4k 60 fps cinematik video performansı sunan başarılı arka kamera gibi ciddi avantajlara sahip.Pixel 5 yerine Oneplus 8t düşün derim.İyi forumlar.

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Neyse benim anladığım kadarıyla telefonu aldığınızdan belli içiniz rahat etmemiş vazgeçmek için yol aramışsınız. Demek ki hayırlısı değilmiş.

Ben Oneplus markasına da bir bakın derim. Samsung S20 yurtdışı versiyonu SD liyi sanırım.
içe sinmemek değil olay kanka cidden sorunlu ben sesli mesaj yollayacam mikrofona bir basıyorum wp de öyle bir ses ki dönüp bana bakıyorlar şirkette daha öncede kullandım hiç sorun yaşamadım destek hep 0 latıyor telefonu. çözemedim gitti telefon aşırı akıcı hızlı ona diyecek birşey yok 2 gunde 1 şarj ediyorum surekli görüşme yaptıgım halde ama o wp mikrofon sesi beni deli etti :D sessizdede duymuyorum telefonu birsürü insanla görüşüyoruz beni madur ediyor oneplus a bakıcam herkes dedi ama s20 çok kibar duruyor acaba batarya ve işlemci performansı nasıldır

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
içe sinmemek değil olay kanka cidden sorunlu ben sesli mesaj yollayacam mikrofona bir basıyorum wp de öyle bir ses ki dönüp bana bakıyorlar şirkette daha öncede kullandım hiç sorun yaşamadım destek hep 0 latıyor telefonu. çözemedim gitti telefon aşırı akıcı hızlı ona diyecek birşey yok 2 gunde 1 şarj ediyorum surekli görüşme yaptıgım halde ama o wp mikrofon sesi beni deli etti :D sessizdede duymuyorum telefonu birsürü insanla görüşüyoruz beni madur ediyor oneplus a bakıcam herkes dedi ama s20 çok kibar duruyor acaba batarya ve işlemci performansı nasıldır
S20 nin iki versiyonu var: 1-Snapdragon 865 2-Exynos 990 eğer exynoslu alırsan berbat batarya yönetimi,oyunlarda throttle ve gündelik kullanımda termal soğutma sistemi olmadığı için 120hz da aşırı ısınma gibi olumsuzluklar seni bekliyor.Snapdragon 865 li alırsan çok iyi bir işlemci ve iyi batarya performansı seni bekliyor.

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
S20 nin iki versiyonu var: 1-Snapdragon 865 2-Exynos 990 eğer exynoslu alırsan berbat batarya yönetimi,oyunlarda throttle ve gündelik kullanımda termal soğutma sistemi olmadığı için 120hz da aşırı ısınma gibi olumsuzluklar seni bekliyor.Snapdragon 865 li alırsan çok iyi bir işlemci ve iyi batarya performansı seni bekliyor.
one plus 8 i biraz inceleyecem çok saglam duruyor

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
bu
mi 10 t nasıl sizce ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz o zaman S20 (865) ve oneplus 8t ye bakın.
mi 10 t nasıl uzun zaman güncelleme falan alırmı ?

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Xiaomi yazılımı berbat @Erenist2020 de doğrulayacaktır.
m51 diye bir telefonu varmış samsungun pili bitmiyormuş snapdragonluymuş onun hakkında bilginiz varmıdır tavsiye edermisiniz olmadı ondan alayım şu samsungun yeni amiral gemileri gelene kadar ? kasası plastikmi birde

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
m51 diye bir telefonu varmış samsungun pili bitmiyormuş snapdragonluymuş onun hakkında bilginiz varmıdır tavsiye edermisiniz olmadı ondan alayım şu samsungun yeni amiral gemileri gelene kadar ? kasası plastikmi birde
Kasası plastik. Snapdragon 730 işlemcili.
Oneplus 8t ve 865 li S20 ile karşılaşamaz bile orta segment olduğu için.
Pil konusunda da iphone 11 den aşağı yukarı eşit gibi bir ekran süresi verir bence.

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Kasası plastik. Snapdragon 730 işlemcili.
Oneplus 8t ve 865 li S20 ile karşılaşamaz bile orta segment olduğu için.
Pil konusunda da iphone 11 den aşağı yukarı eşit gibi bir ekran süresi verir bence.
one plus 8t bizim bir arkadaşta varmış yarın bakıcam güzelse ya onu yada biraz bekleyip yeni amiral gemilerine bakıcam

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
bu

mi 10 t nasıl sizce ?

mi 10 t nasıl uzun zaman güncelleme falan alırmı ?
Yazılımı beş para etmez bir cihaz.Snapdragon 865 işlemciye rağmen kamerada M51 den tokat yiyen bir cihaz.

Xiaomi yazılımı berbat @Erenist2020 de doğrulayacaktır.
Katılıyorum.Xiaominin yazılımı berbat.

one plus 8t bizim bir arkadaşta varmış yarın bakıcam güzelse ya onu yada biraz bekleyip yeni amiral gemilerine bakıcam
Oneplus 8t yi tavsiye ederim.Android tarafında yazılım tarafı en sağlam marka Oneplus.5 ile 6 yıl performans ve akıcılık konusunda memnun olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Bütçe sınırınız var mı?