Soru Google Maps'te İşletmelere Yaptığım Yorumlarım Görünmüyor

Ç@ğl@

Üyecik
Merhaba 3. Seviye Yerel Rehberim, 4. seviyeye geçmek üzereyim fakat yapmış olduğum yorumlar kendi hesabımda göründüğü halde işletmenin yorumlarında ilk yaptığım gün görünüyor fakat ertesi günden itibaren görünmüyor. Sebebi sizce ne olabilir? Teşekkürler.
 

bilexsamet

Profesör
Yorumunuz çok uzun olabilir. Uzun ve kötü yorum yaptıysanız işletme yorumunuzu şikayet edip görünmesini engelliyor olabilir. Uzun yorumu kimse okumakla uğraşmaz. Belki Google bu yüzden şikayeti incelemeyip direkt engelliyor olabilir. Bu yüzden kısa yorumlar yapın.
Ayrıca yorum görünmez duruma gelince silip tekrar yorum yazın bence. Ama dediğim gibi kısa yorum yazın ve Google politikalarına aykırı yorumlar yapmayın.

Benzer bir durum benim başıma da geldi. Çok uzun ve kötü bir yorum yapmıştım. Yorum yaptıktan birkaç saat sonra yorum herkese açık yorumlarda görünmez oluyordu. 3-4 defa yorumu silip tekrar yaptım. Yine aynı şeyle karşılaştım.

Benim değerlendirme göre; kötü yorum işletmenin işine gelmediği için benim yorumumu "bildir" tuşu ile şikayet ediyor ve yorum çok uzun olunca denetlenmeden yorumumu kaldırıyorlardı. Çünkü içinde küfür, hakaret vs. bir şey yoktu. Ben de yorumu silip kısaltıp tekrar gönderdim. Bir daha silinmedi.

Yorumunuz kaldırıldıkça silip tekrar yayınlayın ve işletmeyi bezdirin. Muhtemelen onlar yorumunuzu şikayet ediyordur.

Ayrıca yorumlarınızda link vermeyin. Bu da çok önemli. Link verirseniz yorumunuz yayınlanmaz.
 
Son düzenleme:
Üst