Google Maps Fotoğraflarınızı Bekliyor

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Google Maps'deki sokak görüntülerini daha da detaylandırmak isteyen yetkililer, artık kullanıcıların da fotoğraf eklemelerine izin vererek yapıların daha detaylı görüntülerini sunmayı hedefliyor. Uygulamadan ilk kareler ve fotoğraf eklemenin yolu yazımızın devamında.

Sokakları ayağımıza getiren uygulama Google Maps, daha önce birçok farklı araç ile en dar sokaklardan bile görüntü almayı başarmıştı. En son kış olimpiyatlarının yapıldığı dağdan bir kar aracı ile görüntü alan Google Maps yetkilileri, işi bir adım daha ileriye götürerek kullanıcıların çektikleri fotoğrafları eklemelerine izin veriyor. Bu sayede popüler yerlerden daha detaylı görüntü sunularak kullanıcıların da bu servisin bir parçası olması hedefleniyor.

Aslında yaklaşık 1 yıl önce kullanıcılar fotoğraflarını göndermeye başlamıştı ancak Google bunların bir kısmını henüz yayınladı. Google Maps'e siz de fotoğraf eklemek istiyorsanız yapmanız gereken Panoramio üyesi olmak ve çektiğiniz fotoğrafları doğru bir şekilde etiketlemek. Daha sonra Google'ın belirlediği fotoğraflar Google Maps'e ekleniyor. Şu an Tokyo, Barselona, Sidney, New York gibi belli başlı kentlerin ünlü mekanlarında hayata geçirilen uygulamanın yakın zamanda daha fazla bölgeye yayılması bekleniyor.

:: Google Maps'in bu uygulamasını nasıl buldunuz?

Yazan:
Cihan Pehlivan
SDN - http://shiftdelete.net

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Panoramio web sitesine bir iki fotoğraf ekledim.
Benim PC gösterdiği halde başka PC'lerde bulamadım.
Belki ilerde eklerler.

m-inan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
canı sıkılan fotoğrafçılık yapsın.

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Microsoft'un projesinden esinlenmiş büyük ihtimal :D

Mai Nai