Google Kimleri Takip Ediyor?

filtrekahve

Doçent
Onursal Üye
Google'ın yaptıklarını düşününce herkesi, bütün dünyayı gibi bir yanıt verebiliriz. Ama hayır, biz size özel olarak takip ettiği kişilerden bahsediyoruz.

İnternette birilerini takip etmenin çeşitli yolları var. Mesela blogu varsa sık kullanılanlar listenize ekleyebilir, e-posta bülten üyeliğine sahipse adresinizi kaydedebilir, RSS bağlantısıyla RSS okuyuculardan izleyebilirsiniz. Bir de mikroblog olarak tanımlanan FriendFeed ve Twitter var ki bu ikisi için dünyanın en popüler online takip servisleri diyebiliriz.


Google'ın özel olarak takip ettiği 67 kişi karşınızda.

Pek çok şirketin yaptığı gibi Google da Twitter'da hesap sahibi olanlardan. Eğer Twitter'da hesabınız varsa siz de Google'ı takip eden 36 bin 772 kişi arasına girebilir, ne yapıyor ne ediyor diye takip edebilirsiniz. Bu serviste Google'ın da takip ettiği isimler olduğunu belirtelim. Yazıyı hazırladığımız an itibariyle Google 67 kişiyi/hesabı düzenli olarak takip ediyor. Takip ettiği isimler arasında Yahoo, Live_Search, CNET News gibi şirket hesaplarının dışında kişiler ve önde gelen teknoloji şirketlerinin yöneticileri de bulunuyor. Eğer siz de Google'ı takip edenler arasına girmek isterseniz Twitter'da hesap açıp twitter.com/google hesabını eklemeniz yeterli.

:: Google sizi ne zaman takip etmeye başlar?

Yazan: Melih Çelik
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst