Google, İşletmelerden Gelen Aramalar İçin Yeni Bir Özellik Getiriyor!

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Profesör
Katılım
22 Ağustos 2014
Mesajlar
3,644
Reaksiyon puanı
2,670
Puanları
113
Yaş
25
maxresdefault.jpg

Google, son zamanlarda işletmelerden gelen aramaları doğrulamak için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, çağrıyı yapan işletmenin adını, logosunu ve arama sebebini çağrı ekranında görüntüleyebilecek. Bu özellik henüz çoğu ülkede kullanılmıyor fakat çok yakın bir zamanda herkes için erişilebilir hale gelecek.

Sistem Nasıl İşleyecek?
İşletme sizi aramadan önce Google'ın "Doğrulanmış Çağrılar" sunucusuna işletmenin numarasını, sizin numaranızı ve işletmenin sizi arama nedenini gönderir. Ardından Google, bu verileri sizin Google Telefon uygulamanıza gönderir. İşletme sizi aradığı zaman Google bu verileri karşılaştırır ve eğer veriler eşleşirse çağrıyı "Doğrulanmış Çağrı" olarak görüntüler. Doğrulama işlemi tamamlandıktan bir kaç dakika sonra Google, telefon numaranızı ve çağrı nedenini "Doğrulanmış Çağrılar" sunucusundan siler.

b71e2f30-b84e-11ea-bf7e-7fad5c967eaa.jpg

Bu Özelliği Kapatabilecek miyiz?
Doğrulanmış Çağrılar özelliği varsayılan olarak açıktır, eğer "Doğrulanmış Çağrılar" özelliğini kapatmak istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz;
Telefon > Ayarlar > Arayan Kimliği ve spam > Doğrulanmış Çağrılar (Kapat)

Doğrulanmış Çağrı Rozeti Olmayan İşletme Numaraları Güvenli mi?
"Doğrulanmış Çağrı" rozeti bulunmayan aramalar her zaman spam değildir. Çağrı, Doğrulanmış Çağrı bilgilerini sağlamayan kayıtlı bir işletmeden olabilir.


1593146602_google-phone-app_story.jpg

Kaynak: Google
 

Son mesajlar

Üst