Google, HTC ile anlaşmaya vardı!

Google, Nexus modeli için ne yapmalı?

  • Farklı bir firma ile anlaşma yapabilir (Marka Belirtiniz)

    Kullanılan: 0 0.0%

  • Kullanılan toplam oy
    4

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Katılım
12 Eylül 2009
Mesajlar
13,846
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
17,275
Puanları
113
Yaş
39
nexus_devices.png

Bildiğimiz gibi Google, Nexus serisi altında gelen 'saf Android' diye tanımladığımız telefonları için farklı farklı üreticilerle çalışıyor. Örneğin 2010 yılında çıkan ilk model Nexus OneHTC'ye ürettirirken akabinde gelen Nexus S ve Galaxy Nexus modellerinde Samsung'la, Nexus 4 ile 5'te LG ile, Nexus 6'da Motorola ile ve son gelen Nexus 5X ve 6Pde ise sırasıyla LG ve Huawei ile çalışmıştı.

Google'ın Nexus programının önemli oyuncularından olan ve son olarak 2014'te Nexus 9 tableti hazırlayan HTC, görünüşe göre önümüzdeki yıllarda Nexus üretmeyi sürdürecek.

PocketNow'un aktardığı gelişmeye göre, Google önümüzdeki 3 senelik Nexus üretimi için HTC ile özel bir ortaklık anlaşması imzalamış. Eğer doğru ise bu Google'ın Nexus serisine yönelik hayata geçirdiği ilk uzun süreli anlaşması olmasının yanında her iki taraf için de olumlu yönü ağır basacak bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Henüz detaylar belli olmadığından ve tarafların da resmi bir onaylama/yalanlamada bulunmadığında kesin bir şey söylemek güç tabii.

Örneğin anlaşmanın tabletleri kapsayıp kapsamayacağı hakkında bir duyum yok. Yine HTC'nin yılı tek telefonla mı kapatacağı yoksa geçtiğimiz sene olduğu gibi iki farklı model mi üreteceği gibi konular da muğlak.

Kim bilir Google kendi telefonunu kendi üretme kararı da alabilir. Bekleyip göreceğiz.

:: Sizce Google ne yapmalı anketimize katılarak tartışabiliriz.
 
Üst