Google Earth 5.0 Çıktı! İndirin!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Google Earth 5.0 ile dünya turu yapmaya hazırlanın. Denemeye sunulan yeni sürümdeki yenilikleri izleyerek öğrenmek ister misiniz?

Google Earth ile yeryüzünde istediğiniz noktaya birkaç saniyede gidebilir ve 3 boyutlu olarak gezebilirsiniz. Kendini yenileyen yazılım, hem eğlenceli hem de bilgilendirici özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

:: Google Earth'ü indirmek için buraya tıklayın.

Yeni sürümde okyanusların altını da gezebilmenin yanı sıra, zamanda yolculuk yaparak eriyen buzulları, kıyılardaki erozyonu izlemeniz mümkün oluyor.

Bir diğer yenilik de, Google ile içerik ortaklığı yapan National Geographic ve BBC gibi yayıncıların içeriği ile gezdiğiniz yerlerin geçmişi hakkında bilgiler alabiliyorsunuz.

Özelleştirmeye ve kişiselleştirmeye de olanak sağlayan yazılım, harita üzerinde kendi rotanızı çizmenizi ve dilerseniz bu rotaya ses ve video kaydederek tarif etmenizi de mümkün kılıyor.

Videoyu İzleyin

[sdntv]2009_02_google_earth.mp4[/sdntv]

:: Google Earth üzerinden bulduğunuz ilginç yerleri forumda paylaşmak için tıklayın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Aslında çok harika bir olay bu. Bir çok alanda da faydası var. Yanılmıyorsam birkaç gün önce bu sayede İsviçre'de esrar tarlası buldu polis. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
hahaha :D ben o haberin fake olduğunu düşünüyorum. neden derseniz, görüntüler epey gecikmeli geliyor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Valla ben haberin yalancısıyım. :D

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
eskisi kadar merak kalmadı artık :D 3 boyut olaynı ben bizim evde uygulamıstım ama sadece galeride gozukuyordu yanı onların aradıgı ozellıklerde anca porf.lar yapar ama galeriden ındırdıgın zaman earth takı yerını alıyordu hos yenı ozellıklerde cok guzel okyanus dalışı falan :D

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Vay anasına millet neler yapıyor ya

ASAL02

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Chromesiz web tarayıcısıda yanında zorla verilmiş bir hediye sanki onusuz indiremiyoruz...

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
İnternette 6.0 sürümü geziyor, o nedir acaba?

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bu sürümde daha önce fark etmediğim bişey daha fark ettim. Yeni Google Earth aynı zamanda Mars'ı da incelemenize imkan verebiliyor.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
okyanusların altında gezmek için ne yapıyoruz?ne yapmak gerekir...Bilen v arsa söyleyiversin bir zahmet

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
okyanusların altında gezmek için ne yapıyoruz?ne yapmak gerekir...Bilen v arsa söyleyiversin bir zahmet

bende şu an o sorunla uğrasıyorum zorhak sol alttaki okyanus secenegine tık yap ondan sonrasını bende yapamadım denızın uzerıne geldım sag tıkla belımı dogrulttum ama suyun altına ınmedı.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
evet okyanusların altında gezmeyi bilen birisi varsa anlatsın bir zahmet..?