Google Drive, Dropbox, Sky Drive, iCloud ve Box'u karşılaştırdım

Sizce en iyi depolama hizmeti hangisi?

• Google Drive

Kullanılan: 29 36.7%
  • Dropbox

Kullanılan: 44 55.7%
  • Sky Drive

Kullanılan: 18 22.8%
  • iCloud

Kullanılan: 5 6.3%
  • Box

Kullanılan: 9 11.4%

• Kullanılan toplam oy
    79

Bu konuyu okuyanlar

furkanozden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Google Drive yakında kullanıcıların hizmetine sunulacak. Google'da bu işin içine girdikten sonra insanın aklına şu soru geliyor. "En iyi depolama hizmeti hangisi?"

Çevrenizeki webmasterlara sorun bakalım hangi depolama servislerini kullanıyorlarmış. Dropbox olabilir mi? yada Sky Drive, yoksa iCloud mu? Box da olabilir belki. Şunu söylemeliyim ki ben Dropbox kullanıyorum. Hiç de sıkıntı yaşamadım size de tavsiye ederim. Durum böyle olsa bile bu servisleri karşılaştırmak da fayda var.

Sizce en iyi depolama hizmeti hangisi?

Sky Drive ilerde $25 ile 25GB'lık alan sunarak sunucu boyutlarını düşürmeyi planlıyor. Bu nedenle Google Drive Sky Drive'ı alan miktarı ile hemen arkasında.

iCloud ile hayati dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz ve bu dosyaları iOS ile bütünleştirebilirsiniz. Google Drive ise size, dosyalarınız için tam hakimiyet sunuyor.

Dropbox mobil alanlarda kullanılabilir özelliği ile Google Drive'a fark atsa da Google Drive desteklediği dosya türleri ile Dropbox ile eşdeğer seviyede diyebiliriz.

Genel olarak Google Drive en ucuz yada en kapsamlı depolama servisi olmayabilir ama insanların istediği özellikleri en kapsamlı şekilde kullanıcıları ile paylaşmayı hedefliyor.

Kaynak

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Mobilde box kullanıyorum fena sayılmaz

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
en iyisi dropbox google drive henüz emekliyor

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Şuanki tercihlerim Dropbox, Sky Drive ve Box..

Reaksiyon puanı
2,146
Tek seferde dosya yükleme dropbox'ta 30mb mı? Naptın sen hacı ya, tarayıcıdan 300mb yükleyebiliyorsun programıyla ise ben henüz bi sınırla karşılaşmadım 3gb'ı geçen bi dosyam var.

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şimdi bu sistemlerin hepsine istediğimiz uzantılı dokümanları yükleyebiliyor muyuz?

Reaksiyon puanı
2,146
Ayrıca alanım şu an 23.88GB, 8gb dediğin ne ben anlamadım davetlerle kazanacağın alan diyorsan o 16gb oldu.

--- Mesaj Güncellendi ---

şimdi bu sistemlerin hepsine istediğimiz uzantılı dokümanları yükleyebiliyor muyuz?

Dropbox'a evet diğerlerini bilmiyorum.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
google drive da tüm dosyaları destekliyor tablo hatalı. google drive'ın google docs gibi bir avantajıda var. dökümanları drive'a atıp google docs'dan okuyabiliyorum.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
google drive da tüm dosyaları destekliyor tablo hatalı. google drive'ın google docs gibi bir avantajıda var. dökümanları drive'a atıp google docs'dan okuyabiliyorum.

bu docs avantajı yanılmıyorsam google dan önce skydriveda vardı + eski kullanıcılarına 20 gb yenilere 7 gb kullanım alanı veriyor skydrive

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ben LG kullandığımdan dolayı 50gb alanım var ücret vermiyorum , telefondan ve pc den ulaşımı kolay sıkıntı vermiyorda , dropbox gibi tek seferde 500mb dosya bile yükleyemiyorum anlıycağınız bi haltıma yaramıyor :)

--- Mesaj Güncellendi ---

box kullanıyorm.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Tercihim Skydrive. 25 Gb alan + tüm dosyaları destekliyor. Android için resmi uygulaması yok ancak mevcut uygulamalar fena sayılmaz.

bu docs avantajı yanılmıyorsam google dan önce skydriveda vardı + eski kullanıcılarına 20 gb yenilere 7 gb kullanım alanı veriyor skydrive

Eski kullanıcılara 25 GB veriyor.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
@mr_rain tek seferde upload dosya boyutu önemli bence , yoksa versinler 200gb ne yüklücem ben o kadar :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
@mr_rain tek seferde upload dosya boyutu önemli bence , yoksa versinler 200gb ne yüklücem ben o kadar :)

Elbette önemli. Skydrive 2 GB yükleme hakkı veriyor tek seferde. Format sınırlaması yok, ücretsiz 25 GB. Bir de arkasında MS var. Google Drive ve Apple haricindekiler ne kadar güvenilir ya da uzun soluklu olur bilemezsin.

Shadowfury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elbette önemli. Skydrive 2 GB yükleme hakkı veriyor tek seferde. Format sınırlaması yok, ücretsiz 25 GB. Bir de arkasında MS var. Google Drive ve Apple haricindekiler ne kadar güvenilir ya da uzun soluklu olur bilemezsin.

Film yüklemeye kalktım Skydrive'da ama 300 mb sınırını aştığından dosya yüklenemedi dedi. Ücretlide mi acaba 2 gb hakkı?

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bence en iyileri şu an için Dropbox ve Skydrive.
Box da aynı anda birden fazla dosya indirilmiyor diye hatırlıyorum en son kullandığımda.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
box kullanıyorum. Tercih etme sebebim 2 adet ömür boyu 50 gb alan hakkı vermesi ve daha da önemlisi bir çok platformu desteklemesi :)

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yandex şu an hepsini ezdi geçti. 11 GB depolama alanı ve mobil işletim sistemleri destekli.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Sony sağolsun box kullaniyorum 50 gb :)

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
dropbox tercihim, skydrive denedim ama dropbox kadar işlevsel değil bana göre.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yandex ten 11 gb
Dropbox 8 gb
Google drive 15 gb
Yetiyor ya çok şükür

Avunyali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0