Google Chrome 5 Hazır!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Mozilla halen 3.x sürümlerle cebelleşirken, Google'ın hızı şaşırtıyor. Peki Google Chrome 5. sürüme nasıl yükseltildi?

Sonradan açılan Arap atı misali tarayıcı yarışında büyük oynayan Google, ilk sürümün üzerinden sadece 16 ay geçtikten sonra Chrome 5'i yayınladı. Şimdilik geliştirici kanalında bulunan Google Chrome 5, bu kanalı takip eden kullanıcılar tarafından indirilebiliyor.
chrome-51265042683.jpg
Geliştirici ekibin 5. sürüme geçme gerekçesi ise görev yönetisinde işlemci kullanım yüzdesiyle ilgili yapılan düzeltmeler ve Chrome'un artık varsayılan Windows indirme klasörünü kullanıyor olması. Yeni sürümde yer alan diğer yenilikleri bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz.
:: Peki sizce Google Chrome, 5. sürüme geçmeyi hak ediyor mu?
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Sonradan açılan Arap atı
hhehehe

bence hakediyor mu değilde biraz fazla hızlı ilerledi chrome..
1 den 2 ye 2den 3e geçerken adam akıllı bi yenilik olmadı bildiğim kadarıyla sadece performans hızlandırma / iyileştirmeleri...

bi tek 3 den 4 e geçtiklerinde eklentilerle adam akıllı bi yenilik yaptılar..

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Çok iyi hemen indiriyorum teşekkürler...

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Chrome 4 çok çektirdi bana bakalım bu nasıl :D

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Chrome 10; Google sonunda stable bir tarayıcı yaptı. Sürüm enflasyonu sebebiyle Google bir sıfır atıyor ve Chrome 10'u Chrome 1.0'a dönüştürüyor....
Muhtemelen ilerde böyle bir şey olacak :D

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
benım chrome bır hafatadır gecmişti. zaten nasıl olmuş bilmiyorum ama ..bu sürümde waweplayer'e dikkat edin çokmelerle karşılaşabilirsiniz.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Hemen indiriyorum haber için çok sağol Chrome süper.

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Öyle büyük bir yenilik yokki niye sürüm numarası atlama gereği duydular acaba?

snow fox

Profesör
Reaksiyon puanı
13
chrome 4'te bol bol shockwave player çökmesi oluyor.v4'ün v3'ten üstün yanı eklentileri destekliyor olması.umarım Chrome 5'te bu sorunlar hallolur

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
shockwave player çökmesi bende de oluyordu shockwave player'ın son sürümünü yükledim düzeldi.

by_ProXy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pek inandırıcı gelmedi ben şahsen tavsiye etmem arkadaşlar resmi sitede böle bir duyuru yok ama beta kullanmak isteyen olursa bişi diyemem...

beyazad

Profesör
Reaksiyon puanı
22
chrome 4'te bol bol shockwave player çökmesi oluyor.v4'ün v3'ten üstün yanı eklentileri destekliyor olması.umarım Chrome 5'te bu sorunlar hallolur
Bu hata bende de oluyor. Shocwave son sürüm yüklesen de geçmiyor. yazılımsal bir hata. inanın 1 hafta geçmeden sırf bunun için güncelleme çıkaracaklar. Chrome güncellemeleri biriktirip ayrı bir sürümmüş gibi değil de anında güncellediğinden bu kadar hızlı ilerliyor...Firefox 3.6 çıkardı da noldu. sanki değişiklik mi oldu. sadece köklü olarak HTML5 ve personans desteği getirdi. Eee bana şimdilik getirisi ne? Chrome her sürümde javascript ve webkit motorunu yeniliyor. Ha, hız herşey değil benim için eklenti de önemli diyen varsa o zaman hantal tarayıcılarla devam etsinler derim...:thumbdown:

dh64hw.jpg

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
bu nedir ya ayıp, ben bile Transkript programıma bu kadar hızlı sürüm atlatmıyorum :D bi de arkadaşlarım benimle dalga geçiyordu, şunlara baksana, font değiştirip yeni sürüm diye yayınlıyorlar :lol:

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
bu dev kanal, beta kanal noluyo bir bilgisi olan varmı acep?
:helpsmilie:

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Eklentiler kurulmuyor. Sayfa hata veriyor.
SDN ve Ebay sitelerinde çöküyor

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
bu dev kanal, beta kanal noluyo bir bilgisi olan varmı acep?

Dev(eloper) sürüm : en yeni özellikleri ilk önce sen denemek istiyorsan bunu kur.
Unutmaki yeni özellikler ile birlikte Beta ve - Stabil sürümde olan bazı hatalar bu sürümde giderilmişdir fakat test aşamasında olduğu için istenmeyen problemler yaratabilir.

bkz bunun gibi

Eklentiler kurulmuyor. Sayfa hata veriyor.
SDN ve Ebay sitelerinde çöküyor

Beta Sürüm : Developer sürümünü başarıyla geçmiş bilinen hata sayısı oldukça düşük olan sürüm. Amacı halka sunularak normal kullanım esnasında ortaya çıkan hata-çökme problemlerinin bulunması ve google'a iletilmesi... Google halkdan gelen şikayet/raporları tek tek inceleyerek hataları düzeltir ve Stabil sürüm olarak piyasaya sürer..

Stabil sürüm : Normal kullanım esnasında bilinen güvenlik açığı/çökme sorunu gibi anormal olayların en az yaşandığı sürümdür. Son kullanıcıların stabil sürüm kullanılması önerilir..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşlar ben bu sürüme yükselttiğimde şöyle bi sorun oluştu ben Google Chrome ile daha önce hiç bi sorunla karşılaşmamıştım ama nihayet banada oldu işte şöyleki tarayıocıyı açıyorum tarayıcının kendi ana sayfasından herhangibi bi site linkine tıkladığımda tarayıcı hiç bi tepki vermiyor bazende adres çubuğuna adres geliyor ama tarayıcı siteye gitmiyor sebebi ne olaki daha önce hiç olmamıştı...

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
chrome neden bu kadar hızlı sürüm çıkarıyor anlamıyorum.. bilen var mı nedenini

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Google bu flash hatasını çözemez ise herkes IE 9 a göçecek:D

Sebebi ise Firefox 3.6 yı çok eksik buldum :D 3.5 daha iyiydi...

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Chrome 10; Google sonunda stable bir tarayıcı yaptı. Sürüm enflasyonu sebebiyle Google bir sıfır atıyor ve Chrome 10'u Chrome 1.0'a dönüştürüyor....
Muhtemelen ilerde böyle bir şey olacak :D

abi süper söylemişsin ya:D:D
gerçekten yapılan en iyi yorum bu:D

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
chrome 4 de hiçbir hatayla karşılaşmadım..

kullandığım sürüm : 4.0.249.78 (36714)

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Google Chrome 4 de shockwave flash kaynaklı çökme sorunu var.shiftdelete sitesinde çok sık yaşanıyor,az önce bir kez daha çöktü.:dirol:
firefox 3.6 yı kullanıyorum ara sırada explorer.
Diyeceğim şu ki,bencede önce bu sürümü düzeltsinler.:mad:

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bana kalırsa abarttı google yada dikkat çekmek istiyor. Firefox sürüm numarasını geçtiler, yaklaşık 15 yaşındaki internet explorerıda bu sene sürümden takarlar, aferin google bildiğin yoldan devam. Beta takısını web servislerinde boşa kullanmıyorlarmış onu anladım, sürüm numarası kullansalar böyle olurdu herhalde :)

ekranalntsrm.jpg

Son mesajlar