Google Bulutta Damping Yaptı

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Müdavim
Emektar
Katılım
12 Eylül 2009
Mesajlar
13,729
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
18,163
Puanları
113
Yaş
38
Bulut rekabeti kızışıyor: Microsoft ve IBM ile sözleşmesi bulunan işletmeler, artık Google Apps for Work'ü ücretsiz kullanabilecek.

google-bulut-servislerine-yildirim-dustu-b_640x360.jpg

Microsoft IBM’in orta ölçekli kurumsal müşterilerini hedefleyen Google, iki rakibinden herhangi birini kullanan işletmelere Google Apps üretkenlik araçlarına ücretsiz erişim imkanı sunuyor. Yaklaşık sekiz aydır sunulan bu teklif daha öncesinde 250 ila 3000 çalışanı bulunan şirketlerle sınırlıydı. Google son güncellemeyle birlikte alt sınırı 100 personele indirdi.

Diğer bir deyişle 100 çalışanı bulunan ve Microsoft ya da IBM ile kurumsal sözleşmesi bulunan şirketler, mevcut anlaşmaları sonlanana kadar Google Apps for Work paketini ücretsiz olarak kullanabilecekler. Bu paketin içinde tüm Google Docs uygulamalarının yanı sıra Drive, Takvim, Gmail gibi tanıdık servisler, Sesle Yazma ve Explore gibi yeni özellikler yer alıyor. Google ayrıca kullanıcı başına 25 doları aşmamak kaydıyla bu uygulamaların işyerine kurulumunu da üstleniyor.

Google Apps için kurulum da şirketten
Business Insider bir üretkenlik programından diğerine geçişin işletmeler açısından hem zahmetli hem maliyetli olacağını hatırlatıyor. Google ise maliyeti kendisi üstlenerek, işletmeleri ikna etmeyi umuyor. Google for Work’un başındaki isim, Amit Singh, Microsoft Office müşterilerinin yüzde 80’ini kendi kurumsal çözümlerine transfer etme planını yaklaşık bir yıl önce devreye almıştı. Sadece Ekim ayından bu yana 200 binin üzerinde yeni Google Apps kullanıcısı platforma katıldı. Ancak Office halen 60 milyon kullanıcıya sahip.

Yapılan bu son kampanya, kurumsal pazarda rekabetin kızıştığının yeni bir göstergesi olarak karşımızda duruyor. Bu temel uygulamalar aracılığıyla bulut üzerinde işletmelerle bir iş ilişkisi kurmaya çalışan bulut devleri, daha sonra aynı müşterileri daha ileri düzey ürünler ve bulut alanı almaya ikna etmeyi planlıyor.

https://www.techinside.com/google-apps-ibm-microsoft-kullanicilarina-ucretsiz/
 
Üst