Google Asistan/Voice Match

Sizce Google Voice Match özelliğini bu sene aktif eder mi?

• Evet, bu sene aktif olur

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

Bu konuyu okuyanlar

Rıdvan Atmaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Google Asistan 12-13 Aralık 2018 tarihinde resmen Türkçe olarak kullanıma açılmıştı. Ancak Voice Match özelliği açık değil.
Voice Match'in ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için: başka bir uygulama kullanırken veya cihaz kilitliyken "OK Google" veya "Hey Google" diyerek asistana ulaşmayı sağlar. Ancak bu özellik cihaz dili Türkçe iken kullanılamıyor. Bunun açılması için her gün Google'a geri bildirim yolluyorum ancak tek başıma yeterli olmuyor. Az sonra göstereceğim yolları günde bir defa uygulayarak lütfen geri bildirim yollayın. Bu özellik önemli ve açılmadığı için ben sorun yaşıyorum. Eminim bundan hoşlanmayan arkadaşlar da vardır.

Adım 1: Google uygulamasını açtıktan sonra sağ alt taraftaki "Diğer" bölümüne tıklayalım.

Adım 2: Pencere açıldıktan sonra "Ayarlar" simgesini açalım.
20190820_160539.jpg

Adım 3: Daha sonra "Ses" bölümüne giriş sağlayalım.

20190820_160610.jpg

Adım 4: Açılan bölümde karşımıza çıkan "Voice Match"i açalım.

20190820_160657.jpg

Adım 5: Daha sonra sağ üstteki üç noktaya tıklayarak "Yardım ve Geri Bildirim" diyelim.

20190820_160758.jpg

Adım 6: Yardım ve Geri Bildirim seçeneğine bastıktan sonra yeni bir arayüze geçiş yapılacaktır. Burada en alt kısımdaki "Geri Bildirim Gönder"e tıklayarak Geri Bildirim yollayacağımız yere giriş sağlayalım.

Adım 7: Son olarak da yazacağıma benzer bir mesaj yazalım.

"Google Asistan 2018 yılının sonuna doğru Türkçe olmasına rağmen hâlâ Voice Match özelliğine sahip değil. Bu konuda bir adım atılmasını istiyorum."
Buna benzer bir mesaj yazarak Google'ın bizi duymasını sağlayabilirsiniz. "Böyle bir özellik olsa bile kullanmam" diyorsanız da benim ve benim gibi bu konudan muzdarip olan kişiler için en azından bir defa bile olsa bu geri bildirimi yollayın arkadaşlar.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi günler.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
bence hiç gelmez, gelse de en az android 7.x'e gelir anca
Bunun sürümle alakası yok çeviri ile alakası var. Mevcut en az hangi sürümde varsa halen devam eder o çünkü işletim sistemli değil google tabanlı entegreli bir özellik

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bunun sürümle alakası yok çeviri ile alakası var. Mevcut en az hangi sürümde varsa halen devam eder o çünkü işletim sistemli değil google tabanlı entegreli bir özellik
Onun icin demedim uzun süreceği için gelmesi BENCE artık minimum 7.x sürümünü destekler hale gelir aplikasyon 6.x ile uyumlu zaten suan