Google Asistan dünya çapında yarım milyar kişi tarafından kullanılıyor

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Rektör
Emektar
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
13,799
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
18,197
Puanları
113
Yaş
37
google-asistan-a-kilit-ekraninda-yanitlama-11623586_amp.jpg

Akıllı asistanların popülaritesi artmaya devam ediyor ve Google önemli bir konumda, 500 milyondan fazla kişi günlük olarak Google Asistan'ı kullanıyor. Google ayrıca, Asistan'ı önümüzdeki yıl daha da güçlü ve işlevsel hale getirecek birkaç yeni özellik duyurdu.

İlk büyük duyuru, Google'ın Zamanlanmış İşlemler olarak adlandırdığı bir özellik. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar Google'dan belirli bir zamanda bir görev gerçekleştirmesini isteyebilir. Örneğin, birisi “Hey Google, ön taraf ışığını saat 18: 00'de aç” diyebilir. Google ayrıca Ev uygulamasına klima üniteleri ve hava temizleyicileri de dahil olmak üzere 20'ye kadar yeni girişle daha fazla cihaz erişimi ekledi.

Bir başka yeni özelliğe Ev Notları; ismi gayet açıklayıcı olması ile birlikte hane halkı kişilerine yalnızca Google'dan aramalarını isteyerek veya akıllı ekranın kişi listesinden adlarını seçerek erişilebilir.

Google, Google Asistan ile etkileşimi daha iyi bir deneyim haline getirmeyi amaçlamaktadır ve şirketin bunu yapmasının yollarından biri de Google Asistanlarının seslerini iyileştirmek. Kullanıcılar “Hey, Google, bu sayfayı oku” veya “Hey, Google, oku” diyerek bu özelliği kullanabilecektir. Bu özellik yalnızca üretkenlik için uygulamalara sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda Google Asistan'ın görme bozukluğu olan kişiler tarafından daha fazla kullanılmasını sağlar.

Günümüzde asistanlar tüm işleri yaparken, yarın ki teknoloji ile acaba nasıl bir kavram gelişecek?
 
Son düzenleme:

_Zaur_

Rektör
Cezalı
Katılım
17 Kas 2017
Mesajlar
11,335
Reaksiyon puanı
19,872
Puanları
113
Yaş
28
Birtek evimizin işığını kapatıp açmamızı izlemedikleri kalmıştı. Bu işlerin sonu hiç iyiye gitmiyor sanırım.
 

Son mesajlar

Üst