Google Analytics Artık Türkçe

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Günler öncesinden duyurduğumuz haber, bugün gerçekleşti. Google, web sitesi sahiplerine verdiği hizmeti Türkçe yaptı, eski tasarıma son verdi. İşte detaylar.

Google Analytics'e üye olarak web sitenizin detaylı istatistiklerini yakalayabilirsiniz. Bu bilgiler arasında; hangi gün kaç kişi ziyaret etmiş, en çok gezilen sayfalar hangisi, hangi arama motorundan ve hangi kelimelerle siteme gelinmiş, vb. sorulara yanıt bulabiliyorsunuz. Verilerin paylaşıldığı tasarım da daha önceden değiştirilmişti ama hem eski tasarım hem de yeni tasarımın kullanılmasına olanak sağlanıyordu. Artık, sadece yeni tasarım kullanılacak. Bu servisin Türkçe olacağını günler öncesinden duyuran SDN, Google ile ilgili önemli gelişmeleri Türkiye'de ilk kez duyurmaya devam edecek.

google_analytics.jpg

:: Google'ın bu adımları hakkındaki görüşlerinizi bu başlıkta paylaşın.

Yazan: Hakkı Alkan
Bilgi için: Google Analytics
SDN – http://shiftdelete.net

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
türkçe olması güzel tabi ama pekte önemli degil benim için

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
yeni tasarımdan nefret ediyorum ben. eski tasarım çok daha iyiydi. flash yapıcaz diye iyice yavaşlatmışlar ve verileri okumak daha da zor. son derece kötü bir seçim olmuş.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Troy dedi ki:
yeni tasarımdan nefret ediyorum ben. eski tasarım çok daha iyiydi. flash yapıcaz diye iyice yavaşlatmışlar ve verileri okumak daha da zor. son derece kötü bir seçim olmuş.
bu gibi seylerde neden tasarım için kasarlar anlamam... burda önemli olan tasarımdan cok, kullanılabilirlik bence

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Dünkü seçim sonuçları flash kullanılarak yapılmıştı. Veriler tabandan çekiliyordu. Gayet hızlıydı, belki bu hızı yakalamak istemeleri böyle yapmalarına neden olmuş olabilir. Ayrıca onlarda bizim gibi son kullanıcıyı düşünüyor :)