Google 20 Milyon Dolar Ödül Veriyor

Bu konuyu okuyanlar

tugbagaleri

Profesör
İnternet devi Google, en az 500 metre mesafe kat edecek ve Dünya'ya yüksek çözünürlüklü görüntüler gönderebilecek bir elektronik aracı, Ay'a ilk gönderene 20 milyon dolar ödül verecek.

Google'ın açıklamasına göre, X Ödülü Vakfı'nın organize ettiği ve özel şirketlerin katılabileceği yarışmada, hareket edebilen ve Dünya'ya veri yollayabilen robotu Ay'a gönderen şirket, 20 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacak.Açıklamada, robotun Ay'da 5 kilometreden fazla mesafe kat etmesi, daha önce Ay'a gönderilen araçları görüntülemesi ya da Ay'da buz veya su bulması halinde 5 milyon dolarlık ek ödülün de sahibi olacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, robot sadece veri göndermesi ve hareket etmemesi halinde 5 milyon dolar ödüle layık görülecek.

Yarışmanın ödülleri 31 Aralık 2012'ye kadar geçerli olacak. Daha sonra büyük ödül 15 milyon dolara indirilecek ve yarışmanın süresi 2 yıl uzatılacak.

haydı baslayalım arkadaslar.....

[sub]http://www.haberler.com/google-20-milyon-dolar-odul-veriyor-haberi/[/sub]
 

flood_77

Profesör
arabanın motorunu gebzeden lastıkler adapazarı kamerayı hızlı sıstemden alalım.uzaktan kumandasınıda bı uzktan kumandalı arabadan sokelım.hadı bakalım pamuk eller cebe :D
 

Kriptograf

Profesör
20 milyon dolar gerçekten bunun gibi bir çalışma için az Nasa milyar dolarlarla uğraşarak bu işleri yürütüyor yap gönder sonra maliyetin altında fiyata sat :) kendi adıma yaparım onu Google ın projesine nden ihtiyacım olsun eğer yaptıysam böyle bir robot ve bir özel şirketsem kendi adımı duyurur gönderir ve Google ın benim yaptığıma para vererek ismini duyurmasını istemem...
 

tugbagaleri

Profesör
arkadaslar adamlar bir nevi tesfik ediyorlar bırakında reklamını yapsınlar suphesız cıkarları var bu da normal bence bızım huylanmamız gereken derdımız olması gereken bu teknolojıden bızde faydalanabılırmıyız olmalı bence ama ıllede ben yaparım uydumu fırlatım kımseye ıhtıyacım yok dıyecek kadar babayıgıtsenız hem hazerfan celebı hem ulkemız sızınle gurur duyar, ayrıca bende sarılırım :)
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst