Gökhan Gönül, Fenerbahçe'den ayrıldığını açıkladı

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Gökhan Gönül, Fenerbahçe defterini resmen kapattı.

gokhan-gonul-benim-icin-fenerbahce-defteri-kapandi-7168730.Jpeg

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için A Milli Takım ile Fransa'da kampta bulunan Gökhan, menajeri Ahmet Bulut aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, ilk hedefinin kariyerine Avrupa'da devam etmek olduğunu vurguladı.

İşte Gökhan Gönül'ün açıklamaları: Atılmamış imzanın tek sebebi...

Hayatını ailesine, sevdiği ve inandığı değerlere adamış bir insan olarak onurumla yaşayagelmiş bir insanım. Bu yaşıma kadar eğilmedim ve bükülmedim. Menfaatim için inanmadığım bir şeyi ne söyledim ne de yaptım. Para, hayatımda hiçbir zaman amaç olmadı. Paraya değişemeyeceğim değerlere sahip olduğumu düşündüm hep.

Profesyonel futbol hayatım boyunca, özellikle de Fenerbahçe'de geçirdiğim dokuz yılda amacım, mesleğimi onurla yapmak, ait olduğum armanın değerlerine layık olmak ve formamı terimin son damlasına kadar ıslatarak başarılı olmak oldu. Bu zaman zarfında sahadaki özverim, rakiplerime karşı saygılı ve centilmen tavrım ile herkesin her şeyi konuştuğu dünyada sessizce işine odaklanıp işini yapma çabam ortadadır. İşime, giydiğim formaya taşıdığım armaya ve içinde bulunduğum camiaya karşı her zaman saygılı oldum. Kimsenin başını önüne eğmesine sebep olacak bir şey yapmadım, yapmam.

Kimin ne kadar yıllık ücret kazandığını düşünüp problem çıkarmadım, önüme bakıp işimi yaptım. Kazandığım paranın da hakkını verip, işimi layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum. Bugün paracı veya para için bunları yapıyor diye suçlanmam en hafif söylemle iftiradır. İspatı da geçmiş dokuz yılımdır. Son dokuz yıl boyunca profesyonel futbolcu olarak imzaladığım mukaveleler resmi kayıtlarda mevcuttur.

Futbolumu, tekniğimi, oyun tarzımı ya da performansımı beğenmeyebilirsiniz ve bunları eleştirebilirsiniz. Ancak kişiliğime, karakterime laf söylenmesini hatta onurumu kırmaya yönelik söylem ve eylemlerde bulunulmasını kabul etmem asla mümkün değil. Bugün atılmamış imzanın, yapılamamış anlaşmanın tek sebebi şahsıma karşı takınılan tavır, üslup ve söylemlerdir. Buna karşı da almış olduğum karşı tavırdır. Bu tavır ve söylemleri asla kabul etmeyeceğimi defaatle çeşitli ortamlarda ifade etmeme rağmen ısrarla sürdürülüyor olması bugün gelinen sonucu doğurmuştur.

Hiçbir para, hiçbir ayrıcalık insanlık onurumdan ve gururumdan daha önemli ve değerli değil, olamaz da.

Bundan sonraki süreçte Avrupa Şampiyonası’nın sonuna kadar hiçbir kulüple anlaşıp imza atmayacağımı, atılacak imzanın da Fenerbahçe Kulübü’nün bana önerdiği rakamın bir kuruş dahi üzerinde olmayacağının bilinmesini isterim.

Yarının ne olacağını bilemeyiz fakat şu an için ilk hedefim Avrupa'da kariyerime devam etmek.

Son dönemde gündemde benim ile alakalı bir çok iddia ortaya atılmakta ve bununla ilgili herkes prim yapma çabasında. Gelinen noktada bundan sonrada hakkımda çıkacak asılsız iddialar belkide karalamak için söylemler olacak. Lütfen her yazılan her söylenene inanmayın.

Şimdi ay-yıldızlı milli forma altında konsantre olmamız gereken çok önemli bir görevimiz var. Ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıp, milletimizin yüzüne bu kötü günlerde en ufak tebessüm bile sağlayabilmek tek arzumuz ve hedefimiz.

Son olarak başta sayın Başkan Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu olmak üzere yönetici ağabeylerime, beraber çalıştığım aynı hedef için mücadele ettiğim hocalarım ve futbolcu kardeşlerime, masöründen aşçısına tüm kulüp personeline ve iyi günümde-kötü günümde desteğini her zaman arkamda hissettiğim beni bir gün bile yalnız bırakmayan, yanımda olan ve bana güç veren büyük FENERBAHÇE TARAFTARI, sizlere minnettarım. Desteğinizi ömrüm boyunca unutmayacağım. Yaşattığınız tüm güzellikler için teşekkür ediyorum.

NTV

Son düzenleme:

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
12345880_999169230120062_178449751_n.jpg

tarihe adını yazdırdın, ihanet edenlerde gidecektir...

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Çok yazık oldu çok. Sonradan çok ahh vahh çekilecektir

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Aziz her ayrılan futbolcu için karalama kampanyası düzenliyor...Alex, Caner, Gökhan ve daha nicesi...Bu oyuncular Fenerbahçe tarihine geçti ama hepsi suçlanarak gitti...Bir gün sende suçlanarak gideceksin...