GoDaddy Türkiye'de 100 Binin Üzerinde Müşterisi Olduğunu Açıkladı

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,955
Reaksiyon puanı
337
Puanları
83
GoDaddy Türkiye'de 100 Binin Üzerinde Müşterisi Olduğunu Açıkladı

1472711070_GoDaddy_Turkey_Infographic1472713459.png


Dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, Türkiye’de bir kilometre taşını geride bırakarak 100 binin üzerinde müşterisi olduğunu açıkladı. Türkiye pazarına tamamen yerelleştirilmiş pazarlama stratejisi ve Türkçe müşteri desteği sağlayan genişletilmiş ekibiyle geçtiğimiz yıl giren GoDaddy, geride bıraktığı kilometre taşı ile dünyanın lider alan adı ve web sitesi şirketlerinden biri pozisyonunu, Türkiye’deki iş sahiplerine ve girişimcilere dijital çözümler sunan ana şirket titrini pekiştirdi.

GoDaddy’nin hedefinin Türkiye’deki müşterileri için güvenilir bir iş ortağı olmak olduğunu vurgulayan GoDaddy EMEA Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi, yeni iş fikri olan girişimcilere ve mevcut işletmelere geniş kapsamlı dijital çözümler ve ürünler sunduklarını, hizmetlerinin hem erişilebilir, hem de uygun maliyetli olduğunu belirtti. Maruzzi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kilometre taşı, Türkiye’de dijital varlıklarını oluşturmak konusunda GoDaddy’ye güvenen 100 bini aşkın müşterimiz olduğunu gösteriyor ve Türkiye’ye, Türkiye ekonomisine katkıda bulunan 2 milyonu aşkın KOBİ’ye olan bağlılığımızı pekiştiriyor. Günümüzde artık herkes bir çevrimiçi varlık oluşturabilir ve bu da büyümelerine ve başarılı olmalarına yardımcı olur. Günlük kullanım için oluşturulmuş basit web sitelerinden iş stratejilerine tamamen entegre edilmiş web sitelerine kadar herkesin dijitalleşmenin avantajlarından yararlandığından emin olmak istiyoruz. Türkiye’nin dijital ekosisteminde kritik bir rolümüz olmasının gururunu yaşıyoruz ve bu ekosistemin büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Müşteri kararlarının temelinde güven ve güvenilirlik yer alıyor

Aralarında Buldumbuldum.com ve Shopigo.com gibi e-ticaretin başarılı oyuncuları da bulunan GoDaddy müşterileri, GoDaddy ile birlikte çalışma kararını sunduğu ürün portföyüne ek olarak hizmet sağlayıcısı olarak ve teknik destek alanında güvenilir olduğu için veriyorlar. Yerel pazarda sunulan en kapsamlı alan adı ve hosting (barındırma) ürün portföylerinden birine sahip olan GoDaddy, tüm ürün planları ile ödenen paranın gerçek karşılığını sunarak, hizmetlerinin kalitesinden ve güvenilirliğinden ödün vermeyerek rakiplerinden farklılaşıyor.

GoDaddy, müşterilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya odaklanıyor ve bunun için, ürün yelpazesini geliştirmek, yüksek kalitede hizmet ve destek sunmak için Türkiye’deki işletmelerle iletişim kurarak ihtiyaç ve beklentilerini öğreniyor.

GoDaddy müşterisi olan, saha operasyonlarının optimizasyonuna odaklanan P1M1’in kurucusu Dr. Tolga Kurt, GoDaddy’yi neden tercih ettiklerini şöyle anlatıyor: “GoDaddy ile dijital varlığınızı kendi belirlediğiniz hızda büyütebiliyor ve bunu yaparken de ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan, uygun maliyetli bir çözüm seçebiliyorsunuz. Kalite ve hizmet sürekliliğinden ödün vermediklerine de emin olabilirsiniz.”

Global düşünün, yerel hareket edin

GoDaddy, uluslararası deneyimi ve dijital çözümleri ölçeklendirebilme becerisi sayesinde küçük işletmecileri ve girişimcileri daha iyi anlayacak bir konumda bulunuyor. Böylece başarısı kanıtlanmış teknolojik araçların karmaşıklığını ortadan kaldırarak kolay kullanım ve yönetim avantajları sunuyor.

GoDaddy, Türkiye’deki, çok fazla teknolojik bilgiye sahip olmayan işletmelere de hizmet sunmaya devam edilmesi gerektiğine dair inancıyla gelecekte kullanıcı dostu, “Kendin Yap” web sitesi çözümleri portföyünü genişletmeyi planlıyor.

.istanbul ve .ist alan adlarının kullanıma sunulması da uluslararası faaliyetlerin, yerel ürünlerin avantajlarından nasıl faydalanabileceğini gösteriyor. Bu alan adlarını kullanıma sunuldukları günden beri ürün portföyünde bulunduran GoDaddy, dünyanın dört bir yanından alan adı kaydı aldı. .istanbul ve .ist alan adlarını alan GoDaddy müşterileri, GoDaddy’nin global ürün portföyünü kullanarak, dünyanın neresinde oldukları fark etmeksizin İstanbul markasının avantajlarından faydalanabiliyor.

’Nokta İstanbul’ projesi kapsamında .istanbul ve .ist uzantılı alan adlarını satışa sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Medya A.Ş. gibi sektör paydaşları ile birlikte çalışması da GoDaddy’nin yerel işletmelere güç katma stratejisinin önemli bir basamağını oluşturuyor. Daha şimdiden İstanbul alan adını alanlarının kayıt sayısı 27 bine ulaştı. Bu sayede .istanbul ve .ist global platformda çok satanlar listesinde ilk beşte yer alıyor ve .istanbul en hızlı büyüyen ikinci alan adı pozisyonunda bulunuyor.

Stefano Maruzzi, konuyla ilgili olarak, “Türkiye’ye daha fazla yatırım yapma ve Türkiye’deki işletmeleri daha iyi destekleme arzumuzun arkasında ülkenin oldukça aktif, girişimci, yaratıcı ve dinamik karakteri yer alıyor. Türkiye’deki müşterilerimizin her birine teşekkür ederiz ve önümüzdeki yıllarda işbirliğimizin gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu başarısını kutlamak ve Türkiye pazarına bağlılığını pekiştirmek için GoDaddy yeni müşterilerine .com başta olmak üzere ücretsiz alan adı ile birlikte 2.99 TL’ye (ilk yıl için geçerli fiyat) web sitesi oluşturma fırsatını sunuyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi Alan Adları | Dünyanın En Büyük Alan Adı Kayıt Kuruluşu - GoDaddy TR adresinde yer alıyor.

turk-internet.com
 
Üst