Soru God Of War 3 hikayesini anlayamadım (Spoiler içerir)

Bu konuyu okuyanlar

GamiX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
God of War serisine başlamaya karar verdim fakat ilk iki oyunu oynamayacağım. 3. oyundan başlamak istediğim için de YouTube'dan bu videoyu izledim. Tabii ki de 3. oyuna kadar olan kısmını. 3. oyundan bahsetmeye başladığı kısımda videoyu kapattım. Fakat anlamadığım şey, 3. oyunda Kratos çook eskilere, Great War zamanlarına gidiyor anladığım kadarıyla. Yani bütün oyunların öncesinde. Değil mi? (Yanlışsam düzeltin lütfen bütün bu bilgileri yarım saatlik bir videodan öğrendim.:sweatsmile:)

GamiX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi dakikasını anlamadınız hocam?
Şöyle anlatayım,
Dakika olarak 14:22. Burada Kratos'un Büyük Savaş zamanına döndüğünü söylüyor fakat 3. oyunda tanrılar Kratos'u tanıyor ve Athena oyunda ölü olarak görünüyor. E madem Kratos Büyük Savaş zamanına döndü nasıl Athena ölü durumda ve Kratos diğer tanrılar tarafından tanınıyor? (Çünkü Kratos, Athena'yı zamanda geri gitmeden önce öldürdmüştü ve Büyük Savaş zamanında Kratos daha doğmamıştı bile)

Reaksiyon puanı
1,205
Yunan mitolojisindeki tanrıları tüm tanrıları yok etti

GamiX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır bütün olayı çözdüm galiba;
2. oyunun sonunda Kratos zamanda geri giderek Büyük savaş zamanındaki titanların hepsini şimdiki zamana ışınlıyor ve geçmişten gelen titanlarla Olympus'a saldırıyor. Yani 3. oyun da şimdiki zamanda geçiyor, sadece titanlar geçmişten geliyor.