Gm 5 Plus'a bakınca "acaba kazıklandık mı" diye düşündüm.

Bu konuyu okuyanlar

ALİ RIZA DEMİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Bu ay başında gittim Apple Türkiye garantili bir iphone 6s 16 gb aldım. İlk iphone telefonum bu aynı zamanda. Nerden baksan vade farkıyla birlikte 3 bin lira da para verdim. Fakat gm 5 plus özelliklerine bakınca, bu telefonun üçte bir fiyatına bu telefonlar yapılıyorsa acaba birisi bizi koparıyor mu diye düşünmeden edemedim..

Sadece iphone değil, HTC, LG, Samsung gibi telefonların yüksek modelleri için de aynı şey geçerli. 999 TL'ye böyle güçlü bir donanımı alabiliyorsun şu an. İphone veya üst model android telefon almanın tek artısı havası kalıyor sanki.. :confused:

Son düzenleyen moderatör:

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
O cihazda Snapdragon 617 var, grafik işlemci ise adreno 405, yani 6S bu donanımı ezer geçer, diğer tepe modelleri de öyle.

Yani GM 5 Plus onlarla yarışabilecek bir telefon değil ama fiyatına göre güzel bir telefon tabiki. Tepe modelleri ise fiyatını hak etmiyor ama yine de GM den iyiler.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
F/P odaklı bir telefon, durumu iyi olan iPhone 6s alsin olmayan Gm 5 plus bu kadar basit. Aradaki kalite farki barizdir, ancak gm 5 plus da üzmez

Omarbravo06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kronik sorunlar da var telefonda biraz sıkıntılı yani

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Apple: Şampiyonlar Ligi
General Mobile: Türkiye 2.Lig Beyaz Grup

emrewashere

Asistan
Reaksiyon puanı
14
"Gm 5 Plus" dediğiniz telefon 2 ay sonra kasmaya başlayacaktır. İPhone cihazınızı 2-3 sene kullanacaksınız hiç pişman olmayın!

ALİ RIZA DEMİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne bileyim ya saf android diyorlar, bu donanımla bu androidle telefon kasmaz diyorlar, 1000 TL ile güçlü telefon aldık başkası gitti 3 bin TL verdi diyorlar. adamı vicdan azabına sokuyorlar

ALİ RIZA DEMİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizde apple logosunu gözlerine sokun :)
Hocam işte o logoya 3 kat fazla para verdiniz diyorlar :) 3 gb ramli, 8 çekirdekli, gorilla glas 4 camlı telefona 1000 lira verip alan adam, S7, 6s gibi cihazları alanlara enayi gözüyle bakıyor işte. :)

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
O zaman size fırsat kollamak kalıyo çünkü yakında şikayete başlarlar yaa şu çalışmıyo şöyle oluyo böyle takılıyo filan dedikleri anda sizde lafınızı sokup enayi durumuna kimin düştüğünü göstermeniz gerek...

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
O zaman size fırsat kollamak kalıyo çünkü yakında şikayete başlarlar yaa şu çalışmıyo şöyle oluyo böyle takılıyo filan dedikleri anda sizde lafınızı sokup enayi durumuna kimin düştüğünü göstermeniz gerek...
Tamam dostum gerginlik olmasın.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Yok yaa 1000 liralık telefonu daha üstün görenler gitsin alsın zaten banane :D Ünlü bir düşünürün de dediği gibi "Herkesin hayatına kimse karışamaz" :D:D:D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yine çekirdek muhabbeti açmayın kaldıramayacağım daha geçen gün atlattık zar zor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
2015 model bir arabadaki 1.6 motor 90 model doğandaki 1.6 motordan daha verimli ve daha performanslı ve daha az yakıt harcıyor böyle bir örnek versek doğru olur sanırım.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba,

Bu ay başında gittim Apple Türkiye garantili bir iphone 6s 16 gb aldım. İlk iphone telefonum bu aynı zamanda. Nerden baksan vade farkıyla birlikte 3 bin lira da para verdim. Fakat gm 5 plus özelliklerine bakınca, bu telefonun üçte bir fiyatına bu telefonlar yapılıyorsa acaba birisi bizi koparıyor mu diye düşünmeden edemedim..

Sadece iphone değil, HTC, LG, Samsung gibi telefonların yüksek modelleri için de aynı şey geçerli. 999 TL'ye böyle güçlü bir donanımı alabiliyorsun şu an. İphone veya üst model android telefon almanın tek artısı havası kalıyor sanki.. :confused:
Farklı kategorideler birisi premium birisi f/p telefonu kafaya takma ama gm 5 da üzmez insanı oyun haricinde oyu. Performansi normal performans a gore biraz geride

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Kullanılan malzemenin kalitesi de önemli. İş bir tek kasayla bitmiyor. İç donanımında kullanılan malzeme kim bilir hangi kalite? Ucuz etin yahnisi olmaz diye boşuna dememişler.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Malzeme kalitesi, donanım, multimedya özellikleri gibi büyük artıları var iPhone 6S'in GM e göre. Ha 2800-3000 tl eder mi o cihaz o özelliklere tabi ki de hayır. Elma logosuna bi 500-600 tl bayılıyorsunuz.

GM 5 Plus a gelirsek kötü bir cihaz değil saf android bulundurması gibi bir artısı var. 1000 tl ye uzun süre ve erken güncelleme alabiliyorsun ve günlük kullanım için yeterli bir donanıma sahip. Burada kullanım amacında GM 5 Plus yeterli geliyordu ise evet bir kazıklanmış hissi duyman normal.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Hocam işte o logoya 3 kat fazla para verdiniz diyorlar :) 3 gb ramli, 8 çekirdekli, gorilla glas 4 camlı telefona 1000 lira verip alan adam, S7, 6s gibi cihazları alanlara enayi gözüyle bakıyor işte. :)

3 gb ram var diyorsun ama iphone 2 gb dimi 6s 4 gb ramli telefonları tokatlıyor exip geçiyor o yüzden rakama değil performansa bakıcaksın 6sde grafik işlemci hiç bi telefonda yok 6s teki teknolojide hiç bi telefonda yok o yüzden saf andiroid bile olsa ios un güncelleme desteği kadar olmaz emin ol

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
@ALİ RIZA DEMİR iphone ile gm kıyaslamak tank ile otomobil çarpıştırmak gibi bir şey,

ülkemizde rakamlara göre telefon aldığımız için andreno 405 güzel geliyor kulağa ama bu ekran birimi 720 p de iş yapar 1080 de pek performans sergilemez 3 sene önce ki 330 bundan daha iyi performans sergileyebilir.

keza işlemci kısmında da 6xx serisi çok çekirdekli olması insanlara etkileyici geliyor ama kirin 930 bundan daha başarılı yada 808 yada 805 hatta 800 bile diyebiliriz eski teknoloji daha kalın işlemciler ama üst seviyeler

en basiti statik testlerde 6s 129,900 puan verir
gm 5 p 40.000-45.000 arası puan verir.

iphone 4 den berri kullanmıyorum ama tutup da 6s yerine gm 5p alınır dersem kendimden şüphelenirim acaba gm çalışanı mıyım diye o derece

erkanerk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir de 3-4 bini liralık cihazla atomu parçalamıyorsan, iletişim, medya ve benzeri standart ihtiyaçları için ürün alan insana bin liralık bir ürün yeterli. Hal böyleyken tüketim toplumunun bir neferi olup, ihtiyacından fazlasını almaya zorlanan tüketdikçe borçlanan borçlandıkça köleleşen ve bununla beraber maneviyattan uzaklaşan seküler bir köleliğin ne gereği var.
İnsan ne kadar az şeye ihtiyaç duyarsa o kadar mutludur ve o kadar zengindir esasında.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Çok yanlış düşünüyorsunuz
i6S ile 5+'ı kıyaslamak her şeyden çok GM'ye ayıp S617 ne ki? Eti nedir sütü nedir? Bilinmez. Mimari vsi boş. Adreno 405 gibi (diğer başarısız da Adreno 505) başarısız bir GPU barındıran bir cihazdan ne beklenebilir ki? Bu cihazı Smart 7 Pro ile kıyaslayabilirsiniz. Ki her halükarda Smart 7 pro GM 5+ı geçecektir.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Çok yanlış düşünüyorsunuz
i6S ile 5+'ı kıyaslamak her şeyden çok GM'ye ayıp S617 ne ki? Eti nedir sütü nedir? Bilinmez. Mimari vsi boş. Adreno 405 gibi (diğer başarısız da Adreno 505) başarısız bir GPU barındıran bir cihazdan ne beklenebilir ki? Bu cihazı Smart 7 Pro ile kıyaslayabilirsiniz. Ki her halükarda Smart 7 pro GM 5+ı geçecektir.

katılıyorum. operatörler güzel iş çıkartmaya başladı

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Araban çok güzel çok şık durabilir fiyatıda uygun (gm 5+) olabilir ama içine bindiğinde koltukları rahat değilse (s617) sürdükten sonra her yerini ağrıtır ve sürekli bi yerlerinden problem çıkarıp masrafa sokar (ekran, bildirim ledi vb.) ama lüks bi arabayı alırsın (6s+) ve içi koltukları evinden bile rahat gelir (ios rahatlığı) üstelik sadece yağ değişimi için (Belki bataryası için) servise gidersin...