Gloria Gaynor & Special Guest: Ajda Pekkan

Bu konuyu okuyanlar

Netsky

Öğrenci
Tarih: 30 Haziran Cumartesi, 21:00
Mekan: Parkorman
Bilet Fiyatları: 1.Kategori: 150 YTL, 2.Kategori: 110 YTL, 3.Kategori: 85 YTL, 4.Kategori: 70 YTL
Etkinlik hakkında bilgi: Disco müziğin kraliçesi GLORIA GAYNOR ve Türkiye'nin divası süperstar AJDA PEKKAN ilk defa aynı sahnede!

Disco Müziğin Kraliçesi GLORIA GAYNOR, 35 Yıllık Müzik Kariyerinde Bugüne Kadar Yayınladığı 22 Albümle Dünya Çapında 40 Milyonu Aşan Satış Rakamına Ulaşmıştır.

1973 Yılında, "Never Can Say Goodbye" Tarihte Bir İlke İmza Atarak, Billboard Listesinde 1. Sıraya Yükselen İlk Dans Müziği Parçası Oldu Ve Billboard Dergisinin "Dans Parçaları Listesi" Kategorisinin Oluşumuna Neden Oldu.

1975 Yılında "Reach Out I'll Be There" Ve "All I Need Is Your Sweet Lovin" İle, 1976 Yılında Da "How High The Moon" Parçasıyla Yine Listelerdeki Yerini Aldı.

Bu Üç 45'likten Sonra GLORIA GAYNOR, Müzik Tarihinin En Başarılı Parçalarından Biri Olarak Kabul Edilen Ve Yayınlandığı 1979 Yılından Bugüne Kadar Tüm Dünyayı Kasıp Kavuran "I Will Survive"I Yaptı.

Bu Şarkının Yıllar Sonra Yapılan Remixleri Bile Listelerde Pek Çok Yeni Parçayı Geride Bırakarak Bir Numaraya Kadar Yükseldi. Şarkı, Ülkemizin Divası Süperstar AJDA PEKKAN Tarafından "Bambaşka Biri" Adıyla Türkçe Olarak Da Yorumlandı Ve Hala Dillerde Dolaşmaya Devam Ediyor. Billboard Dergisi Parçayla Aynı Adı Taşıyan Albümü "Yüzyılın En İyi Dans Albümü" Olarak Tanımladı.

2001 Mart Ayında Yayınlanan "Last Night" Avrupa Dans Listerinde 1 Numaraya Oturarak, Avrupa Genelinde 3 Milyona Varan Satış Rakamını Yakaladı.

GLORIA GAYNOR, 2002 Yılında Yayınladığı "I Wish You Love" Adlı Albümünden Billboard Dans Listerinde 1 Numara Olan 4 Adet Single Çıkardı. Disco Ateşi'nin Meşalesini Yeni Milenyuma Taşıyan GLORIA GAYNOR, 2002 Word Music Awards Ödül Töreninde "Yaşayan Efsane" Ödülünü Kendisinin Büyük Bir Hayranı Olduğunu Söyleyen Prens Albert'in Elinden Aldı.

GLORIA GAYNOR, 30 Haziran Cumartesi Akşamı "I Will Survive", "Reach Out, I'll Be There", "Never Can Say Goodbye", "I Am What I Am", "First Be A Woman", "Last Night" Gibi Dünyaca Ünlü Hit Parçalarıyla İstanbul Parkorman'da Müzikseverlere Unutulmaz Bir Gece Yaşatacak.

Konserin Bir Diğer Önemli Özelliği 35 Yıllık Kariyerinde Bugüne Kadar Hiç Duet Yapmamış Olan GLORIA GAYNOR'ın İlk Defa Sahnesini Özel Bir Konuk Sanatçıyla Paylaşacak Olması. Türkiye'nin Divası Süperstar AJDA PEKKAN, Bu Özel Konserde Disco'nun Kraliçesi GLORIA GAYNOR'a Konuk Sanatçı Olarak Eşlik Edecek!

Konser Sonrası Gerçekleştirilecek After Party'de Disco Müziğin Altın Dönemi 70'lerin En Güzel Parçalarıyla Eğlence Devam Edecek.
gloria_ajda.jpg

www.sozmuzik.com
 

warkortali

Profesör
Emektar
Merhaba Netsky seni forumda ilk defa görüyorum aramıza hoşgeldin :) paylaşımın için ise teşekkür ederim..
 

SDN Son Haberler

Üst