GittiGidiyor.com Üyeye mi Sıkıştı?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Türkiye'nin en büyük ticaret platformu GittiGidiyor'un yeni listeleme sistemi, internette hız ve özgürlük isteyenlerin kafasını karıştırabilir.

ShiftDelete.Net forumlarında uygulamadığımız ve ziyaret ettiğimiz birçok forumda da hoşumuza gitmeyen özelliklerin başında hiç şüphesiz "Linkleri görebilmek için üye olunuz" uyarısı geliyor.

Google'da arattığımız herhangi bir donanım sürücüsü veya benzeri ihtiyaçlarımızı gidermek için girdiğimiz forumlarda, tek kullanımlık üyelik açmak hızlı ve özgür internet fikriyle hiç de uyuşmuyor. E-posta kutusunun, ne zaman üye olduğumuzu bile hatırlamadığımız forumlardan gelen mesajlarla dolması da cabası!

gittigidiyor-uye1243107992.jpg

Bir değişiklik gözünüze çarptı mı?

GittiGidiyor'a Yakışmadı!
Biz bu sistemin forumlardan kaldırılması için çaba gösterirken, Türkiye'nin en büyük ticaret platformlarından birinin daha "zorunlu üyelik" sistemine geçmesi oldukça şaşırtıcı. Bahsettiğimiz site GittiGidiyor.com ve elbette teknik olarak zorunlu üyelik yok. Ancak herhangi bir ürünün fiyatını görmek için, ücretsiz üyelik açmanız gerekiyor.
Popüler ürünlerde, ana sayfada yer alan kampanyalarda ve Dükkanlar bölümünde şimdilik fiyatlar görüntülenebilirken, örneğin Google aramalarından ulaştığınız bir ürünün kendi sayfasında aşağıdaki sinir bozucu uyarıyı alıyorsunuz:

gittigidiyor-uye21243107952.jpg

Yapma GittiGidiyor, yapma bunu!

GittiGidiyor'un iş ortağı eBay'de ise böyle bir uygulama gözlenmiyor. Her gün yüzlerce yeni ürünün listelendiği ve Google aramalarından da hayli kolay erişilebilen bir ticaret portalında, amatör forumlardaki gibi üye kaygısı yaşanması, GittiGidiyor'un imajını hayli zedeleyecek gibi görünüyor.

:: GittiGidiyor'un yeni listeleme sistemini forumda masaya yatırıyoruz.

Bilgi İçin : GittiGidiyor
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bu üyelik ne önemli bir şeymiş ya....Gittigidiyor bile başladı ise...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Ben şahsen bizim editörlerin gittigidiyor yöneticileriyle bi röportaj yapıp ona göre yorum yapmalarını beklerdim !
Neyin ne olduğunu bilmeden atıp tutmamak lazım, niye yapmışlar bir de onlara soralım !

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Resmen saçmalamış..
En kısa zamanda geri döner bu şaçmalıktan..inş

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Ben şahsen bizim editörlerin gittigidiyor yöneticileriyle bi röportaj yapıp ona göre yorum yapmalarını beklerdim !
Neyin ne olduğunu bilmeden atıp tutmamak lazım, niye yapmışlar bir de onlara soralım !

Elimizde malzeme olmadan kapılarını çalmayalım dedik, kendilerine cevap hakkını elbette veriyoruz :wink:

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Valla bende de oluyor inşaallah çabuk kalkar bu sistem yoksa yakın zamanda batar bu site.

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Bi arada kontür veriyordu bu site arkadaşlarını filan üye edersen anlaşılan gerçekten üyeye sıkışmışlar :D

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne büyük rezalet. ne büyük ayıp valla pes :D:D

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cidden hiç beklemezdim yani böyle bir siteden

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
ne diyelim şimdi...hedef tahtasına oturtmuşsunuz :)

yazıq

degers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fiyatları hemen görememek güven sarsıcı oldu gercekten...

VisuaL.NET

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece gittigidiyor.com değil, birçok site bu şekilde kaç siteye üye olduğumu ben bile bilmiyorum. önüne gelen site üye ol üye ol... bu ne kardeşim site yapıyorsun böyle kısıtlamalar kullanmaaa... üyelik için crack filan olsa kullanacağım :D

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Sadece gittigidiyor.com değil, birçok site bu şekilde kaç siteye üye olduğumu ben bile bilmiyorum. önüne gelen site üye ol üye ol... bu ne kardeşim site yapıyorsun böyle kısıtlamalar kullanmaaa... üyelik için crack filan olsa kullanacağım :D

Haha üyelik için crack süper fikirmiş :D

Reloaded ya da Razor1911'e söyleyelim bunu :D

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Firefox için bugmenot eklentisi var.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
ben üyeyyim alış veriş te yaparım zaman zaman ama her gün fiyat incelemesi ya da araştırma yaparken giriş yapmam ki... yani alış veriş yapmayacaksam sadece araştırma yapacaksam giriş yapmanın mantığı nedir?

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Çokda farketmiyor zaten mesaj falan varmı diye siteye her girdigimde giriş yapıyodum :D

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
GG bu sistemi yapmışsa yazık etmiş. Bu sistemi GERÇEKTEN üyelik gerektiren siteler uygularsa daha iyi olur. GG'a yakışmadı.

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
genel fiyat araştırması yaparken kısıtlayıcı bir faktör
gg gibi işlemlerin her aşamasından deli para kaldıran internetin en büyük tic portalında böyle bi uygulama aç gözlülüğün doymazlığın geldiği son noktadır.

bir gg üyesi.

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Rezalet. Neyseki artık Gittigidiyor'u kullanmıyorum. Sahibinden.com daha iyi, komisyon vermeden, şehir içinde alışveriş yapabiliyorum..

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Heralde kaldırmışlar. Ben şu anda öyle bir şey göremedim. SDN bu ekran görüntüsünü ne zaman hangi ara yakaladı çok merak ediyorum. Bir çok zaman oturum açmadan siteyi gezerim; benim gözüme çarpmadı. Sanırım kısa bir süreliğine yapıldı ve geri çekildi. Saçma olduğu ortada çünkü.

Gittigidiyor'un üyeye sıkıştığı, bu durumda yapılabilecek bir yorum ama gel gör ki 1,5 milyondan fazla üyesi var. Günlük ziyaretçi sayısı da hiç de azımsanacak gibi değil. Veritabanlarına yazık, bandwith'lerine yazık. Bir sürü işe yaramaz adamı siteye üye etmek iyi bir şey değil.

Üyenin fazla olması ilanlara verilen keyfi tekliflerin de fazla olmasına yol açabilir. Dürüst iş yapan üyeleri de olumsuz etkileyecek bir durum bu. Üyelik alalı yıllar olmuş ve hiç işlem yapmamış birçok kişi var. Üye sayısı değil de üyelerin nitelikleri daha önemlidir bu noktada.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Heralde kaldırmışlar. Ben şu anda öyle bir şey göremedim. SDN bu ekran görüntüsünü ne zaman hangi ara yakaladı çok merak ediyorum. Bir çok zaman oturum açmadan siteyi gezerim; benim gözüme çarpmadı. Sanırım kısa bir süreliğine yapıldı ve geri çekildi. Saçma olduğu ortada çünkü.

Gittigidiyor'un üyeye sıkıştığı, bu durumda yapılabilecek bir yorum ama gel gör ki 1,5 milyondan fazla üyesi var. Günlük ziyaretçi sayısı da hiç de azımsanacak gibi değil. Veritabanlarına yazık, bandwith'lerine yazık. Bir sürü işe yaramaz adamı siteye üye etmek iyi bir şey değil.

Üyenin fazla olması ilanlara verilen keyfi tekliflerin de fazla olmasına yol açabilir. Dürüst iş yapan üyeleri de olumsuz etkileyecek bir durum bu. Üyelik alalı yıllar olmuş ve hiç işlem yapmamış birçok kişi var. Üye sayısı değil de üyelerin nitelikleri daha önemlidir bu noktada.

Sen Galiba üyeliğin açıkken girdin :D
Ben şuan girdim ve bana böyle görünüyor, sende görmek istersen siteden bi çıkış yapta öyle dene :D

1568x3k.jpg

Son mesajlar