Gezegeni güldürenner

Bu konuyu okuyanlar

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Beni güldüren fıkralar umarım sizide güldürür

"Hani Su meshur dörtlu vardir ya...Bir ingiliz, bir Fransiz,bir
Amerikali bir Turk..işte bu defa onlarin esleri bir araya gelmis once
ingiliz hatun baslamis anlatmaya
- ""Benim esim oyle romantiktir ki her sabah eline bir gul alir o gülü tum vucudumda gezdirerek beni uyandirir.""
Amerikali atlamis hemen
- ""Aaa benim esimde cok romantiktir.Sabah Ayak ucumuzdaki pencereyi acar hafif ruzgar ayaklarimdan baslayip tum vucudumu gezerek beni uyandirir ve esim mutlaka basucuma bir cicek birakmis olur.""
Fransiz gulumsemis kendinden emin:
- ""Bunlar da ne ki benim esim her sabah ayaklarimdan baslayip tum vucudumu ve en son da dudaklarimi operek uyandirir beni, ben her sabah mutlulugun doruklarinda uyanirim.""
Sira Turk hatuna gelince o saskin saskin digerlerine bakmis ve demis ki:
- ""Ben oyle o********dan anlamam.... çişim gelir uyanirim....""

Temel arabasıyla giderken yoğun Kar yağışıyla karşılaşmış. Vakit de geç olduğundan daha fazla gidememiş ve Arabayı park ederek yürümeye başlamış. Uzakta, ışığı yanan bir ev görmüş, ona doğru yürümüş. Kapıyı bir bayan açmış, Temel, Pen karayollarınta şantiye şefiyim, arabam kara saplandi, gece de olduğuntan daha fazla cidemedum...demiş.
kadın Buyurun, benim de kocam on sene önce öldü, yanlız yaşıyorum beraber yemek yeriz...demiş. Kadın yemek hazırlamış, yemişler. Benden bir şey arzu eder misin?...demiş bayan. Tatli varsa yerduk...demiş Temel. Kadın dekolte bir kıyafetle tatlı getirmiş. Yemişler.
Daha başka bir şey arzu eder misin?...demiş kadın. Kahve olursa iyi olurdidemiş Temel. Biraz sonra kadın daha dekolte bir kıyafetle kahveleri getirmiş. Beraberce içmişler. Daha başka bir isteğin var mı?diye sorunca Temel Geç oldi...Artık uyumak istiyirumdemiş ve yatmış
Sabah kalktığında kadının dışarıda tavuklara yem verdiğini görmüş, yanına gitmiş. Bakmış dört horoz bir tavuk. Habu işte bir yanlışluk vardemiş. Benum pilduğum dört tavuk, bir horoz olurdemiş. Kadın da Yok yok...demiş Onların sadece biri horoz, diğerleri karayollarında şantiye şefi !!!

Hızlı bir bekarlık hayatı yaşamış olan Ahmet sonunda evlenir. Zifaf gecesi epey içen damat ile gelin sabah olduğunda hala sarhoşluğun etkisindedir. Yataktaki kıpırtı üzerine Ahmet tek gözünü zorla açar ve geçmişin verdiği alışkanlıkla hızlı hızlı giyinmeye başlarken elini cebine götürüp 4 tane on milyonu çıkartıp yastığın Altına sıkıştırıverir. Taze gelin parayı alırken gözü kapalı mırıldanır.
- Bir Dakika aslanım bahşiş yok mu?

Cemal okuma yazma ogretsin diye kızını Temel hocaya yollar. Bu
birkac hafta devam eder. Cemal bir de bakar ki kız hamile. Hemen Temel hocaya gider
-Temel Temel bu ne hal!! kız hamile kalmıs derhal acıkla bana bunu!!
-E napayim oku diyim okumayi yaz diyim yazmayı koca kız dovecek deyilum ya..

Temel ! Askerlik yaptigi bölük`de hic anlasamadigi cavus la basi oldukca dert de,cavusu ,Temele ..Sunu yap bunu yap, ama makbule gecmezmis!..
Sonra birgün cavusu;Temele demiski.. Git nizamiyenin kapisina, bugün karakol komutani gelecek, gelir gelmez mutlaka haberim olsun der!..
Ve Temel gider 1-2`saat bekler ! Kapidan iceriye makam araci girer! Temel sorar askerlere bu kim!.. Derlerki karakol komutani...
Hemen makam arabasinin yanina varir ve cami tiklar!... Komutan; Otomatik cami indirir ve sorar!.. Buyur asker!.
Temel sorar siz komutan misiniz!..
Evet der komutan...
Temel derki, vAllahi Ayvayı yedin, Cavus seni bekliyor.....

TEMEL BIR YARISMAYA KATILIP KAZANIR, ve KENDISINE BIR KITAP HEDIYE EDILIR. KITABIN ADI DA DUZ MANTIKTIR. TEMEL HEDIYEYI ALIRKEN SORAR;
-bu kitapta ne yaziyo?
-okuyunca " ogrenirsin...
-ben onunla ugrasamam anlat bakiim sen bana?
-bak simdi; senin evinde Akvaryum var mi mesela_
-evet var...
-o zaman icinde Su da vardir
-evet var...
-icinde su varsa balik da vardir...
-evet var...
-balik varsa hayvanlar da seviyosundur sen?
-evet....
-hayvanlar seviyosan insanlar da seversin heralde?
-evet
-o zaman senin sevgilinde vardir?
-evet var
-yalniz gorunuyorsun o zaman senin karin vardir?
-evet var..
-e karin olduguna gore de homoseksuel diilsindir?
-evet...
-bak gördun mu?...temel çok etkilenir! kitab alir koltugunun altina eve dogru giderken dursunu gorur... dursun sorar;
-temel o ne?
-duz mantik kitabi !
-nasil bi siy bu anlat bakiim...
-bak simdi; sizin evde akvaryum var mi ?
-yook!
-o zaman sen i***sin........

Gösteriş meraklısı iki çiftçi sohbet ediyorlardı.Tabii söz döndü dolaştı zenginliğe geldi.İki taraf da zenginliği ile övüneceklerdi.Biri:
-Benim çok büyük bir çiftliğim var .GÜneş doğmadan Arabaya biniyoruz ,akşama kadar ancak bizim çiftliğin öteki ucuna ulaşıyoruz.
Diğeri hemen cevabı yapıştırır:
-Bizim de öyle bir arabamız vardı ,bir hafta önce satıp yenisini aldık!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Sen bunları okuyup da mı ekledin?

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
güzeller var:D
ama o kadarda gülünç değil...