Gerets: Olaylar derbiye yakışmadı

Bu konuyu okuyanlar

Link

Profesör
Emektar
Katılım
26 Şubat 2007
Mesajlar
2,742
Reaksiyon puanı
14
Puanları
38
Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Fenerbahçe'ye basit hatalarla yenildiklerini, yaşanan tribün olaylarının da derbiye yakışmadığını söyledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, sezon boyunca yaptıkları basit hataların Fenerbahçe derbisinde de yinelendiğini söyledi.

2-1 kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından bir basın toplantısı düzenleyen Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, karşılaşmanın ilk dakikalarında her iki takımın da pozisyon bulmakta zorlandıklarını belirterek, ''Daha sonra zaten tribün olayları futbol oynamaya el vermedi. Kalemizdeki 2 duran top pozisyonu da gol oldu. Bizim buna izin vermememiz gerekirdi. Bizim düzeyimizdeki bir takım için eleştirilmesi gereken bir olay. Sezon boyunca böyle çok basit hataları yaptık ve bunlar, hedeflerimizden uzaklaşmamıza neden oldu'' dedi.

Sezon içinde yaşadıkları sakatlıkların da kendileri adına önemli sorunlar yarattığını kaydeden Belçikalı çalıştırıcı, takım içindeki futbolcu düzeyiyle ilgili, ''Mehmet Topal takıma İkinci Lig'den gelen kaliteli bir oyuncu ama daha kendini çok geliştirmesi gerekir. Karşısındaki oyuncu ise sahada Aurelio. Bunun analizini iyi yaparsak, alınan sonuçlar ortadadır. Şimdilik buralarda olmamız normal karşılanmalı'' diye konuştu.

Oyuncu kalitesini yetersiz bulup bulmadığı biçimindeki bir soruya Gerets, ''Biz onların ne denli iyi futbolcular olduklarını biliyoruz. Genelinde iyi futbolcular ama bu yıl geçen sezona oranla aynı düzeyde olamadık'' yanıtını verdi.

''YENİ SEZONA BAKIYORUZ''

Fenerbahçe yenilgisi sonrası Şampiyonlar Ligi şansını da yitiren Galatasaray'ın, artık yeni sezona baktığını anlatan Gerets, ''Şampiyon olamamamız bu yıl anlayışla karşılanmalı, ama en azından ikinciliği alarak Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmeliydik. Şimdi 3. yılımızda 2. kez şampiyon olmanın yollarını hep beraber arayacağız'' diye konuştu.

''YAŞANANLAR DERBİYE YAKIŞMADI''

Açıklamasında, Galatasaraylı taraftarların maç sırasında yaptığı taşkınlıklara değinmekten önemli ölçüde kaçınan Gerets, herkesin derbi maçı daha farklı bir biçimde izlemek istediğini ifade ederek, ''Ama yaşananlar bir derbiye yakışmayan olaylardır. Sonuçta, bu sezon hem rakibimizin stadındaki, hem de buradaki maçlarda yaşanan olaylar, Türk fuboluna çok zarar verecek, bir derbiye yakışmayan olaylardır'' dedi.

Transfer konularında Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile görüştüklerini dile getiren Belçikalı çalıştırıcı, ''Takımımızı güçlendirme konusunu görüştük. Gelecek sezon daha güçlü bir takımla sahada olmamız şart'' diye konuştu.

Kaynak Ntvspor
 

Son mesajlar

Üst