Gereksiz bir sürü disk parçası (disk 1, disk 2) nasıl sileceğim?

Bu konuyu okuyanlar

Mystshadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bilgisayara windows kurarken diskpart bölümünde bir sürü disk bölümü olduğunu gördüm.
Bunları nasıl silerim ya da çözerim ya da birleştiririm?
Fotoğraf linkte:

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Bilgisayara windows kurarken diskpart bölümünde bir sürü disk bölümü olduğunu gördüm.
Bunları nasıl silerim ya da çözerim ya da birleştiririm?
Fotoğraf linkte:

Yakın zamanda format atacaksan en iyisi bölümleri komple silmek. Eğer atmayacaksan 'Disk partition' programları ile sorununu çözebilirsin.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
atacağım ve bölümleri nasıl silebilirim?

Windows kurulumunu yaparken YÜKSELT VE ÖZEL diye iki seçenek çıkacak karşına , ordan ÖZEL i seçersen parça parça disk bölümlerini görebilirsin. içinde önemli verin yoksa hepsini silip tek parça yaptıktan sonra kuruluma devam edebilirsin.

Mystshadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Windows kurulumunu yaparken YÜKSELT VE ÖZEL diye iki seçenek çıkacak karşına , ordan ÖZEL i seçersen parça parça disk bölümlerini görebilirsin. içinde önemli verin yoksa hepsini silip tek parça yaptıktan sonra kuruluma devam edebilirsin.
sadece disk 0 görünüyor büyük bir ihtimal diğer disklerin çevrimdışı olmasıyla mı alakalı dedim yani bu sefer de medya yok diyor aynı fotoğrafa bakabilirsiniz? ne yapacağım

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
sadece disk 0 görünüyor büyük bir ihtimal diğer disklerin çevrimdışı olmasıyla mı alakalı dedim yani bu sefer de medya yok diyor aynı fotoğrafa bakabilirsiniz? ne yapacağım
Diskpartla uğraşmana gerek yok Windows USB ni tak BOOT et ve formatına başla , diğer diskler çevrımdışı yada çevrimiçi olması sorun değil kurulum ekranında zaten hepsi çıkacaklar.

Mystshadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Diskpartla uğraşmana gerek yok Windows USB ni tak BOOT et ve formatına başla , diğer diskler çevrımdışı yada çevrimiçi olması sorun değil kurulum ekranında zaten hepsi çıkacaklar.
Kurulumda sorun oluyor şimdi yazacağım sorunu
Mesaj otomatik birleştirildi:

NTFS'ye çevirmemi istiyor herhalde en son linux kurduktan sonra exfat4'de kaldı nasıl ntfs yapabilirim?
Yordum biraz ama :)

NTFS'ye çevirmemi istiyor herhalde en son linux kurduktan sonra exfat4'de kaldı nasıl ntfs yapabilirim?

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124

Estağfirullah . Bak format usb sini taktığın zaman çıkan ilk ekran var "şimdi yükle" yazar hatta orda . o ekrandayken SHİFT+F10 yaptığın zaman CMD ekranına düşeceksin . ordada "Convert X: /FS:NTFS" komutunu kullanacaksın . (X yerine kendi disk harfini yazmayı unutma :) )

Mystshadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Ben de X:\Sources yazıyor?

Estağfirullah . Bak format usb sini taktığın zaman çıkan ilk ekran var "şimdi yükle" yazar hatta orda . o ekrandayken SHİFT+F10 yaptığın zaman CMD ekranına düşeceksin . ordada "Convert X: /FS:NTFS" komutunu kullanacaksın . (X yerine kendi disk harfini yazmayı unutma :) )
Ben de X:\Sources yazıyor?

Bir şey diyeceğim galiba windows exfat4'ü görmüyor çünkü dosya sistemi belirlenemiyor diyor
Ben linux usb'mden fat32'ye çevireyim oradan da windows usbim ile ntfs'ye çeviririm her şey için teşekkürler

Son düzenleme: