Gerçek koronavirüs rakamları açıklandı! Bir günde 28.351 vaka

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Sonunda pes ettiler ve semptom olmasa bile pozitif çıkanları saydılar. Nasıl olsa onlar da riskli gurubunda...

Cidden o ayırma çok saçmaydı. Hem de WHO standartlarına aykırıydı.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Olması gerekeni yaptıkları için alkışlamayacağım. Ülkenin her açıdan şeffaf bir yönetime ihtiyacı var.

Devlet sırlarını veya örtülü ödeneği açıklasınlar demiyoruz ama halk sağlığı ile ilgili rakamlar üzerinden algı yapılmamalı.

Demek İmamoğlu doğru diyormuş...

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Sevmediğim İmamoğlu, günlerdir yaptığı muhalefetle vaka sayısını öğrendiğimiz durumdur.

Umarım İmamoğlu diğer kurumların paylaştığı İstatislik ile ilgili muhalefet yapar da onlarda hafiften doğruyu paylaşır. Sanırım onu Ali Babacan yapacak gibi. Merakla takip ediyorum.

Not olarak şunu belirtmek istiyorum, bu durumun sonuçlarını ekonomik olarak 10 15 gün içinde hissetmeye başlarız. Faizi boşuna arttırdık, o kadar reform söylemi ve benzeri konular yine yurt dışından güvensizlik olarak algılanacak zira bu kadar ciddi günlerde açıklanan 28-351 vakaya inanamayan daha yüksek olduğunu iddia edenler olacaktır. Çünkü güven denilen bir şey kalmadı.

Son düzenleme:

myr0n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Uzun zamandan beri vaka sayısı ile hasta sayısı tartışması sürerken sağlık bakanı Fahrettin Koca yeni koronavirüs rakamlarını açıkladı.
  • Vaka sayısı: 28.351
  • Hasta sayısı: 6.814
  • Vefat sayısı: 168
:: Gidişat fena. Ne düşünüyorsunuz?
Nerde açıkladı

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yalnız sağlık bakanlığının covid bilgilendirme sitesindeki tabloda vaka sayısı gösterilmemiş.

Yoksa ben mi körüm?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Şimdi ben anlamadım:
Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan vaka 7000 değil miydi?
Gerçek vaka sayısı 28000 miymiş?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Şimdi ben anlamadım:
Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan vaka 7000 değil miydi?
Gerçek vaka sayısı 28000 miymiş?
Vaka sayısı değil,hasta sayısıydı o. Yani kesinlikle covid kapmış olanlar.

Birinin testi pozitif çıksa bile belirti göstermezse hasta sayılmıyor. Şahsen çok saçma bir ayırım.

Değilsiniz :) Tabloda hala yer almıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O hasta sayısıydı, bu vaka.
Tamamen kabullendiler ve temize çıktılar sanmıştım ama meğer durum aynı (en azından şimdilik). Umarım tabloyu güncelleyip vaka sayısını da eklerler.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
bellidi ben sahsen 80 bin sanıyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

+covid olup soylemeyenleride katın tbi onları kendiniz ekleyin

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Vefat sayılarındaki ani ve keskin artışlar olmasaydı günlük vaka sayılarını yine paylaşmazlardı. Her vaka hasta olmayabilir ama bu, kişinin PCR test sonucunun pozitif çıktığı gerçeğini değiştirmiyor. Olması gereken de buydu, vaka sayıları her daim veriliyor olmalıydı.

Bu arada geçmişe dönük vaka sayıları da paylaşılacakmış. Bakalım.
Geçmişe dönük olan rakamları da önümüzdeki günler zaten tabloda toplu olarak göstermiş olacağız. Bugüne kadar bu şekilde verilmiş olması bizim aleyhimize olan durumdu. Ölüm oranımızı ki başarıda en büyük parametrelerden birisi, payda küçüldüğü için yükseliyordu, ağır hasta sayımız da oran olarak yükseliyordu. Bu anlamda *başarıyı gölgeleyen bir durumdu.

Son düzenleme:

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Yalan yalan diyenler kına yaktı mı acaba tek merak ettiğim bu? ? Sonumuz hayrolsun.Özellikle çoğalsın diye bekleyen uğraşanlara da Allah akıl fikir versin.Tüm hastalara şifa versin.Uzaktan konuşmak, dalga geçmek kolay geliyor ama başına gelmeden anlamak lazım.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yalan yalan diyenler kına yaktı mı acaba tek merak ettiğim bu? ? Sonumuz hayrolsun.Özellikle çoğalsın diye bekleyen uğraşanlara da Allah akıl fikir versin.Tüm hastalara şifa versin.Uzaktan konuşmak, dalga geçmek kolay geliyor ama başına gelmeden anlamak lazım.
Gerçek rakamların açıklanması size yanlış mı? Birileri yalan demesiydi acaba açıklanır mıydı?

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Tamam iktidar gizliyordu bunu bilmeyen mi vardı?? Ahanda öğrendik ne oldu??

millet daha mı dikkat edicek.. sanmıyorum.. korkarlar ama yine bildiğini okurlar.... ben en azından ekonomiyi etkilemesin diye gizlenmeli.. esnaflara daha fazla vermemesi icin..

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Tamam iktidar gizliyordu bunu bilmeyen mi vardı?? Ahanda öğrendik ne oldu??

millet daha mı dikkat edicek.. sanmıyorum.. korkarlar ama yine bildiğini okurlar.... ben en azından ekonomiyi etkilemesin diye gizlenmeli.. esnaflara daha fazla vermemesi icin..

Böyle bir bahane olabilir mi ? Kamu sağlığı konusunda vatandaş gerçekleri bilmek zorunda.
Gerçek rakamlar açıklanmasına rağmen öküzlük yapanlar varsa o da onların problemi.
Acaba entübe hastaları yoğun bakımdan filmini alıp gösterseler. Nefessiz kalanları gösterseler bakalım insanlar bu kadar rahat olabilecek mi ?

İktidarın tek derdi; kasada para yok, millete destek olmak mümkün değil 3 hafta full kapatma yapsa.
işi nasıl sürüncemede bırakırım onun derdinde.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Böyle bir bahane olabilir mi ? Kamu sağlığı konusunda vatandaş gerçekleri bilmek zorunda.
Gerçek rakamlar açıklanmasına rağmen öküzlük yapanlar varsa o da onların problemi.
Acaba entübe hastaları yoğun bakımdan filmini alıp gösterseler. Nefessiz kalanları gösterseler bakalım insanlar bu kadar rahat olabilecek mi ?

İktidarın tek derdi; kasada para yok, millete destek olmak mümkün değil 3 hafta full kapatma yapsa.
işi nasıl sürüncemede bırakırım onun derdinde.
Öğrendik iste bundan sonra ne olacak??

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707
Uzun zamandan beri vaka sayısı ile hasta sayısı tartışması sürerken sağlık bakanı Fahrettin Koca yeni koronavirüs rakamlarını açıkladı.

Vay kendi devletimiz bize yalan söylüyor yazıklar olsun

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Öğrendik iste bundan sonra ne olacak??

ne olacak mı yoksa ne olmalı mı ? ne olacak ise aynen böyle devam edecek
ne olmalı ise;
1- 3 hafta ful kapanma
2- bu 3 haftada devletin ihtiyaç durumundaki vatandaşlarına ful bakması
3- kıbrısa vs 7 uçakla gidilmemesi vs vs liste uzar

Payidar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

Allah sonumuzu hayır etsin fakat pek iyiye gitmediği aşikar.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Kına yakmak nasıl bir tabir? Pozitifin ayrımı mı olurmuş hasta hastadır işte. Asemptomik diye bilmemize gerek yok muydu yani?