• GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!

Gerçek Güç Ortaya Çıkıyor : MSI 400 Serisi Anakartlar

Bu konuyu okuyanlar

DarkOrbits

Asistan
Katılım
12 Ekim 2018
Mesajlar
170
Reaksiyon puanı
30
Puanları
28
Yaş
32
[Taipei, Taiwan] Dünya lideri anakart üreticisi MSI, Intel'in yeni 10.nesil Core işlemcilerini kullanan 1200 soketli Intel 400 serisi anakartlarını gururla duyurdu. Intel'in 10.nesil işlemcileri 10 çekirdeğe kadar varan üst sınıf özellikleri ile hem CPU, hem de bellek performansını arttırıyor. MEG, MPG ve MAG serileri, en talepkar kullanıcılardan giriş seviyesi oyunculara kadar her oyuncu tipini tatmin edecek farklı segmentlere hitap ediyor.

5MyMCb.jpg


Intel 400 Serisinde öne çıkan özellikler

Intel 10.nesil işlemcileri desteklemek için MSI 400 serisi anakartlarda en yeni teknolojiler ve gelişmiş tasarımlar kullanılıyor. Özellikle M.2 Shield Frozr ile gelen tüm Z490 anakartlar olmak üzere hem üst sınıf, hem de giriş seviyesi ürünlerde geliştirilmiş soğutma sistemi sayesinde en iyi termal çözüm elde edildi. MSI Z490 anakartlarda termal iletkenlik ve hızaşırtma performansı, 6 katmandan 10 katmana çıkarılan PCB tasarımı sayesinde arttırıldı. Çok katmanlı PCB, daha yüksek bant genişliği ve kararlı devre iletimi açısından büyük avantajlar sağlıyor. .

2.5G Ethernet LAN ve Wi-Fi 6 AX çözümleri sayesinde anında tepki veren online deneyim için daha hızlı veri transferi sağlanıyor. Ayrıca tüm 400 serisi anakartlar, hızlı açma-kapatma olanağı sunan yeni EZ LED Control sayesinde adreslenebilir RGB LED desteğine sahip. Geliştirilmiş performansa ek olarak MSI 400 serisi oyuncu anakartları, G/Ç panelleri takılı halde geliyor. MSI soğutma sistemleri ile doğrudan uyumlu olan bu plakalar ayrıca kurulum sürecini de kolaylaştırıyor.

MEG SERİSİ

Amiral gemisi segmentinde MEG serisi en yeni teknolojilere, agresif soğutma sistemlerine ve maksimum performans için gerekli sıradışı özelliklere odaklanmakta.

50IfQf.png


Aktif Soğutma ve Üst Sınıf Termal Çözüm

MEG serisi anakartlarda, çift rulmanlı fana sahip Frozr Heatsink tasarımı, Zero Frozr teknolojisi ve G/Ç paneli üzerinden hava çıkışları gibi özelliklere sahip bir aktif soğutma sistemi bulunur. MEG Z490 GODLIKE üzerinde ise çok daha güçlü bir termal dizayn mevcut. Stacked Fin Array teknolojisi, heat-pipe ve MOSFET baseplate gibi yenilikler ile uç noktada hızaşırtma ve soğutma performansı sağlanıyor.

SVNRK0.jpg


3 adet M.2 slotunun tamamı M.2 Shield Frozr ile donatıldı. MEG Z490 GODLIKE, patentli çift taraflı M.2 thermal çözümü ile en iyi soğutma koşullarını sunar.

RIVA43.png


Simetrik Güç Yerleşimi

Diğer tasarımlarla karşılaştırıldığında MEG serisi anakartlarda bulunan Simetrik Güç Yerleşimi, ISL faz denetleyiciler sayesinde fazları iki katına çıkarıyor. 16 adet 90A Smart Power Stage tasarımı ve 16 adet Titanium Choke III sayesinde 10.nesil Intel Core işlemci için eşdeğer, kesintisiz ve kararlı güç iletimi sağlanır.

RAGU7J.png


MEG serisinde öne çıkan özellikler

MEG Z490 GODLIKE ve MEG Z490 ACE anakartların ikisinde de Chest Plate bulunur. Bu sağlam metal plaka, anakartları yerleştirirken meydana gelebilecek bükülme ve kırılmalara karşı kartınızı korur.

MEG serisi anakartlarda ses çözümü olarak Audio Boost HD kullanılıyor. ALC1220 ses işlemcisinin yanı sıra ESS Audio DAC dijital-analog dönüştürücü ve kulaklık amplifikatörü sayesinde stüdyo sınıfı ses deneyimi yaşayacaksınız.

B8WP04.png


MEG Z490 GODLIKE anakart üzerinde, daha kolay özelleştirme için renkli OLED ekrana sahip Dynamic Dashboard II mevcut. 10G Super LAN ve Thunderbolt 3 portları ile daha yüksek transfer hızları sunuyor. Ayrıca Smart Fan özelliğine sahip M.2 XPANDER-Z GEN 4 S kartı da anakartlarla birlikte geliyor.

MPG SERİSİ

Yüksek performans konusunda ödün vermek istemeyen; aynı zamanda kişisel tarzlarını ve görsel zevklerini yansıtmaktan çekinmeyen oyuncular için MPG serisi anakartlar her zaman ilk tercih oldu. Tüm MPG serisi anakartlar, 16.8 milyon renk ve 29 farklı efekti destekleyen ve MSI'ın özel Dragon Center yazılımı ile kontrol edilen Mystic Light LED ile donatıldı.

K93LWC.png


Üst sınıf Duet Rail Power güç iletim çözümü, anakartınıza ulaşan voltajların kararlı ve kesintisiz olmasını sağlar. Daha fazla çekirdeğe sahip işlemcilerde termal çözüm, ısı giderimi açısından son derece önemli. MPG Z490 GAMING CARBON WIFI üzerindeki genişletilmiş chipset heatsink ve heat-pipe bulunuyor. MPG Z490 GAMING EDGE WIFI ve MPG Z490M GAMING EDGE WIFI anakartlarda aluminyum bir koruma kapağı mevcut. MPG Z490 GAMING PLUS üzerinde de genişletilmiş heatsink tasarımı var. Tüm bu özellikler ile anakartınız, meydana gelebilecek potansiyel ısı artışlarına karşı her zaman hazır.

8HO7KR.jpg


Oyuncular için hem internette, hem de yerel ağda yüksek hızlı veri transferi son derece önemlidir. LAN Manager destekli 2.5G LAN ve Wi-Fi 6 AX standardı ile en yeni kablolu ve kablosuz bağlantı standartlarına sahip olacaksınız. MPG Z490 GAMING CARBON WIFI ve MPG Z490 GAMING EDGE WIFI anakartlarda Lightning USB 20G portu, ASMedia 3241 denetleyicisi ile Type-C konnektörü üzerinden 20Gb/sn'ye varan transfer hızları sunuyor.

Wd95Rb.jpg


MAG SERİSİ

Askeri tarzdaki dış görünümü, sağlam ve güçlü yapısını ortaya çıkarıyor. MAG serisi, oyuncuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere önemli bileşenlerle donatılmış performans odaklı anakartlardan oluşuyor. MAG Z490 TOMAHAWK üzerinde aluminyum kapak ve MAG B460 TOMAHAWK üzerinde genişletilmiş heatsink tasarımı mevcut. Her iki heatsink yapısının genişletilmesi, daha iyi bir termal etkiye olanak tanıyor. Tüm M.2 yuvaları, ısıya bağlı tıkanmayı engellemek için M.2 Shield Frozr ile donatıldı. Dijital güç yönetimi tarafında ise 12+1+1 Duet Rail Power sistemi sayesinde kararlı ve sürekli güç iletimi garantileniyor.

2NLO6U.png


MAG Z490 TOMAHAWK modeli, uzun süreli ağ kullanımına olanak tanıyan ve CPU üzerine daha az güç bindiren 2.5G LAN ve Gigabit LAN bileşenlerine sahip Dual LAN ile geliyor.

B460 yongaseti için ise MSI, TOMAHAWK, MORTAR ve BAZOOKA anakartlardan oluşan tam bir seri hazırladı. Tüm modeller 12+1+1 Duet Rail Power güç iletim sistemi ile giriş seviyesi oyunculara her zaman kesintisiz ve kararlı bir güç iletimi sunuyor.

PRO SERİSİ

PRO serisi kullanıcılara daha gelişmiş bir çalışma ortamı sağlıyor. Z490-A PRO, kararlı işlevleri ve yüksek üretim kalitesi ile profesyonel iş akışlarını destekliyor. Genişletilmiş heatsink tasarımı, M.2 Shield Frozr ve 12'li Duet Rail Power sisteme sahip Digital PWM ,daha hızlı bağlantılar için 2.5G LAN standardına yükseltilen ağ çözümü ile ona her zaman güvenebilirsiniz.

JUxK0a.png


Daha fazla bilgi için https://www.msi.com/Landing/intel-z490-motherboard adresini ziyaret edin.
 

met 35

Mak. Müh.
Katılım
30 Ağustos 2018
Mesajlar
17,164
Çözümler
11
Reaksiyon puanı
9,078
Puanları
113
Yaş
53
Adamlar neredeyse,işi gücü bırakmışlar, VRM yani güç devrelerini nasıl daha iyi soğuturuz ve güç devrelerini nasıl daha sağlama alabiliriz diye, anakart üretmişler.

Yeni nesil işlemcilerin daha stabil çalışması ,için bu soğutma olayını pas geçenlerin, ben şu soğutmasız ,VRM leri zayıf anakartla ,sistemi gayet iyi kullanıyorum,sizde kullanın diyen ,az bilip ,çok bilgiçlik taslayanların bi düşünmesi lazım bence.Teknik ve ilim ,yanılmaz çünkü. :)
 
Son düzenleme:
Üst