General Mobile GM9Go İnceleme //

Bu konuyu okuyanlar

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Merhaba arkadaşlar,

Duyanlar duymayanlara duyursun. Bugün General Mobile gm9go satışa sunuldu. Açıkçası gm9plus beklerken bu bana biraz sürpriz oldu ama inceleyecek yeni bir telefon gelmesini de sevdim. GM9go 16 gb dahili hafızaya sahip, 1 gb ram var.

Aslında 8go ile arasında pek bir fark yok hatta kamera konusunda 8go daha iyi diyebilirim.

13 MP arka kamerası, 5 MP ön kamerası var.Gördüğüm ve incelediğim kadarıyla 9go'da portre modu, gece modu gibi özellikler yok. İki cihaz arasında temel özelliklerde bir tık fark var sadece, bu da aradaki 100 tlye neden olabilir.

3500 mAh Li-Po Pil çıkarılabilir bataryaya sahip. İşletim sistemi ise 8.1 Oreo (Go Edition). Pie ile çıkartılsaydı belki kasma, donma problemleri olabilirdi çünkü 1 gb rame sahip. Bu yüzden 8.1 ile çıkartılması daha iyi olmuş bence.

Bence bu da bir aile büyüğünün dokunmatik sisteme geçiş yapmasına yardımcı olabilecek telefonlardan. 8go'dan bi tık daha özellik bakımından üstün olsun derseniz tercih edebilirsiniz. Üstünlük tercihi tamamen size kalmış. Kamera bakımından 8go daha şatafatlı gibi görünüyor.