General Mobile Gm6 / Gm5 plus Yada Bir telefon önerisi.

Bu konuyu okuyanlar

Mkorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben max 1500 tl bandında bir telefon arıyorum. Genel olarak basit oyunları oynayan, sosyal medya uygulamaları kullanan, mailleri takip eden ve az da olsa office programlarını kullanan biriyim. Biraz arkadaş, eş-dost tavsiyesi ve biraz da forumu takip ederek 2/3 telefon buldum gibi birşey
1. General mobile GM 6
2. General mobile GM 5 Plus
3. Lenovo K6 Note
Bunlardan hangisini önerirsiniz yada bunların dışında belirttiğim şartlarda bir öneriniz olursa çok memnun olurum. Şimdiden yorum yapan ve öneride bulunan arkadaşlara teşekkür ederim. İyi forumlar.

Reaksiyon puanı
222
Mi5S demişsiniz ama benim garanti konusunda Xiaomi ler hakkında bir bilgim yok sıkıntısı oluyor mu ? Ben genelde telefonu fazla garantiye yollayan biriyimdir de maalesef .

8 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntım olmadı garantilik ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama bu fiyata en iyi cihaz

Mkorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntım olmadı garantilik ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama bu fiyata en iyi cihaz
Ben genelde hor kullanırım telefonu ve bu yüzden garanti ve servis ağı önemli oluyor benim için. Birde kullanıcısı olarak size sorayım güncelleme alma konusunda nasıl telefon . Mesela şuan Android in hangi sürümü mevcut ?

Mkorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben genelde hor kullanırım telefonu ve bu yüzden garanti ve servis ağı önemli oluyor benim için. Birde kullanıcısı olarak size sorayım güncelleme alma konusunda nasıl telefon . Mesela şuan Android in hangi sürümü mevcut ?

Reaksiyon puanı
222

6.0.1 mevcut ama önemli olan android sürümü değil arayüzün sürümü miui 8 global kararlıdan global betaya geçtim her hafta güncelleme alıyorum. Eylül gibi miui 9 gelicek önemli yenilikler arayüzle geliyor bunda

M

Murat Burç

SDN Okuru
Zaten mi5s için bir sürü 7.0 romu var istersen geçersin

Mkorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6.0.1 mevcut ama önemli olan android sürümü değil arayüzün sürümü miui 8 global kararlıdan global betaya geçtim her hafta güncelleme alıyorum. Eylül gibi miui 9 gelicek önemli yenilikler arayüzle geliyor bunda
Zaten mi5s için bir sürü 7.0 romu var istersen geçersin
Mi5s e bakmanı öneririm.
Bu kadar insan mi5s diyorsa vardır elbet bir bildiği. Peki şuan almak istesem nerelerden alabilirim güvenli olarak ve garantisi düzgün olarak ?

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Bu kadar insan mi5s diyorsa vardır elbet bir bildiği. Peki şuan almak istesem nerelerden alabilirim güvenli olarak ve garantisi düzgün olarak ?
Mi5s i şuan internetten; hersiburada n11 gibi sitelerden alabilirsin. Yada miui türkiyeden bu sitelerden alanların yorumlarına bakarak içine sinenden alabilirsin. Zaten neredeyse hepsi aynı hizmeti vericektir diye tahmin ediyorum. Fakat unutmaki ithalatçı garantili yani alıcağın ithalatçı firma önemli.

Reaksiyon puanı
222

Hepsiburada,Gittigidiyor cepport ve turuncumagaza mağazaları elden ise istanbul bilişim ve migros mağazalarında mevcut delta garantisi ile

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
neyi zorluyoruz bu kadar, ihtiyacımızı, işimizi görsün yeter.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gitti gidiyor cepport iyi diyorlar hepsi burada da iyi
Sorun yazarsan cepport ile miui tr forum birbiri ile dost sanırım

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Son zamanlarda lg panel kullanan mi5 lerde ghostscreen sorunu çıkmaya başladı. Ve bazı mi5s modellerinde de lg panel kullanılmış. Tabi telefonun kutusunu açmadan panel markasını anlamanın bir yolu yok ama yine de dikkat. Bende mi5s var hem de lg panelli ama ghostscreen yok diyenler olabilir, fakat bilinmelidir ki bu sorun her lg panelli cihazda çıkmayabilir. Çıksa da çıkma süreleri kullanıma göre uzayıp kısalabilir. (5 ayda da çıkabilir 2 yıl sonra da) Ama genel olarak lg panelli mi5 kullanıcıları şu sıralar ghostscreen sorunlarını dile getiriyor hep. Xiaomi'den vazgeçme sebebim oldu bu benimde, göz önünde bulundurun bence.

Mkorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son zamanlarda lg panel kullanan mi5 lerde ghostscreen sorunu çıkmaya başladı. Ve bazı mi5s modellerinde de lg panel kullanılmış. Tabi telefonun kutusunu açmadan panel markasını anlamanın bir yolu yok ama yine de dikkat. Bende mi5s var hem de lg panelli ama ghostscreen yok diyenler olabilir, fakat bilinmelidir ki bu sorun her lg panelli cihazda çıkmayabilir. Çıksa da çıkma süreleri kullanıma göre uzayıp kısalabilir. (5 ayda da çıkabilir 2 yıl sonra da) Ama genel olarak lg panelli mi5 kullanıcıları şu sıralar ghostscreen sorunlarını dile getiriyor hep. Xiaomi'den vazgeçme sebebim oldu bu benimde, göz önünde bulundurun bence.
Peki xiaomi den vazgeçtiğine göre hangi telefonu aldın yada bana hangi telefonu önerirsin ?

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Peki xiaomi den vazgeçtiğine göre hangi telefonu aldın yada bana hangi telefonu önerirsin ?

Henüz almadım fakat ben daha amiral gemisi modellere yöneldim, mate 9 veya Axon 7 alcam. Sen 1500 TL bütçe demişsin bu bütçelerde benim gördüğüm en problemsiz cihaz Xperia x ve zenfone 3 modelleri.

Mkorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Henüz almadım fakat ben daha amiral gemisi modellere yöneldim, mate 9 veya Axon 7 alcam. Sen 1500 TL bütçe demişsin bu bütçelerde benim gördüğüm en problemsiz cihaz Xperia x ve zenfone 3 modelleri.
Peki bu benim dediğim telefonlar hakkında düşüncen nedir ? Gm5 plus/Gm6/ Lenovo K6 Note arasında tercih yapacak olsan hangisi dersin?

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Peki bu benim dediğim telefonlar hakkında düşüncen nedir ? Gm5 plus/Gm6/ Lenovo K6 Note arasında tercih yapacak olsan hangisi dersin?

Gm5 Plus kullandım fiyatına göre özellikleri iyi bir cihazdı, ilk çıktığında almıştım bildirim ledinden ekrana ışık sızması ve pilin erken tükenmesi gibi sorunlar vardı fakat, cihaz quick charge destekli olduğu için ben çok takmıyordum kafaya baya hızlı şarj oluyordu. Kamerası bana göre berbattı. Duyduğuma göre şarj sorunu da android 7 den sonra düzelmiş. Ama senin kullanım senaryonda seni üzecek bir cihaz değil, Telpa servisi de bahsettiğim bildirim ledi sorununu gidip Profilo avm servisinde dile getirdiğimde cihazımı hemen orada değişmişti ve anlayışlılardı. Ama Yen'i cihazda eskisinin aynısıydı o ayrı. Bildirim Ledinden ışık sızması kullanıma engel veya kötü görünen birşey de değildi ben pimpirikliydim sadece.

Gm6 dan uzak dur derim çünkü parasını hak eden bir telefon değil bana sorarsan, ben gm6 yerine gm5 plus al derim.

Lenovo K6 Note hakkında deneyim veya bilgi sahibi değilim ama kağıt üstü verileri gm5 plus ile aynı hemen hemen ve fiyatı da yakın, tercih edilebilir bir model ama tabi kullananlardan görüş alın yine de.

Bunların dışında son bir cihaz Öner'im olacak, Huawei gr5 2017. Bu cihazı arkadaşım kullanıyor ve gerek kamera gerek kullanım deneyimi(akıcılık vs.) çok güzel. P9 lite 2017 modeli ile donanım olarak aynı denebilir ama gr5 2017 32gb dahili depolama, 3400 mAh batarya gibi küçük farklarla daha öne geçiyor p9 lite 2017 den. Ayrıca Huawei'ni satış sonrası destek (garanti ve servis) konusunda da ünü kullanan arkadaşlar tarafından sürekli dile getirilmekte. Ben bu iki cihazın İthalatçı ve resmî satış linklerini aşağıya bırakayım sen değerlendir. (Önerim resmî garantili alman çünkü Huawei'nin garantisi muazzam ve bu güvenceden mahrum kalma.)

Huawei Gr5 2017 Resmî Garantili: Huawei GR5 2017 (Huawei Türkiye Garantili) Fiyatı

Huawei Gr5 2017 İthalatçı Garantili: Huawei Gr5 2017 Dual Sim (İthalatçı Garantili) Fiyatı

Huawei P9 Lite 2017: Huawei P9 Lite 2017 (Huawei Türkiye Garantili) Fiyatı

M

Murat Burç

SDN Okuru
1350ye çık X compact al 4.6 inç ve plasitk ve klaın bir cihaz sorun olmayacaksa.
Huawei cart curt falan dinlemez siler geçer.