General Mobile Discovery Önerir Misiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kuzenim yeni bi telefon veya tablet almayı dusunuyor ben ona asus nexus7 yi onerdin hem fiyatı hem nexus olusu nedeniyle o da bana discovery yi sordu media markt ta var mış sanırım bir de telpa da net e bizim aileler pek guvenmez discovery cocuğun ilk akilli telefonu olacak olu piksel sorunu disinda sorunu olmadigini f/p canavarı olduğunu okudum da kullananlar artılarını eksilerini bi soyleyebilirler mi şimdiden tesekkur ederim

Not:lutfen 600 tl ustu bir oneri veya wp onerisinde bulunmayınız

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben kullanıyorum genel olarak iyi sayılabilecek bir cihaz ;
cihazın artıları
+Ekran kalitesi çok harika
+Dokunmatik hissi güzel telefon her şekilde algılıyor
+Müzik kalitesi güzel dts sound ile harika olmuş
+Hoparlör ve ahize kalitesi de iyi
+Tasarımı çok şık aynı zamanda ince ve hafif bir telefon
+Wi-fi çekim kalitesi çok güzel ve hiç kopma olmuyor
+Ne kadar oyun oynarsan oyna elini yakacak kadar asla ısınma olmuyor
+Arayüzden sıkılırsan değişik temalar var bence bu güzel bir özellik
+Androidin güncel sürümlerinden birini kullandığı için akıcı bir kullanım sunuyor
+Bildirim paneli htc sense 5 gibi çok kullanışlı
+Uygulamaları hafıza kartına kurabilmek ve taşımak sadece bu telefonda var ve class 10 hafıza kartı kullanırsanız takılma olmuyor
+Güneş altında yazılar okunabiliyor
+Wifi ile internette iyi bir deneyim sunuyor internet paketim olmadığı için 3g deneyemedim
+Batarya beklemede sonylerin stamina modundaki gibi fazla enerji harcamıyor genel olarak 1 günü zorluyor
+Cihazın orjinal romunun ram kullanımı çok iyi sistem az kullanıyor bölece daha çok ram miktarı boşta kalıyor
+Oparatör üzerinden görüntülü görüşme imkanı var
+Çift sim desteği var
Aklıma gelen artıları bunlar geçelim eksilerine ;
-Led bildirim ışığı yok
-Kamerası çok vasat çektiği fotoğraflarda pikseller sayılıyor ayrıca kamera kırmızıyı pembe gösteriyor
-HTc one yada iphone kadar akıcı bir oyun performansı sunmuyor temple run 2 oynayacaksan mesela grafiği en düşük seviyeye çekmek gerekiyor akıcı oyun için ancak çoğu oyunu akıcı oynatabiliyor
-Cihazın işçiliği çok kötü her ne kadar şık ve hafif olsada kullanılan malzeme çok kalitesiz kılıf şart bi düştümü göçer gibi geliyor telefon
-Yanında gelen kulaklık cızırtı yapıyor kulaklık almak şart
-Cihazın kendi hafızası 4gb en azından 8 gb olabilirdi günümüzde çok yetersiz 4gb
Eksilerinden de aklıma gelenler bunlar aklıma bişiler gelirse gene paylaşırım.Genel olarak alınabilir bir cihaz olmuş bu fiyata süper ancak genede led ışığı olsaydı süper olurdu.

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu telefon Avrupa'da satilmyor. sadece Türkiye içinmi üretilmiş acaba?

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
O fiyat seviyesinde önereceğim tek telefon GM Discovery'dir zaten. Ölü piksel sorunu da çıkmazsa sıkıntı olmaz.

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=110861]sevket_19[/MENTION] tecrubelerini paylastığın icin tesekkur ederim sizlere bir sorum daha olacak olu piksel i nasil anlariz yani aldigimiz yerde kutu actirinca fark edebilir miyiz yoksa hatalari beklemeden programla test mi etmeliyiz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
note 2 alsın hem telefon hem tablet :D hatta tablete telefon özelliği koymuşlar diyebilirim :D

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@sevket_19 tecrubelerini paylastığın icin tesekkur ederim sizlere bir sorum daha olacak olu piksel i nasil anlariz yani aldigimiz yerde kutu actirinca fark edebilir miyiz yoksa hatalari beklemeden programla test mi etmeliyiz
Markette var ölü pixel testleri yapan proğramlar yazarsanız çıkar ekranı farklı renklerle gösteriyor mesela ekran sadece sarı basıyosun sonra sadece mavi dikkat ediceksiniz sırıtan bir pixel varmı diye böyle göze batan yoksa zaten ölü pixel yoktur.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

note 2 alsın hem telefon hem tablet :D hatta tablete telefon özelliği koymuşlar diyebilirim :D
Adam 600 lirayı geçmesin demiş üstüne basa basa sen 1300 liralık telefon öneriyorsun 2 katından da fazla 2. el bile 1000 lira civarı tamizleri.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
gm discovery muhteşem bir telefon sorunlar ilk nesilde vardı şu an gelenler ikinci nesil rahatlıkla alabilirsin ancak müşteri hizmetlerindekiler çok amatör gelen sorularla cevapları çok manasız olabiliyor soruları anlamıyorlar ve yeterli bilgileri yok bunun dışında bir sorun yok rahatlıkla alablirsin

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
oyun konusunda nexus 7 den iyi midir peki

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım şaka mısın? her şey bir yana nexus 7 tegra 3. uyumluluk açısından bıle yanına yaklaşamaz. gerçi sen neyin kıyaslamasını yapıyorsun? biri tablet biri telefon ne alaka.

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
alacak kisi telefonla tablet arasinda karasiz telefon alirsa o seviyede bi gm discovery var tablet olarakta nexus 7 nin iyi oldugunu duydum ve fiyati 400 civarı tabletin donanımını detaylı incelemedim sonucta kisi kararsiz ama belirledigi iki secenek var telefon alirsa diye basladik ama gm icin sikinti yaratacagı da soyleniyor sıkıntı yaratacaksa tablete yonelsin bu yuzden sordum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Amac oyunsa nexus 7 alsın o zaman. nexus 7 google destegı ve tegra 3 un oyunlardakı uyumlulugu ve ekstra grafik avantajlarıyla daha ıyı bir seçim. zaten telefonlarda oyun oynamak çok da mantıklı değil. şarjı çabuk bitirdiğinden telefon lazım olduğunda dımdızlak adamı bırakır. GM telefon olarak iyi. o fıyata aldığınız özellikler gerçekten rakipsiz ama dediğim gibi asıl amaç oyunsa tableti telefon farketmiyorsa nexus 7 tercih sebebi olmalıdır.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
alacak kisi telefonla tablet arasinda karasiz telefon alirsa o seviyede bi gm discovery var tablet olarakta nexus 7 nin iyi oldugunu duydum ve fiyati 400 civarı tabletin donanımını detaylı incelemedim sonucta kisi kararsiz ama belirledigi iki secenek var telefon alirsa diye basladik ama gm icin sikinti yaratacagı da soyleniyor sıkıntı yaratacaksa tablete yonelsin bu yuzden sordum
Tablet alıcaksan apple telefon alıcaksan android derim her zaman yok ille de tablet android olacaksa nexus 10 tercih edilebilir.Ben tableti günümüzde en gereksiz alet olarak görüyorum.Tablet alıyorsun heryerde taşıyamıyorsun mecbur bir süre sonra sıkılıyorsun yanına birde güzel telefon alıyorsun bu seferde tableti kullanmıyorsun yani işin özü gereksiz bence tabi şahsi düşüncem budur gene de siz bilirsiniz karar sizin.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Tablet alıcaksan apple telefon alıcaksan android derim her zaman yok ille de tablet android olacaksa nexus 10 tercih edilebilir.Ben tableti günümüzde en gereksiz alet olarak görüyorum.Tablet alıyorsun heryerde taşıyamıyorsun mecbur bir süre sonra sıkılıyorsun yanına birde güzel telefon alıyorsun bu seferde tableti kullanmıyorsun yani işin özü gereksiz bence tabi şahsi düşüncem budur gene de siz bilirsiniz karar sizin.
aynen tablet kadar gereksiz bi şey yok 4.3-5 inçlik telefon her işini görür adamın
-------------
oyun performansı olarak uyumluluk sorunu var diyorlar onun dışında 600tlya kaçmaz bir cihaz ama uyumluluğu göz ardı edipte sonra hayal kırıklığı yaşamayın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kulaklık cızırtısı farklı bir kulaklık denendiginde de eqo ile oynandıgı zaman cızırtı geliyor sanırım yazılımsal bi problem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hafıza ne kadar boş olursa olsun en fazla 4 dk video çekiyo,süreyi sınırsızda yapsan 60 dk'da yapsan en fazla 4 dk çekiyo neden yardımcı olabilirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar telefonun 1. nesil 2. nesil olduğunu nereden anlıyoruz. bide güncellemede herkes kameranın pembeleştiğii yazmış güncellemeye korkuyorum valla

icakir86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben eşime aldım 1 ay önce ölü piksel falan yok telefon da canavar gibi

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
merhabalar telefonun 1. nesil 2. nesil olduğunu nereden anlıyoruz. bide güncellemede herkes kameranın pembeleştiğii yazmış güncellemeye korkuyorum valla

1. nesil diye bişey kalmadı kapalı gişe satıldı hepsi, şuan piyasadakiler kimbilir kaçıncı parti.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Düzgün marka alın gm bilinmiyen bi marka bence nokia,samsung,sony sağlam markalar hiçbir konuda sorun çıkmaz. wp8 internet performansı ve hız bakımında daha iyi ve gün geçtikçe daha çok gelişyor.
ama çok andrioid istiyorsan ace2 ,galaxy trend veya s3 mini alabilirsin.

mihmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kullanan bir çok tanıdığım var. ürünün tek problemi adının general mobile olması.. aynı fiyata samsung olsa dünyaları satardı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...