General Mobile 16 GB depolama sorunu

legendeses

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar, yaklasık bir hafta önce general mobile discovery 16 gb aldım.Bugün Google Play'den uygulama yüklerken yeterli hafıza yok hatası verdi.Oysa ki daha 10 gb telefon hafızası boş yer var , uygulamarın yükleneceği konumu telefon hafızası şeçtiğim halde hala hata alıyorum.

Yardımlarınızı Bekliyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Depolama yerini Değiştirmiş olabilirsin. Sd kart yerine Uygulama yükleme yerini harici depolama yap sorunun düzelir.

legendeses

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harici depolama yaptım ama 1,59 luk bos olan alana kuruyor, gene 10 gb bos yere kurmuyor uygulamarı...

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayni sorundan ben de müzdaribim hafıza kartını cikarip da dene indirmeyi

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Aynı sorun bendede vardı tamamen saçmalık telefona bir hafıza kartı taktığın zaman o 11gb olan alan bir anda çöpe dönüşüyor. Uygulamalar senin taktığın hafıza kartına kuruluyor ve o 11gb olan alana sadece resim, müzik felan atılabiliyor.
bu yüzden telefona hafıza kartı takma çıkar bence, çünkü çıkarınca 11gb alanı kullanabiliyorsun ancak. Şimdiki aklım olsa gider 4gb alırdım hemde rom felan sorunsuz yükleyebilirdim :(

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaslar, yaklasık bir hafta önce general mobile discovery 16 gb aldım.Bugün Google Play'den uygulama yüklerken yeterli hafıza yok hatası verdi.Oysa ki daha 10 gb telefon hafızası boş yer var , uygulamarın yükleneceği konumu telefon hafızası şeçtiğim halde hala hata alıyorum.

Yardımlarınızı Bekliyorum...

Arkadaşım bende aynı dert den muzdarip idim ancak daha sonra fark ettim ki yüksek mi oyun veya uygulama yüklediğim zaman (mesela asphalt8 gibi) 50 mbtı sistem belleğine kalanı ise telefon belleğine gidiyor.Bende böyle oldu hafıza kartı kullanmıyorum.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
qeda4yda.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefondaki asıl sorun hep depolama alanaı olarak telefonun geriye kalan 11gb.lık belleğini göstersen bile eğer hafıza kartı takılıysa telefon belleği seçili olduğu halde sd karta kurulum yapıyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ikiye bölünen hafızayı tek parça 16 gb olarak değiştiremiyormuyuz. Bu telefondan başka hiçbir telefonda böyle bölme işlemi yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de aynı sorun var . Gangster vegas indircem 2 oyun sildim hala indirmiyo!!!

Calvados

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6 gb kadar boş yerim olduğu halde indirmiyor, belirli bir alan dolduğunda başka dosya indirmemeye başlıyor. Biraz boşalttığında tekrar indiriyor. Biraz sıkan bir durum ama hepimizde var sanırım.

xmutti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar buna bir çözüm bulabilen varmı? ne kadar saçma bir telefonmuş. telefonumda hiç oyun yok. yüklediğim 3-4 uygulama var, watsup filan. başka hiç bir şey yükleyemiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lanet Olsun Bende De Böyle Bir Sorun Var 7.45 Gb Boş Alan Var halen Uygulama Yüklerken Alan Yetersiz Diyor telefonu sadece gösteriş olsun diye 16 gb yazmışlar oysaki 5 gb falan hepimiz kazık yedik vallah

S

SDN Okuru

SDN Okuru
uygulamalara 1.49 gb veriyor bunu ayarlamanın bir yolu var ama hiç bir yerde çözümü bulamadım telefon 16 gb ama 1500 mb veriyor gerisi dosya oluyor uygulama yüklenmi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de discovery var bundan iki hafta önce depolamayı sonuna kadar kullanıyordum 1 gb boş alan var dı sonra teli sıfırladım yanlışlıkla herşey gitti şimdi 10 gb boş yer var ama 4 gb lık sistem depoşamasına indiriyor uygulamaları ve 4 gb lik yer dolmuş 10 gb boş olduğu halde oyun vs uygulama indirmiyor nasıl çözerim bi fikri olan varsa lütfen bana söylesin

S

SDN Okuru kg

SDN Okuru
Bende de SD kart falan takılı değil cuku takıldığında sorun oluyo çıkarttım ama yine de 5 GB boş ve kullanmiyo