Genelevde fenalaşarak hayatını kaybetti

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
60 yaşındaki adamın sonu genelevde oldu!

60-yasindaki-adamin-sonu-genelevde-oldu-h1462293114-cd806d.jpg

İstanbul Karaköy'de geneleve giden 60 yaşındaki adam, fenalaşarak yaşamını yitirdi.

Genelev çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaşlı bir erkeğin cansız bedeniyle karşılaştı. Ölümün meydana geldiği odadaki kadın ifadesinde, adamın fenalaştığını ve sonra hayatını kaybettiğini söyledi.

Polis olay yerindeki incelemesini tamamladı, odadaki kadını ayrıntılı ifadesi için polis merkezine götürdü. 60 yaşındaki A.S.K’nin cenazesi ölüm nedeninin kesin olarak belirlenmesi için cenaze aracı ile Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

KaynaK

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Ölüm sebebi ................ çok yanlış yerde ölmüş amca ne diyelim Allah rahmet eylesin....

Reaksiyon puanı
2,554
Cehenneme vip bilet almış öbür tarafta başarılar diliyorum kendisine :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ölunun arkasından pek konuşulmaz ama illa yorum yaptıracaksınız. Adam ne yalsın ? Karıya kıza mı laf atsın ? Onu bunu koseye mi sıkıştırsın? Ne yapsın ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
"Kişi nasıl yaşarsa öyle ölür, nasıl ölürse öyle dirilir." (Hadis-i Şerif)

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Ölunun arkasından pek konuşulmaz ama illa yorum yaptıracaksınız. Adam ne yalsın ? Karıya kıza mı laf atsın ? Onu bunu koseye mi sıkıştırsın? Ne yapsın ?
yani benim bildiğim o yaştaki adam dulsa bile, yalnızlık çekmemek için evlenir. hani çevremde vardı böyle birkaç yaşlı büyüğümüz. vefat etti birkaçı ama yalnızlık yüzünden ikinci defa evlendi. bu şahısta yapabilirdi böyle birşey.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Cehenneme vip bilet almış öbür tarafta başarılar diliyorum kendisine :)

Tebrikler en büyük Günahı işledin.

ALLAH’A ORTAK KOŞMAK (ŞİRK) NE DEMEK?

Allah Kuran’da her türlü günahı dilerse affedeceğini söylerken, affetmeyeceği tek günahın ona ortak koşulması olduğunu söyler.
Bu yüzden bu konu belki de bizim hayatımızdaki en önemli konudur. Çünkü Allah korusun, böyle bir durum her insanın başına gelebilecek en büyük felakettir.

Ortak koşmak demek, Allah’a birilerini eş tutmak, onun yanında başka tanrılar olduğunu söylemek, yaratıcının olmadığını savunmak, inançsızlık, puta tapmak, onun indirdiği kitabın yanına başkalarını katmaktır. Ortak koşmanın çok büyük ve affedilmez bir günah olduğunu bildiğimizden dolayı herhangi birine sen ortak koşuyorsun diyemeyiz. Belki bu durumda, Allah katında iftiracı bile olabiliriz.

İşi var diye namaz kılmayana, eğlenceyi ibadete tercih edene, hatta Allah’ın haram kıldığı şeyleri yapana bile sadece günahkâr diyebiliriz. Bu çok önemli bir ayrıntıdır, gözden kaçırmayalım günahkâr farklı bir şeydir, ortak koşan farklı bir şey. Haşa kendimizi Allah’ın takdirinin yerine karar verici olarak görmeyelim.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
İnsanların günahları üzerinden hüküm vermek, yargılamak kimseye düşmemeli.
Milletin uçkurundan bize ne.

Reaksiyon puanı
2,554
Zina yapmak bildiğim kadarı ile sadece Allah'ın affedeceği bişi değil çünkü kul hakkına da girmiş oluyor kişi diye biliyorum ayrıca 3 büyük günah arasında yer alır affı zordur.İşin bu kısmını geçtim adam tövbe edip günahlarının bağışlanması için zamanı kalmadan göçmüş diğer tarafa.Zamanı olup bu işten töbe etseydi bir daha yapmasaydı o zaman ihtimal olabilirdi şimdi yok gibi duruyor.Dünyadayken kapıları açıktır rabbimizin ama öldükten sonra pişmanlık fayda vermez ki buda ayette geçiyor.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Konu dışına çıkmak istemem ancak bir insan bu dünyada ne yapmış olursa olsun, senin direk "cehenneme gitti" gibi bir tabir kullanman şirk koşmaya girer. Ha dilersin o ayrı ama direk hüküm verir gibi söylemek dinden bile çıkarır adamı. Bu konularda hassas olmak lazım.

Adama gelirsekte ne şehit oldu ne gazi, bok yoluna gitti niyazi..

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
"Kişi nasıl yaşarsa öyle ölür, nasıl ölürse öyle dirilir." (Hadis-i Şerif)

Bunun doğru olduğuna son senelerde şahit oldum. Daha önceleri belki de bilinçli olarak böyle gözlemlememiştim. Yaşadıkça insanın bakış açısı ve algılayışı, daha önce yaşadığı tecrübelere dayanarak değişiyor. (Alışmış, kudurmuştan beterdir, diye bir söz var.)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ama kim ne derse desin rahmetli amca çok bilgemiş mektebin yerini biliyormuş ki ben bilmiyorum...

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Bu haberi haber niteliği olarak okuyup değerlendirmek başkadır, takdiri ilahiye karışmış mevtayı yargılayıp hatta onun cehennemlik olup olmadığına ve ne derece azap içerisinde olduğu hususunda ölçüyü kaçırıp cahil yobaz takımı gibi yorumlayıp yargılamak başka bir şey.

Kim oluyorsunuz ki siz böylesine dramatik bir olayda kendinizi hakkın rahmetine karışmış bir vatandaşı yargılama hakkı buluyorsunuz? Buraya yorum yapanlar kaç yaşındasınız? Soruyorum çünkü hayat deneyimiz ve din bilginiz sadece sadece taklitçilikten öte gitmiyor. Allahüteala bile zina isnadı yapıldığında 4 şahit isterken size açık bir şekilde bir birbirlerinizin gizli hallerini araştırmayın diye buyururken, bir gayri müslim cenazesi geçerken ayağa kalkan Allah resülünü kendisine neden ayağa kalktınız diye soranlara evet müslüman değildi ama insandı diyerek cevap vereni örnek olarak görmek varken...

Kim oluyorsunuz? Soruyorum size? Biliyor musunuz? Hazreti İsayı kuşatmış yobaz takımının zina eden bir kadını taşlanması için zorladığı bir olayda tamam taşlansın ancak bir şartım var ilk taşı günahsız biriniz atsın deyince tek bir şahsın bile olaya yanaşmadığı..

Şimdi kısıtlı din bilgisiyle tamamen taklitçi zihniyet, yaptığın bu çirkin yargılamadan sonra tövbe edip pişmanlık duyacak mısın? Yoksa yobazlığına devam mı edeceksin. Eğer pişmanlık duymayacak ve bu çirkinliğe devam edeceksen Allah Resülünün sizin gibilere çok büyük bir uyarısı var.

İnsanları kınamayın çünkü kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmezsiniz.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
biraz oraya atlayıp biraz buradan birşeyler söyleyip yobaz kelimesini de kullanıp bizlere vicdan azabı yaşatan arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. sorması ayıp, o kadar bize sorduğun soruları bir de biz sana sorsak? kimsin necisin yaşın kaç tahsilin ne de bu kadar üst perdeden konuşuyorsun?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bu haberi haber niteliği olarak okuyup değerlendirmek başkadır, takdiri ilahiye karışmış mevtayı yargılayıp hatta onun cehennemlik olup olmadığına ve ne derece azap içerisinde olduğu hususunda ölçüyü kaçırıp cahil yobaz takımı gibi yorumlayıp yargılamak başka bir şey.

Kim oluyorsunuz ki siz böylesine dramatik bir olayda kendinizi hakkın rahmetine karışmış bir vatandaşı yargılama hakkı buluyorsunuz? Buraya yorum yapanlar kaç yaşındasınız? Soruyorum çünkü hayat deneyimiz ve din bilginiz sadece sadece taklitçilikten öte gitmiyor. Allahüteala bile zina isnadı yapıldığında 4 şahit isterken size açık bir şekilde bir birbirlerinizin gizli hallerini araştırmayın diye buyururken, bir gayri müslim cenazesi geçerken ayağa kalkan Allah resülünü kendisine neden ayağa kalktınız diye soranlara evet müslüman değildi ama insandı diyerek cevap vereni örnek olarak görmek varken...

Kim oluyorsunuz? Soruyorum size? Biliyor musunuz? Hazreti İsayı kuşatmış yobaz takımının zina eden bir kadını taşlanması için zorladığı bir olayda tamam taşlansın ancak bir şartım var ilk taşı günahsız biriniz atsın deyince tek bir şahsın bile olaya yanaşmadığı..

Şimdi kısıtlı din bilgisiyle tamamen taklitçi zihniyet, yaptığın bu çirkin yargılamadan sonra tövbe edip pişmanlık duyacak mısın? Yoksa yobazlığına devam mı edeceksin. Eğer pişmanlık duymayacak ve bu çirkinliğe devam edeceksen Allah Resülünün sizin gibilere çok büyük bir uyarısı var.

İnsanları kınamayın çünkü kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmezsiniz.

Şu Hazreti İsa olayı, Hollywood filmlerinden alıntı gibi. Hollywood hikâyeyi böyle düzenlemiş, çünkü izleyiciler üzerinde daha etkili bir izlenim yaratıyormuş. Hikâyenin gerçeğini bir Hristiyan'dan duymuştum. Hiç düşünmeden hepsi taşlamışlar ve kadın linç edilmiş.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Milletin uçkurundan size ne arkadaşlar çok merak ediyorum? Ne oluyor mesela "cehenneme vip bilet aldı" deyince? Tatmin oluyorsunuz? Nedir tam olarak?

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Bu olayın haber niteliği bile gündeme gelmesi vefat eden sahsa saygısızlıktır.Eleştirileri saymıyorum zira hayatını kaybetmiş bir `İnsan` sözkonusu ..Konu kapatılsın lütfen..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
gündemi değiştirmek için yapılan sazan.avi bu bu olayın haber değeri yok bile rahmetliye saygısızlık oluyor artık.

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Tebrikler en büyük Günahı işledin.

ALLAH’A ORTAK KOŞMAK (ŞİRK) NE DEMEK?

Allah Kuran’da her türlü günahı dilerse affedeceğini söylerken, affetmeyeceği tek günahın ona ortak koşulması olduğunu söyler.
Bu yüzden bu konu belki de bizim hayatımızdaki en önemli konudur. Çünkü Allah korusun, böyle bir durum her insanın başına gelebilecek en büyük felakettir.

Ortak koşmak demek, Allah’a birilerini eş tutmak, onun yanında başka tanrılar olduğunu söylemek, yaratıcının olmadığını savunmak, inançsızlık, puta tapmak, onun indirdiği kitabın yanına başkalarını katmaktır. Ortak koşmanın çok büyük ve affedilmez bir günah olduğunu bildiğimizden dolayı herhangi birine sen ortak koşuyorsun diyemeyiz. Belki bu durumda, Allah katında iftiracı bile olabiliriz.

İşi var diye namaz kılmayana, eğlenceyi ibadete tercih edene, hatta Allah’ın haram kıldığı şeyleri yapana bile sadece günahkâr diyebiliriz. Bu çok önemli bir ayrıntıdır, gözden kaçırmayalım günahkâr farklı bir şeydir, ortak koşan farklı bir şey. Haşa kendimizi Allah’ın takdirinin yerine karar verici olarak görmeyelim.
" herhangi birine sen ortak koşuyorsun diyemeyiz" :D lütfen

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ters bir yerde ölmus ama yinede Allah Rahmet Eylesin diyelim...

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
yok mu işletmenin numarası :D arayalım, şahıs hakkında bilgi alalım da durum netleşsin. hani arkasından ne diyecez bilelim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
olmuş bitmiş artık ister Allah rahmet eylesin de yada deme sonuç belli Allah C.C. bilir nereye gideceğini.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bir zamanlar küçük Emrah vardı. Aklıma o geldi.

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Paylaşımın amacınıda merak ettim. Öz evladına tecavüz eden, hacı olup 1000 Tl ye günde 15 saat işci çalıştıranlar varken en büyük derdimiz alanın verenin memnun olduğu insanların gittiği yeri sorgulamak. İlginç !!!!

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Paylaşımın amacınıda merak ettim. Öz evladına tecavüz eden, hacı olup 1000 Tl ye günde 15 saat işci çalıştıranlar varken en büyük derdimiz alanın verenin memnun olduğu insanların gittiği yeri sorgulamak. İlginç !!!!
en büyük derdimizin bu olduğunu nerden çıkarttın? diğer konulara gülüyoruz gibi mi geldi?

akkoll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Allah ölümün bile hayırlısını nasip etsin.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709

İstersen sen de biraz orada çalış. Belki sen de memnun kalırsın. Ben modern kölelik insanların pazarlandığı yerlere.