Genelevde fenalaşarak hayatını kaybetti

Bu konuyu okuyanlar

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Kardeşim ben yapılanı da tasvip etmiyorum, insanların orasını burasını da merak etmiyorum. Benim kızdığım nokta yok nereye gideceği yok ne ayıp günah işlediği. Kime ne kardeşim. herkes önce kendi ayıbına baksın, kendi sonunu düşünsün. Bu ülkede en küçük ahlaksız durum bu konu. Devede kulak yani. Ha çok istiyorsan sen çalışabilirsin.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
en küçük ahlaksız durum zina yani. devede kulak yani. tabi , ne demezsin. bende üstteki yorumda ciddiye aldıydım. hata etmişim. laf kalabalığıymış...

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Evet Devede kulak. Bu ülkede insanlar açlık sınırının altında yaşıyor.1.000 TL altında 12 saat üstü köle gibi çalışıyor. Yetmiyor patronu tarafından ırzına geçiliyor. Yetmiyor Aldığı paranında %70 işini devlete vergi veriyor. Pazarda kalanları toplayım yemek pişirmeye çalışıyor. İnsan gibi yaşayamıyor. Eğitim alamıyor, Sağlık desen berbat. Sokakta çok samimi müslüman insanlarımız herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Yüzüne gülüyor akrkasında demediğini bırakmıyor. Hatta kötü olması için elinden geleni yapıyor. Bunlar daha 1000de biri değil verebileceğim örneklerden. Her gün insanlığından tiksiniyorsun. Hal böyle olunca ben iyi bir insan olmaya çalışıp, önce kendi ahiretimi düşünürüm. O cennete gidecek bu cehenneme gidecek demem. KEndi şahsıma yapabileceğim bir yardım varsa yapmaya çalışırım. Durum bu.

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Ha bunları yazarken öyle sanal lordlardan değilim. Bilerek Allah ve Babamdan başkasının hakkıda yoktur üstümde. Kimseyede ah ettirmedim. Dedikoduyu ve yepanlarıda sevmem. Hak geçmesin diye 150TL lik elektrik için 100 TL kaçak elektrik ödüyorum. İstesem tamamını bende kaçak kullanırım o yarı. Temiz aile çocuğuyum ben.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
aldığı paranın 700 lirasını vergi veriyor diyorsun yani. anladım. hangi devlet acaba bu? anladım, herşey teoride güzel tabi. tabi bu dediklerinin yanında zinanın içki kumarın fuhuşun cinayetlerin hiç yeri yok. ah bi de elma ile armutu ayırabilsek de mi... insan için 5 kutsal şey vardır dinde. can, mal, din, ırz,akıl. ehem ile mühimi ayır da önce. ayrıca, ahiret derdin varsa bir ara emri bil maruf nehyi anil münkeri de araştırıver...

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
sen haksızsın ben haklıyım kavgası yapan yok burda. senin bazı şeyleri tam yerine oturtamama durumuna dikkat çekmeye çalışıyorum. umarım bir ara düzelir.

Reaksiyon puanı
2,554
Evet Devede kulak. Bu ülkede insanlar açlık sınırının altında yaşıyor.1.000 TL altında 12 saat üstü köle gibi çalışıyor. Yetmiyor patronu tarafından ırzına geçiliyor. Yetmiyor Aldığı paranında %70 işini devlete vergi veriyor. Pazarda kalanları toplayım yemek pişirmeye çalışıyor. İnsan gibi yaşayamıyor. Eğitim alamıyor, Sağlık desen berbat. Sokakta çok samimi müslüman insanlarımız herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Yüzüne gülüyor akrkasında demediğini bırakmıyor. Hatta kötü olması için elinden geleni yapıyor. Bunlar daha 1000de biri değil verebileceğim örneklerden. Her gün insanlığından tiksiniyorsun. Hal böyle olunca ben iyi bir insan olmaya çalışıp, önce kendi ahiretimi düşünürüm. O cennete gidecek bu cehenneme gidecek demem. KEndi şahsıma yapabileceğim bir yardım varsa yapmaya çalışırım. Durum bu.
Bu dediklerin avrupada yok ancak orda aile kavramı da yok kimin eli kimin cebinde belli değil ben şahsen müslüman olarak orda da rahat olmaz kafam.Ayrıca kimse zaten net böyle olacak demiyor adam elinden geleni yapmış gitmek için onu dioz neden bu kdr rahatsız oldunuz onu da anlamıyorum.Ben gitsem kınasam hadi neyse dicem yok.Bende erkeğim bende gencim ama yapmıyorum zina toplumdaki aile yapısını bozan en iğrenç şeylerden biridir önemsiz gördüğün bu konu yüzünden bir kavim helak edilmiştir.Ayrıca ALLAH ayette açık açık yazmış kimseyi kendisi cehhenmine koymaz kişi kendi odununu kendi götürür yanında adamda elinden geleni yapmış bunu diyoruz bir lafı çevirip nerelere getiriyorsunuz.Hapimiz hata yapıyoruz ama hatadan dönmek tövbe etmek lazım dünyadaki zaman dolmadan.Madem laf çeviriyoruz bende çevireyim ne dedim cehenneme vip bilet almış sen git amerikadaki bir konser için vip en önde bilet al diyebilir miyiz sen kesin o konsere gidecen belki uçağın düştü öldün bu lafta aynı adam talepte bulunmuş kesmiş biletini son karar yine ALLAH'A aittir.Bak ne güzel laf çevriliyo demi.Diyorsunuz ki sizene adamdan burası forum kardeşim bişeyler paylaşılıosa yorum yapmaya hakkım da vardır kimseyi de ilgilendirmez.Bu kadar hassas ise konu modlar silsin yada yoruma kapalı olsun oda benim derdim değil.
YAZMAYAYIM DİYORUM İLLA UZATIYOSUNUZ SANA ALINTI YAPTIM AMA HERKES İÇİN GEÇERLİ BU YAZI.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Olaya sadece Zina penceresinden bakmak bence yanlış. Burada iki taraf var. birisi zina işliyor, diğeri para karşılığı satılıyor. Burada insan ticareti var. Kimse kendisini satmaz. Orada satılan insanlara bacılarımız diyemiyorsak, bir insana statüsünden ötürü insan olarak bakamıyorsak, bunda toplum bireyleri olarak kişiesl çıkar gördüğümüz için, tüm değerlerimizi yok saymış olmuyormuyuz ? Orada yaşamak zorunda bırakılan ve yaşlandıklarında da sokağa atılan, veya müşterileri daha az seçer olan az gelişmiş vilayetlerin genelev'lerine satılan, o "sermaye" olarak nitelendirilen kadınlara karşı bir ayrımcılık uygulanmıyormu ? Onları toplumdan dışlamıyormuyuz ? Ben konuya bu açıdan bakıyorum. Alkol komasından ölen de, genelevde ölende kendi kaderlerini kendileri seçmişler. Savunmasız insanlardan yaralananlar ve/veya bunu uygun görenler, bu sapık zihniyetlerini, başkalarının hayat şartlarını küçük düşürerek bastıramazlar.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
tam cem yılmazlık mevzu bir bak bakalım tam ölmüş mü :)