Genel Ekipman Tavsiyesi İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Merhaba arkadaşlar. Belki hatırlayanlar olacaktır. Seneye bir masaüstü bilgisayar toplama hedefim var. Okulların açılıp açılmama durumuna göre eğer açılmazsa bu planı bu kışada çekebilirim. Yaptığım işlerden kazanıp arttırdığım paralarla ekipman alıyorum. Malum, bekledikçe fiyatlar hep artıyor. Para oldukça alıyorum yani. Gelelim konumuza;
Şu an ekipman konusunda az işim kaldı sayılır. Hatta sanırım bir tek monitörüm eksik şu an için. Bunları aldım;

Klavye: Logitech G213
Mouse: Steelseries Rival 310 Mousepad: Steelseries QCK
Kulaklık: Steelseries Arctis 1 Wireless

Şimdi de monitör alacak kadar bir param var. 144 hz monitörlere yetecek kadar bir birikim var elimde. Benim aslında bu bilgisayarı toplamaktaki hedefim homeoffice olarak çalışacağım işlerde bana performans sunması olacak ancak tabii ki oyunda oynamak istiyorum. Genel itibariyle CS-GO, Valorant tarzı oyunları arkadaşlarımla oynuyoruz. Aynı zamanda kurgu montaj programlarında kolaylık olması adına çift monitör alacağımıda belirteyim. Sizce 144 hz bir ana monitör mü almalıyım, yoksa biraz daha üstüne koyup 240 hz mi almak daha iyi olur. İleriye dönük olarak 144 hz yeterli olur mu? Bu konuda sizden tavsiye rica ediyorum. Model linklerinizi ve görüşlerinizi konuya bırakabilirsiniz.
Ayrıca yukarıda yazdıklarımın haricinde şunuda mutlaka al dediğiniz bir cihaz vs varsa yazabilirsiniz monitör haricinde. Sanırım elimdeki Monster Laptopu satıp üstüne koyacağım parayla sadece kasa için 10 bin lira civarı bir bütçem olacak. Genel olarak ekipmanlar için böyle bir konu açmayı düşündüm, tekrar teşekkürler şimdiden.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yok mu fikri olan? 240 hz kullanan var mı?