Gençlik Treni Kalkıyor..

Darknes$

Rektör
Emektar

29 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında, gençlerin seyahat etmeleri, akranlarıyla tanışmaları ve kaynaşmaları ve ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görmeleri amacıyla, 7 hat üzerinde, 6 farklı trenle, 19-29 yaşlarındaki yaklaşık 2000 gencin katılımıyla gerçekleştirilecek bir (trenle) hareketlilik projesidir.

Proje kapsamında;
Efeler Gençlik Treni: İzmir - Konya - Ankara - Eskişehir - İzmir
Fırat Gençlik Treni: Elazığ - Divriği - Sivas - Kayseri - Adana - Elazığ
Çukurova Gençlik Treni: Mersin - Adana - Divriği - Sivas - Kayseri - Mersin
Kafkas Gençlik Treni: Kars - Erzurum - Samsun - Amasya - Divriği - Kars
Karaelmas Gençlik Treni: Zonguldak - Kayseri - Divriği - Sivas - Ankara - Zonguldak
Şahinbey Gençlik Treni: Gaziantep - Divriği - Sivas - Kayseri - Adana - Gaziantep
İstiklal Gençlik Treni: Samsun - Amasya - Sivas - Kayseri - Ankara - Samsun


güzergahlarının kullanılması planlanmakta olup bahsi geçen illerde de geziler planlanmaktadır.

Hangi trene hangi zaman diliminde katılacağını bizatihi internet üzerinden başvuru ile kendisi belirleyecek olan 19-29 yaşları arasındaki gençlerin başvurularını tamamlayabilmeleri için başvuru çıktılarını, herhangi bir il müdürlüğünde onaylatmaları gerekmektedir. Gençlik Treni hareketlilik projesinde başvuru işlemleri bu şekilde tamamlanacaktır.

Gençlik Treni hareketlilik projesinin organizasyonu Bakanlığımızca gerçekleştirilmekte olup, katılımcıların seyahat süresince tüm giderleri Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Katılımcılar ikişer kişilik yataklı kompartımanlarda seyahat edecek olup, sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini trende, öğle yemeklerini ise program doğrultusunda dışarıda veya trende kumanya şeklinde alacaklardır. Bunun yanı sıra katılımcılara yönelik açık servis su ve çay hizmeti de sunulacaktır. Yine katılacak gençlerin iletişim ihtiyaçları için yemekli vagonlarda internet hizmeti ücretsiz olarak sunulacaktır.Başvuru : http://www.gencliktreni.gsb.gov.tr/
 
Üst