Gençlik & Komedi Film Önerisi (2 Adet Netflix Filmi)

Bu konuyu okuyanlar

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Superbad
download-41.jpg

Çok Fena/Superbad, bir lise komedisi. Liseden mezun olmak üzere olan, nerd tabir edilen "asosyal" denebilecek iki ergen gencin ibret dolu serüvenlerini alaycı bir dille anlatıyor. Çok Fena/Superbad'in yaratıcıları, bu filmin tipik gençlik filmlerinde karşılaşılan geleneksel lise hiyerarşisine sahip olmadığını söylüyorlar. Örneğin lisenin, karizmatikler ve ezikler şeklinde bölünmüş olamayacağını, bunun mutlaka bir arası olduğunu ve filmde bunu da yansıtmak istediklerini savunuyorlar. Eğlenceli bir gençlik filmi.

Hunt For The Wilderpeople
1200.jpg

What We Do In The Shadows'un yönetmeni Taika Waititi'nin yeni işi Hunt For The Wilderpeople, hiçliğin ortasında yaşayan yaşlı bir çiftte yaşamaya başlayan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Ricky Baker adlı bu çocuk, bir süre sonra evden ayrılıp ormanın derinliklerinde kaybolur. Bir süre içerisinde de evde ona bakan huysuz amcası Hector onu bulur ve birlikte ormanda bir yolculuğa çıkarlar. Bu sırada da Hector ile Ricky'nin arkadaşlığı pekişecek, bir yandan da peşinde olan polislerden kaçacaklardır. Açıkçası bu filmden hiçbir beklentim yoktu ve ortaya çıkan sonucun ne kadar başarılı olduğuna dair şaşırıp kaldım. Hunt For The Wilderpeople'ın oldukça başarılı bir tarzı var ve ben de buna bayıldım. Dram ile komedi arasındaki ince çizgiyi tutturmayı başarmış. Bu sayede de filmi izlerken kafanızı fazla yormadan eğleniyorsunuz, aynı zamanda da karakterlerle daha çok yakınlaşmış oluyorsunuz. Ve şunu söylemem gerekir ki, Taika Waititi'nin yönettiği bu filmi, What We Do In The Shadows'dan daha çok sevdim. Çünkü bu film çok hızlı ilerliyor ve izlerken de hiç sıkmıyor. Buna muhteşem manzaraların ve başarılı oyunculukların katkısı da büyük. Sam Neill'ın performansını bu filmde çok başarılı buldum. Jurassic Park'dan beri sürükleyici bir performansını gördüğümü hatırlamıyorum Neill'ın ama bu filmdeki performansını bir süre boyunca hatırlayacağım galiba. Karakterine tam uymuş. Ayrıca Ricky'yi canlandıran genç oyuncu Julian Denniston'ın performansı da çok başarılıydı, özellikle de yaşını göz önünde bulundurursak. Denniston, samimi tarzıyla filme büyük miktarda enerji katmış, filmi daha eğlenceli bir hale getirmiş. Onu izlemekten büyük zevk aldım. Filmin sadece şöyle bir eksi yanı var; Filmdeki bazı olayların gereğinden fazla hızlı veya yavaş geçilmesi ve o yaşanan olaylarla ilgili akıllarda soru işareti bırakılmasıydı. Bu her ne kadar büyük bir sorun olmasa da, filmi izlerken akıllara bazen takılıyor. Bu durum bazı dramatik sahnelerdeki dramatik tonu arttırmak için kullanılmış ve o sahneleri izlerken "evet, bu sahne gerçekten üzücüymüş de gelecek sahneye geçebilir miyiz acaba?" hissi uyandırıyor. Ama genel anlamda Hunt For The Wilderpeople'ı izlerken çok keyif aldım. Seyirciyi yormayan, eğlenceli karakterleri ve değişik bir tona sahip, sımsıcak bir film. Tam da olması gerektiği gibi olmuş, ne eksik ne de fazla. Kesinlikle göz atmanızı öneririm, beklediğinizden daha fazlasını bulacağınıza eminim.​

Son mesajlar