Gençlerbirliği 0-2 Beşiktaş - Spor Toto Süper Lig 12. Hafta

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
news_manset_resim_ao_Sevinc_BJK024.jpg

Kartal bu kez sıçradı!

Uzun süredir kötü sonuçlar alan, geçen hafta son anda 1 puana razı olan, hafta içinde ise Bank Asya takımı Gaziantep BŞB'ye boyun eğen Beşiktaş, biraz olsun rahatladı! Geçen hafta Guti'nin 90+4 penaltısında rakibine takılan Kara Kartal, bu kez Guti'nin 45+1 penaltısı ve Hilbert'in 90+5'teki golüyle sıçramayı başardı: 2-0

Üstüste kötü aldığı kötü sonuçlarla taraftarlarını hayal kırıklığına ugratan siyah beylazlılar, Gençlerbirliği deplasmanında da amaçsız bir takım görüntüsündeydi. 90 dakika boyunca rakibi karşısında üstünlük kuramayan Kara Kartallar, ilk yarının son anlarındaki tartışmalı penaltı ile 1-0 öne geçti. Bir çok eksiği olan ama aynı zamanda Quaresma, Guti gibi yıldızları da sahada olan Beşiktaş, 90+5'te Hilbert'in ayağından bir gol daha bulup maçı 2-0 kazanmayı başardı.

Beşiktaş, Ankara'ya eksik bir kadroyla geldi. Siyah beyazlılarda, sakatlıkları süren Rıdvan, Ferrari, Sivok, Ekrem, Nihat ile Bobo kadroya alınmadı. Teknik direktör Bernd Schuster, sakatlığı bulunmayan golcü futbolcu Fatih Tekke'yi kupa karşılaşmasında olduğu gibi yine 18 kişilik maç kadrosuna almadı. Ligde sıkıntılı günler geçiren siyah-beyazlılarda Fatih'in yanı sıra Hakan, Yusuf ve Fink de 18 kişilik kadroda yer bulamadı. Alman teknik adam, Bobo'nun yokluğunda, ilk 11'de forvet hattında Holosko'ya yer verdi.

Ligde son haftalarda aldığı sonuçlar ve güzel futbolla çıkışını sürdüren Gençlerbirliği'nde ise toplam 6 futbolcu sakatlığı nedeniyle 18 kişilik maç kadrosunda yer almadı. Başkent ekibinde, sakatlıkları süren Mustafa Pektemek, Michael Stewart, Debatik Curri, Labinot Harbuzi, Ermin Zec 18 kişilik kadronun dışında kaldı. Kayserispor maçındaki bir pozisyon sonrasında sakatlanan ve kaburgalarında iç kanama tespit edilen Aykut da riske edilmeyerek, Beşiktaş karşısında kadroya alınmadı. Öte yandan, Gençlerbirliği'nin Yeni Zelandalı futbolcusu Semltz, 4 hafta aradan sonra ligde ilk 11'de forma şansı buldu.

GENÇLERBİRLİĞİ 0-2 BEŞİKTAŞ

STAT: 19 Mayıs

HAKEMLER: Abdullah Yılmaz, İsmail Köse, Serkan Akarca

GENÇLERBİRLİĞİ: Serdar, Orhan, Kulusic, Mahmut, Murat, Cem (Dk. 81 Patiyo Tambwe), Jedinak, Oktay (Dk. 70 Soner), Serkan, Hurşut, Smeltz (Dk. 60 Billy Mehmet)

TEKNİK DİREKTÖR: Ralf Zumdick

BEŞİKTAŞ: Rüştü, Hilbert, İbrahim Toraman, Ersan Gülüm, İbrahim Üzülmez, Aurelio, Ernst, Guti (Dk. 84 Nobre), Tabata (dk. 73 Necip), Quaresma, Holosko

TEKNİK DİREKTÖR: Benrd Schuster

GOLLER: Dk. 45+1 Guti (pen), Dk. 90+5 Hilbert

SARI KARTLAR: Dk. 16 Kulusic, Dk. 18 Serdar Kulbilge, Dk. 19 Guti, Dk. 45 Murat Kalkan, Dk. 56 İbrahim Üzülmez, Dk. 69 Tabata, Dk. 90 Rüştü

Lig TV

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
ilk yarı güzel oynadık ikinci yarı pek birşey yoktu fakat kazanmamız iyi oldu bu bir başlangıç olsun kartalım !

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Çok şükür kazandık ilaç gibi geldi bu galibiyet.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Ha şöyle derin bir nefes alalım artık yahu. :)

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bide ozlemisim gol yemediyimiz bir mac gurmeyi !

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Hilbert'in golünde yanımda duran amca havalara uçarak """GOOOOL""" diye bağırdı ama öyle böyle değil.. Dedim "abi buna bu kadar sevinilmez..." Dedi "iddaa'da handikap oynadım bana ne len Hilbert'in golünden..."

-Hmm tamam o zaman süper abi :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hilbert'in golünde yanımda duran amca havalara uçarak """GOOOOL""" diye bağırdı ama öyle böyle değil.. Dedim "abi buna bu kadar sevinilmez..." Dedi "iddaa'da handikap oynadım bana ne len Hilbert'in golünden..."

Hahah :mrgreen: taraftarlık ölmüş :D

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
nerede o eski gençlerbirliği.. tebrikler beşiktaş.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Abi bugün dedim: Nihat yoksa beşiktaşa çıkışa geçer diye:D:DD

Emin ol daha geçen haftada bunu demeye başladı taraftar :)

Allah kimseyi Nihat'ın düştüğü duruma düşürmesin. Adam sakatlandı diye milyonlar zil takıp oynamaya başladı...

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157

Zauahahha:D