Gelmiş Geçmiş En İyi Oyun Doom 4 Olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
John Carmack önderliğindeki id Software, şu sıralar Doom 4 için büyük düşünüyor. Hem de çok büyük!

FPS (Birinci şahıs görünümlü aksiyon oyunu) tarihinin en önemli isimlerinden Doom'un dördüncü oyunu şu an geliştirilme aşamasında. Yapımcı id Software, şu sıralar Rage ile uğraşıyor gibi görünse de, arka planda Doom 4 için hummalı bir çalışma başlatmış durumda.

Gameguru'nun haberine göre, geçmişinde orduda ve NASA'da çalışmış Michael Dickheiser ile anlaşan id Software, ayrıca Dickheiser'ı projenin baş programcılığına getirdi. Onun deneyimlerinden yararlanacak olan yapımcıların hedefleri bir hayli büyük. Öyle ki, Doom 4'ü tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi FPS oyunu olarak satışa sunmak isteyen ekip, bu iş için gizliden gizliye olmasına karşın büyük bir çalışma yürütüyor.

Bilindiği üzere id Tech 5 adlı oyun motoru ile geliştirilen Doom 4'ün grafiksel açıdan son derece başarılı görseller sunacağını tahmin etmek güç değil. Yapımın senaryosu da, İngiliz roman yazarı Graham Joyce tarafından kaleme alınacağı için, bu konuda da beklentilerin karşılanacağı düşünülüyor. Umuyoruz ki, bu kez Doom 3'deki gibi yapay zeka konusunda hayal kırıklığına uğramayız.

:: Sizce Doom 4, gelmiş geçmiş en iyi FPS oyunu olabilir mi?

Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

fatboy310

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence call of duty 4 yada mwf 2 en iyi fps olabilir ama doom da gerçekten sağlam

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Olabilir :) Doom 3 oynadıgım en iyi 3 oyundan biridir 4. oyununu sabırsızlıkla bekliyorum koyu bir Doom fanatiği olarak.

Doom 4'ün yapılacagı grafik motoru id tech 5'e diyecek bişey yok konusunun ve kurgusunun iyi olacagındanda süphem yok reklamınında iyi yapıldıgı taktirde rekorlar kıracağını düşünüyorum.

onaryo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Benim düşüncem.. Olamaz..

Killzone 2'ye gelmiş geçmiş en iyi oyun diyorlardı..

Bana göre Uncharted 2 çıkana kadar da öyle..

Çok iyi bir oyun olabilir.. Fakat gelmiş geçmiş olamaz.. :)

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ben grafiklerini o kadar beğenmedim. Bazı şeyler hoş olmuş mesela bulutların arasından güneş sızması falan.

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Doom 3 ü çok severek oynamıştım doom 4 göreceğiz.

marauder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
oyun motoru open gl mi yoksa directx mi kullanacak?

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Olabilir :) Doom 3 oynadıgım en iyi 3 oyundan biridir 4. oyununu sabırsızlıkla bekliyorum koyu bir Doom fanatiği olarak.

Doom 4'ün yapılacagı grafik motoru id tech 5'e diyecek bişey yok konusunun ve kurgusunun iyi olacagındanda süphem yok reklamınında iyi yapıldıgı taktirde rekorlar kıracağını düşünüyorum.

Katılıyorum zaten idtech firması bugüne kadar hep en iyi oyun motorlarını yapmıştır (bkz quake motoru).

Hiç kuşkum yok yine en iyi motorlardan birisine şahitlik edeceğiz.