Soru Gelişmiş Dünya Ülkeleri Vatansız Durumuna Düşenlere Otomatik Vatandaşlık/İltica Hakkı Tanıyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde ve aşağıdaki URL adresinde belirtildiği şekilde Vatansız (Haymatlos) durumuna düşen bireylere Amerika/Avrupa ülkeleri otomatik Vatandaşlık/İltica hakları sağlıyor mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde ve aşağıdaki URL adresinde belirtildiği şekilde Vatansız (Haymatlos) durumuna düşen bireylere Amerika/Avrupa ülkeleri otomatik Vatandaşlık/İltica hakları sağlıyor mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden.

yunanistan ve bae saglar nedeni onlara gidip tc vatandışlıgından cıktım sıgınma talep ediyorum dersen alırlar ama gerisinden emin degilim.ama ben göze almam ülkemin vatandaşlıgından cıkmam ve benim zaten cifte vatandaşlıgım var

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bizim ülke son zamanlarda kimseyi vatandaşlıktan atmıyor. ( Kasıtlı olarak atmıyor bence. Atsa sahip çıkacak bir sürü ülke var onlara ama bilerek atmıyor. Sürüncemede kalsınlar diye.)

FETO bile halen Türk vatandaşı. PKK'nın dağ kadroları bile halen Türk vatandaşı veya en azılı firari FETO'cular bile halen Türk vatandaşı...

Can Dündar gibi vatana ihanet ile yargılanırken firar eden Almanya'ya sığınan isimleri bile vatandaşlıktan atmıyor devlet.

Not: Bir ülkenin seni vatandaşlığına alması için bir değerin bir kıymetin adam için bir kozun olması gerekir. Yoldan geçen her iti kopuğu katili veya vatan hainini neden ülkesine alıp vatandaşlık versin Avrupalı devletler !!!

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Can Dündar vatan haini değil gazeteci o bağımsız özgür.

Ben vatan haini demedim. Vatan hainliğinden yargılanan dedim. ( Hatta 26 yıl flan hapiste aldı galiba. )

Türkiye'den kaçması ve yurtdışında yaptığı bazı paylaşımlar veya söylemelr hiç masumhane değil bencede...

Bağımsız veya özgür basın olduğunuda düşünmüyorum. Yaptığı hareketi hangi ülkede yaparsa yapsın ceza alırdı. ( Bazı ülkelerde daha ağırları bile olabilirdi.) Yaptğı hareket vatan severlik değil bana görede.

Not: Muhalefetin bile onu savunmaması bazı şeyleri gösteriyor. Yoksa muhalefet sever böyle savunmaları o bile savunamıyor yani.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Kötü söz döner dolaşır sahibine yapışır. Sövenlerin söyleyecek sözü olmadığındandır o.

Son mesajlar