iPhone Gelin İphone 12 Ailesinin Türkiye Fiyatlarını vergiler dahil hesaplayalım

Szayel

Profesör
Sonrası cepteki 3 milyarla Flash araba almaya çıkıyorsun bir bakmışsın Ferrari almaya gelmişsin.
Bankada kredi çok tabi :)

Spacemaster

Öğrenci
Ahahahahaha komik @Zaur
Xiaomi fakir markasıymış :D :D:D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çin markası,Alman markası yok!
Çoğu parça zaten Tayvan,Çin,Vietnam'dan getitiliyor.
İPhone'un arkasında Made in California yazdığına bakmayın ;)
Merhaba arkadaşım. Cihazların ve daha doğrusu donanımın özellikle Çin'de üretildiği tabiki doğru. Ancak tasarım ve software ile üretim ve hardware kısımları çok farklı işlerdir. Tüm bu teknolojilerin ar-ge, tasarım ve software kısımları batıda, örneğin San-fransisco'daki silikon vadisinde yapılıyor. iPhone 7'nin seri üretim maliyeti sadece 15 USD. Yani işi şöyle düşünün. Evinizde bilgisayar başında tasarım yapıyorsunuz. Üretim için sanayi sitesine gidip elinde tezgahı olan bir ustaya ürettiriyorsunuz. Aynı şey.

Merhaba arkadaşım. Cihazların ve daha doğrusu donanımın özellikle Çin'de üretildiği tabiki doğru. Ancak tasarım ve software ile üretim ve hardware kısımları çok farklı işlerdir. Tüm bu teknolojilerin ar-ge, tasarım ve software kısımları batıda, örneğin San-fransisco'daki silikon vadisinde yapılıyor. iPhone 7'nin seri üretim maliyeti sadece 15 USD. Yani işi şöyle düşünün. Evinizde bilgisayar başında tasarım yapıyorsunuz. Üretim için sanayi sitesine gidip elinde tezgahı olan bir ustaya ürettiriyorsunuz. Aynı şey.
Hocam bu işlerle gayet ilgiliyim ve herşeyi biliyorum :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sonrası cepteki 3 milyarla Flash araba almaya çıkıyorsun bir bakmışsın Ferrari almaya gelmişsin.
Bankada kredi çok tabi :)
3 Bin Tl'ye artık bırakın Flash'ı hurdasını vermiyorlar :D

Son düzenleme:

Kaptomeister

Asistan
Doğruluğu tartışılır ancak son zamanlarda internette dolaşan bir liste var . Listenin operatör fiyatlandırması olduğu düşünülüyor.
597fc4bf667a30e4ff2879ac490b1ba16358f155.jpeg

Spacemaster

Öğrenci
Doğruluğu tartışılır ancak son zamanlarda internette dolaşan bir liste var . Listenin operatör fiyatlandırması olduğu düşünülüyor.Ekli dosyayı görüntüle 120092
ABD'de askeri ücret şu anda 2900 USD, bizde 2500 TL. Yani bir Amerikalı bizden hem daha yüksek bir gelire sahip, hem taksitle alabiliyor. Bizler hem düşük gelirliyiz (hatta artık iyice fakirleştik), hem peşin fiyata alıyoruz (alamıyoruz tabiki). Bu resmen delilik aslında. Bence artık Apple ürünlerini Türkiyeye getirmesinler. Yurt dışına gezi veya iş amaçlı çıkanlar, almak isterlerse oradan alsınlar. Bu fiyatlar insanımızla resmen dalga geçmek anlamına geliyor.

Kaptomeister

Asistan
Güncel olarak dolar 8,06 ya çıktı hesaplamaların 7,95 den yapıldığını ve Apple ın henüz Türkiye fiyatlandırmasını açıklamadığını unutmayalım.