Gelecek Kaygısı, Universite ve Hayat

Bu konuyu okuyanlar

ecesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sevgili arkadaşlar selam, biraz içimi dökmek istedim.

Şimdi şöyle. 26 yaşındayım. Herhangi bir üniversite okumadım, AÖF'de önlisans bölümü okuyorum. Oda askerlik tecili için aslında ama bitirmeye karar verdim. Önlisans diplomasını alacağım.

Grafik tasarım ve motion animasyon ile ilgileniyorum ve çalışıyorum. Güzel bir maaşım var. Almanca, İngilizce ana dil gibi biliyorum.

Gel gelelim ki bir gelecek kaygım oluşmaya başladı son bir kaç haftadır. Uzun zamandır beraber olduğum bir kız var. Evlenmeyi düşünüyoruz, Türk ama bir Alman vatandaşı kendisi. Planlarımız arasında da bir süre sonra Türkiye dışında bir ülkede yaşamayı düşünüyoruz. Avrupa olur, Amerika olur vs.

Benim gelecek kaygıma gelecek olursak. Sizce bir yerden mezun olmamam, AÖF'den bir önlisans 2 yıllık bölüm mezunu olmam sizce çok mu kötü bir şey? Benim ile aynı durumda olan bir insan evladı var mıdır acaba?

Yurt dışına yerleşmeyi planladığımda bu beni çok kötü etkiler mi sizce? Sürekli karşıma çıkar mı?

Bu saatten sonrada iş hayatımı, yaşamımı bırakıp 4 yıllık fakülte okumak istemiyorum açıkcası. Zor geliyor. Bu zamana kadar doktor, mühendis, avukat olmayacaksan lisans okumanın anlamı yok diye düşündüm hep kendimce ama son haftalarda hep bi gelecek kaygısı oluştu.

Bir bunalımdayım, telefonlara bile çıkamıyorum evde kendi kendimi dinliyorum gereksiz yere.

Sizce ne yapmalı? Gereksiz bir kuruntu mu? Yoksa hayatım bomboş bir hiç mi oluyor?

Son mesajlar