Geforce Now Türkiye Sunucusuna Müthiş Ping

Bu konuyu okuyanlar

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Biliyorsunuz bugün itibari ile geforce now türkiye sunucuları beta olarak açıldı. Ben de sunuculara bir ping testi yaptım ve çıkan müthiş sonucu sizlerle paylaşmak istedim. Görüntüde de görebileceğiniz gibi sadece 3ms ping değeri var. Gerçekten müthiş. Sunucu sanki evimin yanındaymış gibi :D Standart bir monitörün 4-5ms civarında bir gecikmeye sahip olduğunu düşünürsek gayet de iyi bir değer olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen gözle görülemeyecek kadar küçük bir fark olduğundan kendi bilgisayarınızda oynamaktan bir farkı olmayacaktır sanırım. Beta testinden çıktıktan sonra bir deneme yapacağım ben de. Tabi burada internet en önemli faktör. Ben superonline internet kullanıyorum. 200mbps download/5mbps upload paketli fiber internet kullanıyorum. Ve ankarada yaşıyorum. Sonuçta sunucuya uzaklık da bir faktör. İnşallah ileride popüler oyun servisleri de türkiyeye sunucu kurarlar da bir de üstüne altyapılarımız güçlenir de hepimiz böyle müthiş değerlerle oyun oynarız :)
1613419916427.png

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Biliyorsunuz bugün itibari ile geforce now türkiye sunucuları beta olarak açıldı. Ben de sunuculara bir ping testi yaptım ve çıkan müthiş sonucu sizlerle paylaşmak istedim. Görüntüde de görebileceğiniz gibi sadece 3ms ping değeri var. Gerçekten müthiş. Sunucu sanki evimin yanındaymış gibi :D Standart bir monitörün 4-5ms civarında bir gecikmeye sahip olduğunu düşünürsek gayet de iyi bir değer olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen gözle görülemeyecek kadar küçük bir fark olduğundan kendi bilgisayarınızda oynamaktan bir farkı olmayacaktır sanırım. Beta testinden çıktıktan sonra bir deneme yapacağım ben de. Tabi burada internet en önemli faktör. Ben superonline internet kullanıyorum. 200mbps download/5mbps upload paketli fiber internet kullanıyorum. İnşallah ileride popüler oyun servisleri de türkiyeye sunucu kurarlar da bir de üstüne altyapılarımız güçlenir de hepimiz böyle müthiş değerlerle oyun oynarız :) Ekli dosyayı görüntüle 139675
Yurtdışında:Hadi Alex bir pc toplada gta 6 oynuyalım!
Türkiyede:
-Ahmet cs gelcenmi?
-Kanka internet kaldırmıyor kaldırsa gelicemde olmuyor çok denedim.Üzücü ama gerçek.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,247
Biliyorsunuz bugün itibari ile geforce now türkiye sunucuları beta olarak açıldı. Ben de sunuculara bir ping testi yaptım ve çıkan müthiş sonucu sizlerle paylaşmak istedim. Görüntüde de görebileceğiniz gibi sadece 3ms ping değeri var. Gerçekten müthiş. Sunucu sanki evimin yanındaymış gibi :D Standart bir monitörün 4-5ms civarında bir gecikmeye sahip olduğunu düşünürsek gayet de iyi bir değer olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen gözle görülemeyecek kadar küçük bir fark olduğundan kendi bilgisayarınızda oynamaktan bir farkı olmayacaktır sanırım. Beta testinden çıktıktan sonra bir deneme yapacağım ben de. Tabi burada internet en önemli faktör. Ben superonline internet kullanıyorum. 200mbps download/5mbps upload paketli fiber internet kullanıyorum. Ve ankarada yaşıyorum. Sonuçta sunucuya uzaklık da bir faktör. İnşallah ileride popüler oyun servisleri de türkiyeye sunucu kurarlar da bir de üstüne altyapılarımız güçlenir de hepimiz böyle müthiş değerlerle oyun oynarız :) Ekli dosyayı görüntüle 139675
Şansıma Tr ye geldiği gün internetim kapandı
Avrupa serverindeyken de orta hizda internetle hikaye oyunlarinda gayet güzel oluyodu simdi cok iyi olmustur

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Benim download 30 upload 5 superonline kullanıyorum bende nasıl olur acaba deneyen var mı?

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
iyi oynanabilecek seviyede peki bu Geforce Now'da ben kendi steam hesabımdaki oyunları oynayabilirmiyim yoksa para felan ödememmi lazım

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Benim download 30 upload 5 superonline kullanıyorum bende nasıl olur acaba deneyen var mı?
Çeşitli internet hızlarını deneyen youtube kanalları var onlara bakabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iyi oynanabilecek seviyede peki bu Geforce Now'da ben kendi steam hesabımdaki oyunları oynayabilirmiyim yoksa para felan ödememmi lazım
Zaten sadece kendi hesabınızda var olan oyunları oynayabiliyorsunuz. Hepsini değil tabi ancak pekçoğunu destekliyor. Geforce now için ise ücretli versiyon da var ücretsiz versiyon da. Rtx gibi teknolojileri kullanıp sınırsız oynamak istiyorsanız ücretli versiyonuna abone olmanız gerekecek. Fiyatı daha belli değil.