Geçinemiyorum sizce ne yapayım?

Arkadaşlar 21 yaşında biriyim.

Lise mezunuyum, şuan bir bankada ofis elemanı olarak çalışıyorum ama geçinemiyorum sizce ne yapayım?

Kimse iyi maaş vermek istemiyor, bir 2250-2500 alsam rahatlayacağım

Asgari ücret+ yemek kartı veriyorlar.

Çok bunaldım artık ben gerizekalı ve tembel biriyim. Yaşıtlarım 3. sınıfta üniversite okuyor.
 

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Arkadaşlar 21 yaşında biriyim.

Lise mezunuyum, şuan bir bankada ofis elemanı olarak çalışıyorum ama geçinemiyorum sizce ne yapayım ?

Kimse iyi maaş vermek istemiyor, bir 2250-2500 alsam rahatlicam

Asgari ücret+ yemek kartı veriyorlar.

Çok bunaldım artık ben gerizekalı ve tembel biriyim. Yaşıtlarım 3 sınıfta üniverste okuyor.
Lise mezunu olarak orada rütbe atlayacak tecrüben olmadığı gibi çoğu iş yerinde de aynı durum geçerli olur. Yapabileceğin şey intenette ek iş kovalamak. Sitelerde editörlük gibi.
 
Son düzenleme:

well tube

Doçent
bekçilik başvuruları vardı onu deneyebilirsin. kpss deneyip devlet kadrosuna girmeye çalışabilirsin. tembelsin de ders çalışmadan da bir şey kazanılmıyor.
 

topalsolucan

Rektör
kurumsal firmalarda asgari ücret ile bir ömür çalıştırırlar. özel sektörde de başlangıçta asgari ücret alırsın ama zaman geçtikçe zam alarak maaşını yükseltirsin. kralı olsan yeni girdiğin işte yüksek maaş alamazsın. bizim şirket 7 8 senelik teknikere 3.500 verirken yeni giren mühendise 2.500 lira veriyor. ama 5 seneye o mühendis 5 bini bulacak. işten çıktığın anda herşey resetleniyor. yine girdiğin yerde asgariye başlarsın. gelecek gördüğün ve çalışırken seveceğin bir işe gir ve orada kalıcı olmaya bak.
 

Leand

Dekan
Pazarcılık tarzı bir şey yapabilirmisiniz sonuçta işçi ne konumda olursa olsun köledir. Pazarcılık belki adamı yorar ama kafa dinçtir eğer istemeden yapmak gibi bir duruma düşmessen millet ev araba alıyor o işten veya gayrimenkul danışmanlık veya internet üzerinden ürün satışı yani fazla çıkış yolu yok üç beş seçenek uymazsa zaten yurtdışı düşünülebilir:(. Bende benzer durumdayım sonumuz kötü olmasa bari.
 

kmurat

Dekan
Açık öğretime gir ve Üni diploması almaya bak. Veya İşten ayrıl ve Üniversiteyi oku. Lise mezunu olarak böyle geçinememe durumuna alışmak zorundasın.
 
İşini neden beğenmiyorsunki masa başı iş bulmuşsun hafta sonları cumartesi pazar boşsan git bi lokanta manav restorantta ek iş olarak çalışabilirsin.
 

Gökçe Asena

Profesör
Herkesin canı çok tatlıdır. Kimse basit iş yüzünden intihar etmez hayat o kadar ucuz değil. Kimse burada intihar etmiyor yani.Bu yüzden biraz daha sakinlikle öneriniz varsa yazın arkadaşlar.
 

kmurat

Dekan
Bir de İş ve İşçi bulma kurumunun bazen meslek kursları oluyor (Halen oluyormu bilmiyorum) Bu kurslardan birisine katılarak daha iyi ücretlendirilen bir iş öğrenilebilir. Genelde beden gücü isteyen meslekler oluyorlar ve bölgeye göre farklı olabiliyor. Gidip araştırmakta fayda var.
 
Bir de İş ve İşçi bulma kurumunun bazen meslek kursları oluyor (Halen oluyrmu bilmiyorum) Bu kurslardan birisine katılarak daha iyi ücretlendirilen bir iş öğrenilebilir. Genelde beden gücü isteyen meslekler oluyorlar ve bölgeye göre farklı olabiliyor. Gidip araştırmakta fayda var.

Aynen öyle benim arkadaşım şuan bilgisayar teknisyeni izmirde işkurdan 1 yıl kursa gitti öğrendi kendini geliştirdi şuan gayet memnun işinden
 
Üst