Haber Gece modu artık her cihaza geliyor

Bu konuyu okuyanlar

allura

Asistan
Katılım
4 Tem 2013
Mesajlar
281
Reaksiyon puanı
61
Puanları
28

Göz sağlığı ve şarj süresinin uzunluğunun sağlanması gibi bir çok ile yarayan özellik şimdi Xbox’a da gelecek. Microsoft özelliği tüm Xbox kullanıcılarına açık şekilde test etmeye başladı.​

1628587179685.png

Artık gece geç saatlerde Xbox oynamak gözlerinizi yormayacak. Verge, Microsoft için bazı planları açığa çıkardı. Görünüşe göre karanlıktan sonra ekrana bakmayı daha rahat hale getiren bir Xbox gece modu özelliğini herkese açık olarak test ediliyor.

Bu özellik ekranı, güç düğmesini ve hatta kontrol cihazınızın ışığını karartabilecek. İsteğe bağlı bir mavi ışık filtresi teorik olarak göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı oluyordu. Ya da keskin parlak görüntülerden kaçınmak için HDR’yi devre dışı bırakma seçeneğiniz de her zaman var.

İsterseniz özelliği manuel olarak değiştirebilirsiniz. İsterseniz özelliği zamanlamanız bile münkün. Özellik dileğe göre gün doğumuna uygun olarak zamanlanabiliyor. Xbox gece modu şu anda bazı kullanıcı kitlesi ile sınırlandırıldı. Özelliğin geniş bir kitleye yayılması biraz aman alacaktır. Yine de Microsoft güncellemesinin Xbox oyuncuları için iyi bir haber olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: Gece modu artık her cihaza geliyor
 

Son mesajlar

Üst