Gears Of War - Kurulmayan Oyunun Kurulumu - Windows 7

Bu konuyu okuyanlar

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Merhaba arkadaşlar. Gears Of War oyununu kurmak isteyen arkadaşlar bilirler ki bu oyun tam bir başbelası. :cursing:

Oyunun orijinal sürümünün bile sıkıntı yaptığı söyleniyor. :hammer:

Kuruluma geçiyorum; :drool:

Önce Gears Of War oyununu Setup dosyasına tıklıyoruz. Oyun kurulurken kesinlikle varsayılan dizine kurulması gerekiyor. Bazı arkadaşların oyun kurulumu sırasında aldıkları "GameuxInstallHelper.dll" ile ilgili hata, oyunun farklı dizine kurulmak istenmesinden kaynaklanıyor.
Kurulum tamamlandıktan sonra dizin değiştirebilir. :blushing:

Varsayılan ayarları değiştirmeden oyun kurulumunu tamamladıktan sonra Microsoft'un sitesinden oyunun yamasını indirip kuruyoruz. (Gears Of War YAMA) :clap:

Sonra oyunun fixli Crack dosyasını edinip bilinen şekliyle Crack yapıyoruz. :devil:

Normal oyunlar bu aşamadan sonra çalışırken Gears Of War hata veriyor. WinXP ve Vista'da hata olasılığı az olsa da hata verdiği zaman aşağıdaki yöntemle çözülmektedir. Windows 7'de ise kesinlikle hata vermekte ve yine aşağıdaki yöntemle çözülmektedir. :drool:

Crack işlemini yaptıktan sonra oyunun "Binaries" dizininde bulunan "Startup.exe" dosyasına sağ tıklayıp "Özellikler" menüsüne giriyoruz ve "Uyumluluk" ayarlarından "Windows 95 Modu"nu seçerek "Tamam" butonuyla kaydediyoruz. (Evet, Win 95 Modu. Diğerlerini denemeyin, ben denedim çalışmıyor.):4:
Sonra aynı dizindeki "WarGame-G4WLive.exe" dosyasında da aynı yolu izleyip "Windows Xp Modu"na alıyoruz. :4:

Bu kadar!:w00t: Oyunu çalıştırmak için "Startup.exe" dosyasını kullanıyoruz. Bu aşamadan sonra istersek oyunun dizinini değiştirebiliriz. :tt2:

Bu yöntem Windows 7 x64 ve x 86'da denenmiş olup, oyundaki tüm sorunları çözmektedir. Bu yöntem belli bir süre sonra oyundan atma sorununu da çözmektedir. :tt1:

Oyunun kayıt sorununu çözmek için de "Zouigui" nickli elemanın yapmış olduğu "Xlive Save Crack" dosyasını kullanabilirsiniz. Bu crack tüm "Games For Live" oyunlarındaki kayıt sorununu çözmektedir. GTA 4 de dahil. :thumbup:

İyi oyunlar . . .

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Yıllar önce oyun ilk çıktığında sorunsuz oynamış olmama rağmen, geçenlerde Windows 7'de kurduktan sonra ben de aynı hatayı almıştım.
Faydalı bir bilgi oldu. Teşekkürler.:)

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Prototype veya bu oyunu (Gears of war)Almayı düşünüyordum işletim sistemimde win.7 idi faydalı bilgi oldu gears of war alırsam denerim ÇooK SaOl

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar ben torrent olarak indirdim arşive aldım arşiv hsarlı diyor napıyım