Gazzeden yürek yakan fotoraflar ve düşündürdükleri

quasimodo

Profesör
dünya halkları bu görüntülere ağlıyor firavunlar tağutlar susuyor


http://galeri.sabah.com.tr/index.php?resimsira=8&galerisec=3715#gal
ve bunlar size ebrehenin ordularını hatırlatmıyormu
ama özgürlüğün ateşi yandı


bunu firavunlarda durduramayacak


İsrail Mısır hava sahasını kullanıyor iddiası

A.A.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;}.hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;}
BU HABERİN DETAYI
İsrail: "Golan'dan askerlerimize ateş açıldı"Gazze Şeridi'ni bombalayan İsrail savaş uçaklarının, Gazze-Mısır sınırında, Mısır'ın hava sahasını kullandığı iddia edildi.

GAZZE'DE HALA KAN AKIYOR - FOTO GALERİ
Refah geçiş noktasına yakın bir bölgede saatlerce vakit geçiren ve adlarının açıklanmasını istemeyen görgü tanıkları, İsrail uçaklarının sıklıkla çok alçak irtifada uçtuklarını, bu nedenle Mısır hava sahası üzerinde olduklarının açık olduğunu söyledi.

İsrail ordusu ve Mısır Savunma Bakanlığı ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Mısır hükümeti, Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukada İsrail ile işbirliği yapmakla eleştiriliyordu.
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/10756360.asp?gid=229
Cuma günü İsrail’e 12 tabut gönderdikHamas’ın Siyasi Biriminden Muhammed Nezzal, geçen Cuma günü işgalcilere karşı gerçekleştirilen operasyonlarda mücahidlerin 12 Siyonist askeri öldürdüğünü, çok sayıda askeri de yaraladığını açıkladı.
Kalleş yine sivilleri katletti: Aynı aileden 8 kişi şehid
BM'nin çağrısını reddeden soykırımcı İsrail, saldırılara devam ediyor Mücahidlerin kararlı direnişi karşısında Gazze Şeridi’nde karada ilerlememeyen barbar-gözü dönmüş işgal terör devleti İsrail ordusu; kara, hava ve denizden sivil hedefleri vurmaya devam ediyor.

ABD, stoğu tükenen beslemesi İsrail'e cephane gönderiyor
Gazze’ye soykırım ve yıkım saldırılarını sürdüren Siyonist işgal devletinin en büyük destekçisi ABD, İsrail'e 325 standart konteyner dolusu cephane gönderiyor.

İşbirlikçi Abbas: İsrail ateşkesi kabul etmeli
Gazze'deki soykırım vahşetine gözyuman işbirlikçi Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in, Gazze Şeridi'ndeki çatışmanın durması için Mısır'ın girişimiyle yapılacak ateşkes anlaşmasını kabul etmek zorunda olduğunu söyledi.

Erdoğan, bizlere Abdulhamid’i hatırlattı
Arap bir genç, Kıbrıslı (Rum kesimi) bir yaşlıdan Türk kahvesi ister. Yaşlı ‘bizde Rum kahvesi bulunur’ der.

Kara savaşı henüz başlamadı
İşgalci Siyonist İsrail ordusunun, Gazze’ye başlattığı soykırım ve yıkım operasyonu sürerken, Hamaslı mücahidler ise, kahramanca direniyor.
http://www.vakit.com.tr/
inşaallah zafer yakındır
13.2 MİLYON YAHUDİ YÜZ KAT DAHA FAZLA MÜSLÜMAN NÜFUSA RAĞMEN NASIL OLUYOR DA ZULMEDİYOR?


Bugün dünyada Yahudi Ajansı'na göre 13.2 milyon Yahudi bulunurken, Müslümanların sayısı 1 milyar 300 milyon ile 1 milyar 500 milyon arasında hesaplanıyor. Yani dünyada her 100 Müslümana karşılık olarak sadece 1 Yahudi bulunuyor. Pekiyi sayısal olarak bu kadar azınlıkta kalan Yahudiler nasıl oluyor da Müslümanları bu kadar acımasızca katlederken kimseden ses çıkmıyor?


Bugün büyük bölümü İsrail’de ve Amerika’da yaşayan Yahudiler açısından 2. Dünya Savaşı büyük bir şans olmuştur! Hitler’in 6 milyon kadar Yahudi’yi toplama kamplarında bir araya getirdiği, bunları fırınlarda yakıp kendilerinden sabun yaptığı iddiaları ile birbirine merhameti unutan ve bu yüzden on milyonlarcasının birbirini öldürdüğü bir dünyada kendilerine merhamet edilmesini başarmışlardı. Yaptıklarından dolayı Hitler’e düşman bir Avrupa ortaya çıkmış, Hitler’in nefret ettiklerine karşı Avrupa’nın merhamet damarları kabarmıştı.

İspanya, 1492’de 300 bin Yahudi’yi kovdu,
Avrupalılar değil Osmanlı merhamet etti!


Aslında Avrupalılar Yahudilere karşı pek toleranslı değillerdi. Nihayetinde 31 Mart 1492 tarihinde İspanya Kraliçesi İsabella, Kilise ile işbirliği yaparak ülkedeki tüm Yahudilerin 2 Ağustos 1492 tarihine kadar ülkeyi terk etmelerini deklare eden bir ferman çıkarmıştı. Avrupa’da hiçbir ülke Yahudileri kendi toprakları üzerinde uzun süreli olarak misafir etmek istemedi, Yahudilere merhamet eden tek bir devlet çıktı: Osmanlı İmparatorluğu!

İspanya’da o tarihlerde 300 bin kadar Yahudi bulunuyordu. Bu Yahudilerden 150 bin kadarı Akdeniz üzerinden, diğerleri de Rusya üzerinden Osmanlı topraklarına geldiler. Sultan 2. Beyazıt, Sefarad Yahudileri olarak tanımlanan, mal ve mülklerinin büyük bölümü İspanya’da kalan veya göç sırasında çalınan Yahudilere imparatorluğun bir vatandaşıymış gibi muamelede bulundu. İspanya’dan göçe zorlanan Yahudilerin önemli bir bölümü Selanik civarına, bir bölümü de İstanbul’a yerleştirildi. Osmanlı topraklarında her türlü haktan yararlanarak yaşayan Yahudiler zamanla devletin en önemli kademelerine kadar yükseldiler.
Milattan önce 2000’li yıllarda bugünkü Filistin’de Hz. Davut tarafından ilk devletlerini kurmuşlardı Yahudiler. Hz. Davut, Tevrat’ta ‘İsrail’ olarak tanıtıldığından Yahudilere de İsrailoğulları deniyordu.

Romalılar Yahudileri Filistin’den çıkarıp
dünyanın çeşitli yerlerine sürgün etmişlerdi


Hz. Davut’un vefatından sonra devlet İsrail ve Yahudi devleti isimleri ile ikiye bölündü. Asurlular İsrail Devleti’ni, Babilliler de Yahudi Devleti’ni yıktılar. Filistin’den çıkarılan Yahudiler Mısır’a sürüldüler. 2. Babil Devleti’nin yıkılmasından sonra İsrail’e tekrar dönen Yahudiler, Milattan Önce 1. yüzyılda isyan çıkarınca Romalılar tarafından Filistin’den çıkarılarak dünyanın değişik yerlerine sürüldüler. Yahudilerin Filistin’e dönmesi ancak 2. Dünya Savaşı’ndan sonra gerçekleşebildi.

29 Ağustos 1897’de Basel’de (İsviçre) 1. Siyonist Kongresi’ni düzenleyen Yahudiler, kendilerine vaat edildiğini ileri sürdükleri toprakları ele geçirmek için ilk adımlarını attılar. Kongre Başkanı Theodor Herzl kuracakları Yahudi Devleti’nin sınırlarını “kuzeyde Kapadokya’daki (Orta Anadolu) dağlarına, güneyde Süveyş Kanalı’na kadar olan bölge” olarak tanımlıyordu. Herzl, “Ben Basel’de Yahudi devletini kurdum. Eğer bunu yüksek sesle söylersem tüm dünya buna gülecektir. Ama bu 5 sene sonra ya da 50 sene sonra gerçekleşecektir” diye konuşuyordu.

Sultan Abdülhamit’ten Osmanlı’nın tüm dış borcunu ödeme karşılığında Filistin’i kendilerine vermesini isteyen Yahudiler bu taleplerinden dolayı terslenince bu sefer İngilizler ile yakın işbirliğine girerek Ortadoğu’yu karıştırmaya başladılar.

Filistin’deki katliamlarını Hitler tarafından
fırınlarda yakıldıkları yalanı ile kapattılar!


Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Filistin’e göç etmeye başladılar. Filistin’e yerleşen Yahudiler öyle bir terör estirdiler ki tüm dünya bir kez daha onlardan nefret duymaya başladılar. Ancak imdatlarına 2. Dünya Savaşı yetişti!
Almanya’nın dünyanın başına bela olan lideri Hitler hızlı bir şekilde Avrupa’yı işgal ederken, bir yandan da acımasız bulduğu Yahudilere karşı merhametten uzak davranışlar içine girdi. Hitler’in Yahudilere karşı giriştiği saldırıyı Yahudiler tüm dünyaya abartılı bir şekilde anlatarak, 6 milyon kadar Yahudi’nin Hitler tarafından acımasızca katledildiğini yazdılar. Ancak Yahudilerin bu konuda tüm dünyayı kandırdıkları, gerçekte Hitler tarafından öldürülen Yahudilerin sanılandan çok daha az olduğu ortaya çıktı. Ancak 2. Dünya Savaşı’nın o yıkıcı atmosferinde, kendi yakınlarını da kaybeden bir dünyada Yahudilerin bir soykırıma uğramış olduğu görüşü Yahudilerin Filistin’de gerçekleştirdiği katliamları tüm dünyaya unutturduğu gibi İsrail toprakları üzerinde bir devlet kurma isteklerine de daha olumlu bakılmasına vesile oldu.
İsrail, özellikle İngiltere ve Amerika’nın desteği ile 1948’de kuruldu. Kendi toprakları üzerinde yaşayan Filistinlilerin bir kısmını katletti, bir kısmını sürdü bir kısmını da egemenliği altında yaşamaya mahkum etti. 1967’de Filistin’in tümünü işgal eden İsrail, Mısır, Suriye, Lübnan ve Ürdün topraklarını da girdi ve bir süre bu topraklardan çekilmedi.

Dünyada 13.2 milyon Yahudi ve en az
1 milyar 300 milyon Müslüman var!


Yahudi Ajansı’na göre bugün dünyada 13.2 milyon kadar Yahudi bulunmaktadır. Bunların 5.3 milyon kadarı İsrail’de bir o kadarı da Amerika’da yaşamaktadır.
Pekiyi nasıl oluyor da sayıca bu kadar az olan Yahudiler, tüm dünyanın gözleri önünde Filistin’de Hitler’in yapamadığı bir katliam yapacak kadar ileri gidebiliyor ve neredeyse dünyadan aklı başında hiçbir tepki almıyorlar?

Yahudilerin arkasındaki en büyük gücü Amerika’da yaşayan ve sayıları 75 milyon kadar olan Evangelist Hıristiyanlar oluşturuyor. Evangelistler, aynen Yahudiler gibi Yahudilerin dünyayı yönetmek için seçilmiş olduklarına inanıyorlar. Bu yüzden ABD’nin tüm başkan adayları seçim kampanyalarında dünyayı yönetmek için seçilmiş olduklarına inanılan bu insanların güvenliğini, özellikle de İsrail’in güvenliğini en ön planda tutarlar. İsrail’e verilen bu destek İsrail’in bugün tüm dünyanın gözleri önünde bebekleri, kadınları, yaşlıları ile birlikte Filistinli sivilleri katletmesinin arkasındaki en büyük güçtür. Avrupa ülkeleri ise Yahudilerden öyle ya da böyle kurtuldukları ve kendilerinden oldukça uzak bulundukları için yaptıkları katliamlara fazla ses çıkarmamaktadırlar.

Yahudilerin bugün yaptıklarını görse 2.
Beyazıt ve Hitler nasıl tepki verirdi acaba?


Bugün dünyada Müslümanların sayısı 1 milyar 300 milyon ile 1 milyar 500 milyon arasında hesaplanıyor. Yani dünyada her 100 Müslümana karşılık olarak sadece 1 Yahudi bulunuyor. Ne yazık ki nicelikli olan bu çoğunluk nitelikli olamadığından ve bir araya gelemediğinden tüm dünyadaki 13.2 milyon Yahudi tarafından maddi, manevi desteklenen İsrail Devleti, Filistin’de tüm dünyanın gözlerinin önünde Müslüman kadınları, çocukları, sivilleri hiç acımadan katlediyor.

Bilmiyorum, Yahudilerin bugün Müslüman Filistin halkına yaptıklarını görmüş olsaydı Sultan 2. Beyazıt, Yahudileri kabul ettiğinden dolayı acaba ne yapardı? Ve acaba Hitler bu dünyaya tekrar dönüp Yahudilerin yaptıklarını görmüş olsaydı “Ben bunlara gerçekten hiçbir şey yapmamışım!” der miydi?

Müslümanların katledilmesini tabii
bir olaymış gibi ses çıkarmıyorlar!


İsrail’in, Yahudilerin öldürdükleri, katlettikleri insanlar, çocuklar, kadınlar Müslüman; işte bu yüzden Müslüman ülkeler haricindeki ülkeler hemen hiç sesini çıkarmayarak destek veriyor; kendi yüreklerinde öldürülen her Müslüman için de seviniyorlar!

Maalesef içinde yaşadığımız dünyanın en acı gerçeği budur.
Filistinli Müslüman kardeşleri katledilirken uluslararası arenada sözü geçmeyen İslam ülkelerinin tavırları dikkate alınmıyor, Müslüman halkın yaptığı gösterilere, çağrılara ise hiç kulak asılmıyor.

Küfür tek millet olabilirken Müslümanlar tek bir yumruk olamıyor, bu yüzden başkalarının yumruğunu her sefer yüzünde, sırtında buluyor!

SEZAİ ŞEN
http://www.gasteci.com/132-milyon-y...men-nasil-oluyor-da-zulmediyor-haber15528.htm
ve kendimizi imanımızı sorgulamanın zamanı geldi gök kapılarını açacak dualar niye kabul edilmiyor 
Üst