Gazzede katliamı özetliyen video[mutlaka izleyin +18

quasimodo

Profesör
İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik katliamı devam ediyor. İniltilerin yükseldiği hastane İsrail'in iddialarının aksine Gazze'de düzenlenen planlı vahşetin tanıklar olacak nitelikte.

11 Ocak 2009 15:28Yapılan saldırılarda hastanelerde oluşan manzara insanlık dramının hangi boyutlarda olduğunu gözler önüne sererken, yaralılarla dolan hastanede yatacak yatak sıkıntısı çekilyor.
İniltilerin yükseldiği hastane İsrail'in iddialarının aksine Gazze'de düzenlenen planlı vahşetin tanıklar olacak nitelikte. İsrail, Gazze Şeridi’ni karadan, havadan ve denizden bombalamayı sürdürüyor. Sivil can kaybı sayısı her geçen gün artıyor. Bir günde en az 20 Filistinli çocuğun yaşamını yitirdiği olaylarda ölen çocuklardan 7’sinin aynı aileden olduğu öğrenildi.
Büyük bir panik havasıın hakim olduğu kentte evleri İsrail bombardımanında vurulan aileler gözyaşları içinde güvenli yerler aramak için yollara düştü. Aralarında çocukların da bulunduğu aile üyeleri kalabilecek yer sıkıntısı ile sokaklarda çaresizce dolaşıyor. Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne görev almak için gelen Dr. Gilbert, “İsrail sadece Hamas’ı vurduğunu söylüyor, sizce doğrumu?” sorusuna, “Bu tamamen aptalca bir açıklamadır. Yüzlerce insanın içinden sadece 2 tane direnişçi gördüm. Yaralıların bir çoğu kadın ve çocuk siviller. 2500 yaralının yüzde 45’i kadınlar, çocuklar ve sivil erkekler. Bu yüzden yaralıların bir çoğu sivil. Ölenlerin yüzde 25'i kadın ve çocuklardan oluşuyor. Hastane kayıtlarımızda 801 ölü veya yaralı çocuk sayısı var. Bu numaralar İsrail’in sadece Hamas’ı vurduğunu yalanlıyor” şeklinde konuştu.
-MADRİD'DE İSRAİL'İ PROTESTO GÖSTERİSİ
İspanya'nın başkenti Madrid'in merkezinde toplanan binlerce kişi, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıları kınadı.
İktidardaki Sosyalist İşçi Partisi (PSOE), muhalefetteki komünist görüşlü Birleşik Sol (IU) partisi, işçi sendikaları ve barış derneklerinin organize ettiği "Gazze'deki Soykırımı Durduralım" gösterisine, binlerce İspanyol ve Madrid'de yaşayan Araplar katıldı.
Kentin merkezinde yapılan yürüyüş sırasında göstericiler, "Bu bir savaş değil, soykırım", "Hepimiz Filistinliyiz", "Katiller" sloganları atarken, bir grup Filistinli gösterici İsrail bayrağını yaktı.
Gösteri sonunda okunan bildiride ise İsrail'in Gazze'deki "insanlık dışı askeri saldırıları" kınanıp, saldırıların sona erdirilmesi ve ateşkes ilan edilmesi istendi.
Bu arada İsrail'in Gazze'ye saldırıları dün Barcelona, Pamplona, Valencia, Malaga, Las Palmas gibi diğer İspanyol şehirlerinde düzenlenen gösterilerde kınandı.
İspanya'ya bağlı olup Fas topraklarında bulunan Ceuta kentinde ise Müslüman komitesinin 16 ocakta gösteri düzenleme talebinin yerel hükümet tarafından kabul edilmediği açıklandı.


arkadaşlar linkte içler acısı video görüntüsü var
+18 http://www.haber7.com/haber/20090111/Gazzede-vahsi-katliami-ozetleyenvideo.php

 
Üst