Gazzede çocuklar delirme noktasında ve oplmetten rezilce konışma

Bu konuyu okuyanlar

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
'Gazze'de çocuklar delirme noktasında' Haber - DÜNYADAN Çarşamba, 14 Ocak 2009 14:25
32566.jpg

Gazze'de yaşanılanların ekranlara yansıyanlardan çok daha kötü olduğunu belirten IBS Koordinatörü Ahmet Türk, atılan bombalar nedeniyle çocukların delirme noktasına geldiğini dile getirdi.

Hayırseverlerden aldığı bağışları geçtiğimiz pazar günü Gazze'ye götüren IBS yardım konvoyu İsrail uçaklarının Refah sınır kapısı yakınlarını bombalamasıyla büyük bir tehlike atlattı. Ancak olayda herhangi bir zayiat meydana gelmedi ve yardımlar Filistinli yetkililere teslim edildi. Bölgede en acil ihtiyaç duyulan tıbbi malzemelerden oluşan yardımda, ağrı kesici, sargı bezi, antibiyotik ilaçlar, ameliyat gereçleri vb. ihtiyaçlar yer alıyor.

Dernek yetkilileri daha sonra Mısır'daki hastanelerde tedavi gören Gazzeli yaralıları ziyaret etti. IBS Gazze Koordinatörü Ahmet Türk yaralıların durumunun bölgedeki yaşanan trajediyi ortaya koyduğunu belirtti. Yapılan bombardımanlar sonrasında pek çok hamile kadının çocuğunu düşürdüğünü veya erken doğum yaptığını anlatan Türk, "Ancak küvez sayısı yetersiz olduğu için bebek ölümleri engellenemiyor. Ayrıca bölgede kullanılan farklı bombaların etkisiyle yaralılarda derin yanıklar ve fiziki görünüşte değişiklikler oluşuyor."dedi.

Çocukların durumunun ise daha kritik oludğuna işaret eden Ahmet Türk, küçük yaştaki çocukların bazılarının yaşadıkları karşısında hafızalarını kaybettiklerini belirtti. Türk, durumun televizyon ekranlarındaki görüntülerden çok daha ciddi olduğunu ve yaraların sarılması için daha çok yardım gerektiğini ifade etti.
Kaynak:Cihan http://www.itibarhaber.com/haber-arsivi/duenyadan/3573-gazzede-cocuklar-delirme-noktasnda
ABD ve İsrailin Utanç verici konuşması Haber - DÜNYADAN Salı, 13 Ocak 2009 23:26
50794_bush.jpg

İsrail Başkanı Ehud Olmert ile Bush arasında geçen Filistin saldırılarıyla ilgili utanç verici konuşma...

İsrail Başbakanı Ehud Olmert Ashkelon'da yaptığı konuşmada BM Güvenlik Konseyi'ndeki ateşkes tasarısı sırasında yaşananları anlattı:

BM'de bir ateşkes tasarısı hazırlandığını ve ABD'nin de buna destek verdiğini öğrenince oylamaya 10 dakika kala hemen yardımcılarıma, "Bana Amerikan başkanını bağlayın" talimatını verdim.

Olmert: Hemen Bush'la konuşmak istiyorum. Bana ABD başkanını bağlayın.

Yardımcıları: Efendim şu anda Philedelphia'da podyumda halka hitaben bir konuşma yapıyormuş.

Olmert: Umrumda değil hemen konuşmak istiyorum.

Bush konuşmasını yarıda kesip podyumdan indi ve hemen bir odaya geçerek Olmert ile telefonda konuşmaya başladı.

Olmert: 10 dakika sonra BM'de oylama var ve ABD'nin de ateşkese destek vereceği söyleniyor. Bu ateşkes metnine destek veremezsin!

Bush: Bir dakika beni dinle.. Bilmiyordum. Bundan haberim yok. Metin hakkında bilgim yok.

Olmert: Benim bilgim var. Buna onay veremezsin.

Bu görüşmenin ardından Bush, Condoleezza Rice'ı aradı ve Rice'ın bizzat İngiltere ile birlikte kaleme aldığı ve üye ülkelere de onay vermeleri konusunda baskı yaptığı karar tasarısı için evet oyu vermesini engelledi.

Olmert'in "Rice bu olanlardan sonra çok utandı" diyerek anlattığı diyaloğun ardından AP ajansı ABD'li yetkililere bu söylenenlerin gerçek olup olmadığını sordu. Aldığı cevap, "İsrail hükümeti Amerika'nın ne yapacağına karar veremez" şeklinde oldu.

Kaynak:Bugün http://www.itibarhaber.com/haber-arsivi/duenyadan/3564-abd-ve-israilin-utanc-verici-konusmasi
olan çocuklara oluyor

Son mesajlar