Gazateci Selahattin Duman'dan Yaşanmış İki Olay..

Bu konuyu okuyanlar

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bizim gazetenin giriş katında iki adet elektronik turnike var.. Bizlere birer giriş kartı vermişler..O kartı turnikenin elektronik gözüne tuttuğunuz zaman çark
dönüyor, siz de içeri giriyorsunuz.. Dışarı çıkarken de öyle.. Kartı tutacaksın, çarkın kilidi açılacak.. Kartınız yoksa gerilip üzerinden atlamak zorundasınız..
Gazetenin gençleri bu kartları taşımanın ve kullanmanın yolunu bulmuş.. Genellikle kot pantolon giyiyorlar ya! Arka cebinde duruyor kartları..Geçmek icap ettiğinde zahmet edip kartı çıkarmıyorlar.. Hafiften popolarını yan dönüp, cebi elektronik göze dayıyorlar.. Şak,açılıyor..
Bugün gazeteye geldiğimde müracaatta bir hanım gördüm.. Belli ki birinin ziyaretçisi.. Ben de girişte Tevfik Yener'e rastlamışım.. Ayak üstü sohbet ediyoruz.. Gözüm ziyaretçi hanıma takıldı..Kadıncağız baktı ki kıçını makinaya dayayan yolu açıp geçiyor..Müracaattaki çocuklara danışmadan doğruca turnikeye gitti..Hafiften dönüp poposunu alete dayadı.. İlk denemesi fayda etmedi.. Turnike geçit vermiyor.. Kadın da azimli çıktı..Turnikeye bir kez daha arkasını dönüp,poposunu bu kez daha kuvvetli bastırdı..Sonra dönüp yokladı.. Yine açılmamış..Poposunun bir budundan beklediği randımanı alamayınca öbür buduna kuvvet verip, bir de orasıyla bastırdı..Iııhh! Aletin oralı olduğu yok.. Müracaattakilere de sinema çıkmış.. Kadını uyaracaklarına, poposuyla verdiği mücadeleyi seyrediyorlar.. Kadıncağız son olarak bir kez daha gerisini döndü.. Bu kez dayama yerine tıklatma yöntemini seçip,kalçasıyla birkaç kez elektronik gözün üzerine vurdu.. Sanki tavernada piste çıkmış da şey tokuşturuyor..Sonunda çocuklardan biri yetişti..Turnikeyi ellerindeki yedek kartla açıp,kadıncağızı boşuna uğraşmaktan kurtardılar..

Bir gün arkadasla öyle sersem sersem yürüyoruz. Bir anda yanimizdan son sürat bir minibüs geçti. Biz 'Freni patladi' filan demeye kalmadan,minibüs kafadan elektrik diregine bindirdi. Hemen kostuk, yardim edelim diye. Minibüse ulastigimizda manzara suydu. Yolcularin kiminin kasi açilmis, kiminin dudagi patlamis... Dagilmis vaziyetteler yani. Ama bir tuhaflik var. Çünkü o hallerine ragmen, gözlerinden yaslar gelecek sekilde gülüyorlar. Biz ne yapacagimizi sasirdik. 'Ne oldu?' diye sorduk. Bir iki tanesi, güçlükle 'So-för, so-för...' diyebiliyor ama yine gülmeye basliyorlar. Bu sarsici manzaranin aslini ögrenebilmek için 2-3 dakika geçmesi gerekti. Meger soför, tükürürken minibüsten düsmüs. Hani, bizim soförlere özgü, giderken kapiyi açip disari tükürme hareketi vardir ya. Baba, dengeyi tutturamamis, tükürükle beraber,gümbürt asagi düsmüs. Minibüs de kontrolden çikip direge bindirmis...'' ;D

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
2. süper yaaa :D

Gizem2606

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1. si tam bir facia :^)
2.si nin doğru olduğunu sanmıyorum ama güzel :D

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Birinci anlatılan hakikaten süper bende çok sevmiştim. Aylar sonra Gizem2606'nın sayesinde yeniden anımsadım. :D

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
2.ne öyle ya hahaha :D nasıl düşmüş manyak :D