Garip Bir İnternet Kesintisi

Bu konuyu okuyanlar

Suzuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dün öğlen gibi kesilen internet akşam üzeri geri geldi. Bodrum katından gelen gürültüler üzerine tekrar giden internet, bugün oldu hala gelmedi. Türk Telekom'un kesilme garantili internetini ben de bilirim fakat bu işte başka bir iş var diye düşünüyorum.

Modem üzerinde bulunan DSL yazısının üstündeki lambacık yanmasına rağmen "Internet ışığı" yanmıyor.
Web sitelerinden araştırma yaptım, modem arayüzüne defalarca girdim, modemi resetledim; sonuç sıfır.

Bodrumdaki, binaya internet altyapısını sağlayan "Internet kutusu" denilen yerde - dünkü seslerden sonra- bir terslik olduğunu düşünüyorum.

Gel gelelim asıl soruna. Bu "internet kutusunun" karşına geçtiğimde ne görmeliyim ne görmemeliyim veya ne yapmalıyım bilmiyorum.
Forumda bu işle ilgilenen yüce bir alim çıkar umuduyla sesleniyorum : YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ?!

* (Evet evet! Türk Telekom'dan yardım talep etmeyi ben de akıl ettim, çok şükür! Fakat dönen olmadı ve sabırsızım)

**(Belki sorun şehir/mahalle altyapısıyla ilgilidir. Ben Eskişehir Ertuğrulgazi'de ikamet ediyorum. Bu civarda olup da aynı sorunu yaşayan var mı?)

Şimdiden teşekkür ederim...

Suzuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Anasını satayım buraya ne zaman bir sorunumu yazsam hiçbir işe yaramıyor. Bu kadar mı olağanüstü sorunlar başıma geliyor anlamadım ki.
Neyse...

Birkaç gün hiçbir şey yapmadan modemi kapalı tuttum. Sonra bir kez daha açıp modem arayüzünden (192.168.1.1) modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp yeniden kurulum yaptım. Sonra "ağda oturum açın" bildirimi geldi. Güya kullanıcı adı - şifre hatasından dolayı IP alamıyormuşum. Birkaç dakika otomatik kurulum sayfasında bekledim ve DÜZELDİ.

2 gün geçti geçmedi yine aynı sorunla karşı karşıyayım.

Saygılarımla...

Konu kapatılsın çözüldü.