Gardaşım kangal türkün gururu

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Profesör
Kangallar 17. yüzyıldan önce Osmanlı sultanları tarafından üretilmiş ve samson olarak adlandırılmıştır

Türk Çoban Köpeği Kangal"
Osmanlı döneminde Yeniçeriler tarafından hem askeri işlerde hem de savaşlarda kullanılmıştır.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

Murataltug

Profesör
2019’da kangal köpekleri, FCI Uluslararası Köpek Bilimi Federasyonu tarafından ‘Kangal’ adı altında özel bir ırk olarak tescillendi.

Overclocked

Profesör
Özel başlık
#RVN
Sivaslıyım ama kangallar çok komik duruyo be.
1612558142492.png

Bu kangal değil ama koymak istedim

1612558197798.png

1612558254370.png

1612558287706.png

1612558325712.png

Aynı zamanda çok tatlılar :D

HGY-sup

Profesör
Özel başlık
Şehinşah aka HSNSBBH
Bir kere kangal kovalamıştı. Çok korkutucu oluyor ya. Son anda paçayı kurtarmıştım valla.
Hocam affedin gülme krizi geçirdim. Gülme sebebim aklıma attığınız kangalların komik fotoğrafları geldi. Sonra o kangalın sizi kovaladığını düşününce baya komik oluyor.

Son düzenleme:

HGY-sup

Profesör
Özel başlık
Şehinşah aka HSNSBBH
Başlığa bile gülüyorum sfdafdsl
Allah affetsin, başlığa bakınca direkt aklıma bu video geldi:

Kangallar 17. yüzyıldan önce Osmanlı sultanları tarafından üretilmiş ve samson olarak adlandırılmıştır

Türk Çoban Köpeği Kangal"
Osmanlı döneminde Yeniçeriler tarafından hem askeri işlerde hem de savaşlarda kullanılmıştır.

Hocam bir köpekle başka bir köpeğin kavga ettirilmesini doğru bulmuyorum.

Murataltug

Profesör
Kangal köpeğinin en belirgin özelliği ise sahibine duyduğu aşırı sadakat ve buna bağlı olarak sahibine ait olduğunu düşündüğü şeyleri korumaya yönelik kuvvetli içgüdüsüdür

Murataltug

Profesör
Kangalın, uzun veya kısa bir koşu şeklinde, her gün egzersize gereksinimi vardır Ilık ila serin hava şartlarında dışarıda barınabilir.

Murataltug

Profesör
Güney Afrika Cumhuriyetindeki çiftçiler hayvan ve ekinlerini başta Çitalar olmak üzere yırtıcı hayvandan korumak için kangal köpeğinden yararlanır

SDN Son Haberler